Selam

merhaba

11/19/2011 10:02:00

Ben de 40 yaşındayım. Ankara'da yaşıyorum. Bu kadar genç anne arasında kendimi yalnız hissettiğim zamanlar oluyordu, ne iyi geldi bu grup ve ikinci bir annelik için de cesaretlendirdi beni. şayet eşimi ikna edebilirsem oğlumun bir kardeşi olsun istiyorum :)) 
Turizmciydim seyahat acentesinde çalıştım bunun yanında başka işlerde yaptım. 3 yıldır gönüllü olarak çalışmıyorum, daha doğrusu artık oğluma çalışıyorum :)) 
herkese sevgiler....

Ynt: Selam

11/19/2011 10:35:00

Özgü; umarım umarım ikinci kuzu yu alırsın kollarınaa:)))

Benim de kızım bugün 11 ayını bitirdi... Yaşımıza geri sayım başladı :)) Doğumgünü planları yapmaya çalışıyorum, içinden çıkamıyorum falan:)) Sen atlatmışsın sanırım o tatlı telaşı... İp uçlarına ihtiyacım var:) Birinci derece yakınımız yok bulunduğumuz kentte(ANKARA).. Davetli grubu birbirini tanımayan 30 kişi yi bulabilir, ayrım yapmaya çalıştığımda iki farklı parti gündeme geliyor, yapmadığımda da evde o kadar kişiyi nasıl organize eder, nereye oturturum soruları başlıyor.. Bir yandan da ilk yaşımızı evimizde kutlayalım istiyorum.. İşte böyle karman çormanım... Daha buna karar veremediğim için diğer detaylara hiiiç girişemedim bile.. Haa bu arada öyle çok abartılı bir parti de istemiyorum... HELP HELP HELP ME:)))

11/19/2011 12:58:00

Dilek; yanıtın için çok teşekkür ederim.. Benim de istediğim aslında az kişi ile kutlama.. Ama bu dinamiği sağlayamıyorum:((( üç aile komşu bekiyor, 3 aile kızım ile yaşdaş arkadaş grubu bekliyor, bir o kadar da diğer gruplar:((( Ne zaman d.günüüüüü diye soran dostları davet etmeden olur mu? :(((( işte böyle olunca da çıkamadım işin içinden:(

11/19/2011 18:56:00

quality adını bağışla:) d.gününü kazasız belasız atlaktık evet:) ben aslında oyun evinde yapmak istedim ama malum benim yaşımda arkadaşlarımın bebeleri yok:) koca koca oldu hepsi. 4 tane çocuk 25 tane yetişkinle oyun evi olmaz dedim. burda anadolu yakasında sahilde güzel bir rest.var marianın bahçesi. onun üst katını bize ayırdılar. pazar günü brunch verdik 30 kişilik. süsledik istediğimiz gibi. çokta güzel geçti. eğer çocuklu arkadaşın çoksa ozaman oyun evleri süper seçecek çok araştırmıştım ben. ankara gezilerimizi sırasında cinnah yapa çocuk kulubünü keşfettim. naz onların oyun gruplarına katıldı. d.günü organizsayonu da yapıyorlar. adımı ver sana güzel bir iş çıkarsınlar:) nerde yaparsan yap birkaç ipucu sana. mutlaka bir fotografçı ile anlaş. yada iyi çekeceğğne güvendiğin birini görevlendir. karman çorman oluyor sonr fotolar. iş bölümü yaptırmanı tavsiye edicem kadeşlerin falan varsa. zira bu  anne kızının pastasını almayı unuttu ve bir allahın kulu da kızım onca işin arasında pasta işini bize bırak demedi.:)eniştem gitti aldı :)kolay gelsin zor bir işbu d.günü

11/19/2011 19:15:00

ilk doğumgünlerinde anneler heyecanlı oluyor,bebişler pek birşey anlamıyor ama...bizde bir arkadaşın otelinde yapmıştık,güzel büyük bir organizasyondu, ne çok heyecanlanmıştım...2. yi evde ve kreşte yapmıştık, 3. yü yapmadım bile:)aslında 3. yü yapmalıydım anca aklı ermeye başlıyor çünkü....bak üzüldüm şimdi  neyse seneye telafi ederiz artık.

