umutsuz vaka

<123>
05/08/2011 23:24:00

Herşeyden o kadar bıktım ki tüm gün evde çocukla ugraşıyorum çocuk hiç uyumuyor uykusuzluktan başım dönüyor her günüm böyle monoton herşey aynı aynı bir ot gibi yaşıyorum hiç arkadaşım yok içimdekileri kimseye anlatamıyorum öyle bunaldım ki ilaçta kullanıyorum ama hiçbir degişim yok bazen ölümü bile düşünüyorum beni kimse anlamıyor sevmiyor deger vermiyor 

Ynt: umutsuz vaka

05/09/2011 00:15:00

canım benimkide 11 aylık huyu hiç degişmedi sinirlerim tepeme çıkıyor doktora gittim ilaç kullanıyorum bu yüzden emziremiyorum geçen gün bayıldım başım hep dönüyor salı günü yine doktoruma gidecegim bence sende doktora git ben bayagıdır tedavi görüyorum önceleri daha kötüydüm

05/09/2011 05:48:00

arkadaslar hic morelinizi bozmayin lutfen yasadiklarinizi cok iyi biliyorum bnede yasadim aynilarini dogdugundan beri bebegim cok aglardi gaz aclik ne derseniz deyin artik logusalikta var kimsem yoktu yurt disinda yasiyorum sabah aksam yemek yemezdimsirf kahvalti yapayim diye altibucukta o uyursa yapardim aksamda esim yicekte kucagina alicakta anca o zman bende yicektim sonra bir muddet sonbra anladim sorun gaz dilmis cunku biz hep gaz sanardik asil sorun acliklmis tabii anlar anlamz mamaya basladik sonrasinda yavas yavas huyu duzelmeye basladi ben hep dert yandigimda bana hep kirkindan sonra bbek duzelir dediler benim bebegim gercekten duzeldi simdi allaha sukur cok iyiyiz cok uslu bir kizim var aksam dokuzda yatar sabah dokuzda kalkar yer bir daha iki uc saat kalkmaz

05/09/2011 07:42:00

Bende yanlış anlamayın ama bebeğinizin bi sorunu olduğunu düşündüm çünkü gözünden yaş gelene kadar ağlaması huysuzluktan öte bişey...bizde ilk hafta ağlama krizzleri yaşadık o zaman açlıkmış sorun bilemedik gaz sandık..sonra 20 gün kayınvalidem kaldı yanımda.sağolsun beni çıldırttı o varken çocuk 20 gün ağladı..21.gün gitti oğlum o gece rahat uyudu..yani sizin ruh halinizden o kadar etkileniyor ki anlatamam bu düzen de kendinizi mutlu hissetmek de zor ama havalar iyileşiyo yavaş yavaş dışarı çıkın koyun bebek arabasına rüzgar yüzüne vursun saçları uçuşsun sizin de onunda..bolca konuşun herşeyi anlatın yani derin bi nefes alıp herşeye sıfırdan başlayın..düzeni hepten değiştirin bir de benim oğlumda uzunca bi süre zor uyudu ne zaman hareket etmeye başladı yorulmaya başladı o zaman iyi uyku geldi..yani uykusuzluk çok zor sürekli ağlayan bi çocuk çok çok zor Allah yardımcınız olsun ama düşündüğünüz şeyi kafanızdan silip tekrar düşünün insan bi şeye sabitleniyor kalıyor..benim oğlum bi gece kaç kere ağlıyarak uyandı o sıralar da kabızlıkla uğraşıyoduk ben kafama takmışım kabızlıktan ağlıyo diye en son fitili uyguladım hala ağlıyo uyumuyo benim sinir katsayılarım artmış...taa neden sonra aklımıza geldi susadımı acaba diye benim minik kuşum suyu içti ve uyudu:)yani diyeceğim aklınızdaki şeyden çok farklı bi şey de olabilir...sevgiyle kalın

05/09/2011 07:48:00

Ben psikolojik desteğin çok yardımını gördüm, mutlaka doktor yardımı alın. unutmayın ilaçların etkisi hemen olmuyor, zaman verin. Ama bunun yanı sıra bebekle ilgili de yardım alın. haticebaran, bebeğiniz 11 aylık olduğuna göre ek gıda alıyordur. onu birine emanet edip arada yalnız kalın. senemberk benim oğlum da aynen öyleydi, hala da çok yorucu bin bebek ama 6-7 ay gibi oturmaya başyalınca ve 9 ay gibi de tutunarak ayakta durmaya başlayınca oldukça rahatladık, ikimizde. uyumayan bebek ise ayrıca zor. saatlerce uyutmaya çalışmamanızı tavsiye ederim. ikinize de işkence... 1 saatte uyumadı mı, kaldırın, turtun oyuncakların ortasına, yorulana kadar bekleyin. sonra tekrar deneyin. benim oğlumun da zor bebeklerden, gece boyu 3 kez kalkarsak seviniyorum.

05/09/2011 11:56:00

Sanki beni anlatıyorsunuz gibi geldi. İlk zamanlar aynen bende öyleydim. Hayret ederdim dışarı çıktığında rahat rahat dolaşan, etrafa bakınan, arabasında duran bebekleri görünce. Kızım sağolsun hiç öyle bir bebek olmadı. Belli bir zamandan sonra insan alışıyor ve dışarıda mızmızlık yapmaya başladığı anda sırtladığım gibi o ortamı anında terk ediyordum. Bu yaklaşık 14 aylardaydı. Daha küçük zamanlarında ne mümkün ben öyle yayıla yayıla dışarıda dolaşıcam. Zaten beni emzik gibi kullanıyordu o zamanlar. Eğer bir rahatsızlıkları yoksa ve aç değillerse üzgünüm arkadaşlar ama bu böyle bir süre daha devam edecek sanırım. Ne zaman ki kendilerini yürürken korumaya başlıyacaklar ancak o zaman biraz rahat nefes alabilirsiniz. Bu arada bende psikolojik destek almak istemiştim o zamanlar ona bile vakit bulamamıştım. Birde sürekli çocukla evde vakit geçirmek gerçekten zor ve yıpratıcı. 3,5 aylıkken çalışmaya başladım ve işyerinde dinleniyordum resmen.

05/09/2011 12:01:00

Haticebaran ve senemberk sanki bernim yaşadıklarımı anlatmışsınız. Benim bebeğim de çok ağlardı, hiç susmazdı, Bi yere çıkmayı bırakın evin içinde wc ye bile gidemezdim. Ağlaması da öyle böyle değil, katılrak ağlardı.O kadar çok ağlardı ki konu komşu hep duyardı sesini..
Sadece dizde sallanarak uyur, uyuduğunda da dizimden indirince tekrar uyanırdı. Dizde uyumadığı zamanlarda da sadece battaniyede sallayarak uyurdu, ellerim kıpkırmızı olurdu.. Neler yaşadım ben bilirim. Bunlara ek olarak bi de Allah'ın her günü kv ve iki görümcem çıkıp çıkıp bize gelirlerdi. Zaten ben yorgun uykusuz mahvolmuş durumdayım, onlar da saatlerce otururlar, akşam yemeğine kalırlar, daha bi de sigara içerler...Offf of!Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bebeğim de sürekli kusardı..
Dr bize de önce gaz dedi, sonra idrar yolları iltihabı çıktı ama ilaç içiremedik..Hep kustu..
Bu dönem geçtikten sonra anladım ki meğerse o aylarda (yani kızım 4-5 aylıkken) diş çıkarmaya hazırlanıyomuş, huzursuzluğunun ve idrar yolları enfeksiyonunun sebebi buymuş. Vücut direçsiz düştüğü için hastalıklara kolay yakalanıyomuş.Ve rahatsız olduğu için de sürekli ağlıyormuş..Keşke o zamanlar bunu bilseydim de en azından ağzına dentinox fln sürseydim.. Belki rahatlatırdı..
Ve diğer arkadaşların söylediği gibi ben de doğum sonrası depresyon tedavisi gördüm. Çok şükür ki kullandığım ilaç sütüme geçmiyordu da çocuğumu rahatça emzirdim.Bu dönemde bizim içinde bulunduğumuz ruh hali gerçekten bebeklerimize yansıyor. Temiz hava alın, psikologumun dediği gibi spor yapın, bol bol güneşe çıkın, hobi edinin. Bebeğinizi 15dk bile olsa birine emanet edip sadece kendinize ait zaman yaratın..
Çevrenizde sizin canınızı sıkmayı kendisine görev edinmiş kişileri hayatınızdan çıkarın. Ben evliliğimi gözden çıkarmak pahasına kv ye rest çektm mesela.. Bebeğinizin sağlığı ve huzuru sizin salğıklı ve mutlu olmanıza bağlı unutmayın..
Geçimş olsun..

05/09/2011 18:43:00

oglum çok şükür saglıklı doktorada götürdüm birşeyi yok dedi ilk aylar gaz sancısı çok olurdu yedi aylıkkende sünnet oldu idrarını bir gün boyunca yapamazdı pipisi şişerdi çok aglardı  sünnetten sonra rahatlar uslu olur dedim sonra diş çıkarmaya başladı diş çıktı arkasından bronşit oldu şuan iyi ama gece hiç uyumuyor durmuyor hep kucakta gezmek istiyor bende depresyon tedavisi görüyorum yoksa hiç katlanamazdım bir keresinde biberonla vuracaktım annem elimden aldı ona zarar vermekte istemiyorum yarın doktoruma gidip konuşacagım

05/09/2011 20:42:00

Neclasude iyi fikirmis zor bebek grubu :) benim oglum bu dunyadaki ilk gecesinde saatlerce homurdandi. O gun bugundur mizmizlaniyor :)

05/10/2011 09:26:00

merhaba senem,
benim kızımda kolik ti. ve maaelesef zorlu bir sürreç. bizde her yolu denemiştik. uykusuzluk beni mahvetmişti. şuanda bile ne kadar uyusamda sanki hiç uykumu alamıyor gibiyim. biz en son kolikli bebekler için bir müzik cd si almıştık. buzuki sanatçısı orhan a ait. faydasını görmüştük eğer bulabilme imkanın varsa onu deneyebilirsin.

05/10/2011 17:40:00

arkadaşlar bir yaşına gelince biraz düzelir mi genelde öyle diyorlar ayrıca rezene çayı rahatlatıp uyutuyormuş bende aldım deneyecegim bugün bakalım iyi gelecek mi senemberk sende dene gaz sancısı ve karın agrısına da iyi geliyormuş

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...