11/19/2011 22:34:00

Sevgili Turkuaz; İsmim Funda:)))

davete gelecek çocukların hemen hepsi 12-13 ay civarı.. bir yada iki daha büyük çocuk var... Oyun evleri benim de aklımda idi, ama dediğin gibi yetişkin ağırlıklı bir davetli grubu olacağı için elimin altında halihazırda gitmekte olduğumuz oyun evi olmasına rağmen içime sinmeyecek gibi bu alternatif...
Dileksu nun önerisi mümkün... grubu ikiye bölerek evin kaldırabileceği kadar bir grup ile evde, diğer grup ile de dışarıda Fix anlaşıp kutlamak mantıklı:)))

Fotoğraf işini hiç düşünmüyorum, kezaa davetlilerden bir arkadaşımın amatör üğraşı fotoğraf:)) Doğum Fotolarımızı da çekmişti:))) En önemli detaylardan biri bu zaten...

Evet Feyzan:)) İlk bebek, ilk yaş olunca anne hakikaten çok heyecanlı oluyor... Ama enteresan bir biçimde bir yanım da rahat.. amaaaan nasıl olsa birşekilde hallederiz modundayım:))) Bu benim için aslına bakarsanız imkansız bir yaklaşım iken kendiminde inanamadığı bir biçimde böyle işte.. Heyecan yapıyorum, plan yapmaya çalışıyorum, doludan boşa boştan doluya derken içinden çıkamayınca, hala herşey havada olunca  amaaaaaaan ı çekip rahatlıyorum:D:D:D Yumurta kapıya dayanınca nasıl olsa çorap söküğü gibi hallolur moduna giriyorum:D:D:D Ama Turkuazcım gibi pastayı almayı unutursam hiç şaşırmam:))))

Ne dedik şimdi,
iki grup, biri evde biri dışarda...
Fotoğrafçı tamam
Pasta sipariş edilecek... Şekli şemali belli, gidip kaydı verilecek sadece..
gelen davetlilere minik bir hediye hazırlansa nasıl olur??
mekan süsleme yapılacak
Kıza kostüm seçilecek( bulabilirsem uğur böceği kostümü giydirmek istiyorum:) ) Nereden bulabileceğimi bilen varsa ve yazarsa sevinirim.. keza netten sipariş vermek deneyemeyeceğim için işime gelmiyor.)
Evdeki ikramlar kağıt üzerinde belirlenecek (ne yapsam kargaşası kalksın ortadan)
anne de kendine giyecek bişeyler ayarlasın... Kilolar duruyor, evdeki hiç bir şey olmuyor.. olanlar da kızımın yanında sönük kalır:D:D:D O böcüğün annesine yakışır mı hiiiiç :D
................... :)))

Gözüm korktu yine:))
yaw müzmin yorgun ve uykusuz bir anne olarak bu satte bunları yazarsan tabi gözün korkar:))

11/20/2011 11:40:00

merhabalar.ben yaklaşık 9-10 ay önce bu gruba kendimi tanıtmıştım ve en azından 40+ ankaralı annelerle bir organizasyon olabilir diye düşünmüştüm ama maalesef bende dahil olmak üzere hiçbirimizde herhangi bir hareket ya da öncülük olmadı.ve evet şimdi tekrardan başlayalım isterseniz.ankaradli 40 yaş üstü genç anneler:) buluşup tanışmaya ve tabiki çocuklarımızıda tanıştırmaya ne dersiniz?  (bakalım kaç cevap gelecek  :)   )

11/20/2011 16:45:00

Nihal,Şeyy ben 40 + yım ve ankaralıyım ama antalya da yaşıyorum sayılmaz dimi?

Funda benim bile gözüm korktu okurken...

11/20/2011 16:49:00

funda bak burada kostümler var,fiyatlar uygun http://www.funkid.com.tr/koleksiyon.asp?id=1

11/20/2011 19:20:00

Hiiii Nihal cinar Ben tanismak isteriiiim

hadi organizasyon yapalim ranismayi cok isterimmm

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
40 yaş ve üzeri anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...