istekli emmemesi neden ?

<12>
12/20/2010 22:12:00

arkadaşlar bebeğim 4 buçuk aylık yaklaşık 1 haftadır
emziremiyorum gece yatarken emiyor gündüzse kendini
kasıyor emmiyor.çok takıyorum kafama aç kalıyor diye

Ynt: istekli emmemesi neden ?

12/21/2010 08:57:00

Sebebi şusur diyemeyeceğim. Ancak bir arkadaşımın kızı etrafı keşfetmeye başladığı 3 ayından sonra gündüzleri emmeyi reddetmeye başladı. Uykudayken aldığını farkedince sürekli uyku pozisyonuna getirip öyle emzirmeye başladı. Kilo alımı düştü. 5. ayında 450 gr alıyor diye doktoru ek gidaya geçelim dedi. Benzer şeyleri yaşamış başka bir anne ek gıdaya geçince hiç emmemeye başlıyor, ek gıdayı da iştahlı yemiyor kilo alımı daha da düşüyor deyince arkadaşım aynı şekilde 6. ayına kadar uykuya daldırıp emzirmeye devam etti. Şimdi kızı 8 aylık hem ek gıda alıyor hem de emziriyor. Atlattılar çok şükür. İlk 6 ay çok yıprandı ama emzirmeyi her zaman çok istedi ve çok sevdi. Bu kadar çabaya sonunda kızı da yanıt verdi.

Ben de emzirme sorunları yaşadım. İlk 2 ay bebeğim emmek istemedi, benimkisi biberon verdiğim için oldu. Emzirme danışmanına gitmiştim. Hastanede emzirme odasında başka bir anne 6 aylık oğlunun 4. ayından beri gündüzleri emmeyi reddettiğini söylemişti. İlk o zaman duymuştum. Sanırım bu sık yaşanan bir durum. Ancak nedenini kestiremiyorum.

12/23/2010 08:50:00

çok teşekür ederim yalnız olmadımı anladım en azında çok yardımcı oldu cevaplar

12/28/2010 12:00:00

benimki de şu an öyle uyuduğunda yada gece yediyse o kadar bende senin gibi üzüldüm ama bizimki değişmedi yaklaşık 1 aydır böyle gerçi bizde ek gıdaya geçtik kurtulduk.

12/28/2010 12:43:00

benim bebeğim de 4 aylık ken falan memeyi ağzına verene kadar çok uğraşıyordum ondan önce öyle değildi.ayakta zıplaya zıplaya emzirdiğimi bile hatırlıyorum.ama en sonunda ben kazanıyordum.oynayarak emzirmeyi deneyin belki faydası olur..

12/28/2010 14:51:00

benimki gündüzleri emiyor ama dikkati sürekli dağılıyor o tv falan açık olursa yada başında bir durursa oluyor sessizce ben ona bakıp dikkatini kendime çekmeye çalılıyorum.benim oğlum 4 aylık yılbaşında 5.ayımıza girecez ama ben şimdiden reçel, yoğurt, sütlaç,gibi yiyeceklerin tadına alıştırmaya başladım.gece yatarken mama verip yatırıyorum.

12/28/2010 16:20:00

bnde sultanp nin yaptığı gibi ayakta tutturuyorm memeyi yada yatarak emziriyorum cok direniyo ama memeyi tutunca bi süre sonr adapte olup emiyo çok zor umarım normale dönerler

di 6Y
12/28/2010 19:59:00

Bende de vardı kısmen aynı problem; hemile bir arkadasim denk gelmis boyle bir konuya ve okumus.. algılarının giderek acılmasından kaynaklanan bir sorun oldugundan koyu renk bir emzirme önlüğü (dısardaysanız) veya evde los az esyalı bir oda ise yarayabilir yazıyormus.. denedim aynı fikirdeyim :)

12/29/2010 08:27:00

teşekürler arkadaşlar her yolu deniyorum ama çok zor.napcaz böyle bilmiyorum

12/29/2010 10:16:00

serenity yatarak emziriyorum demişsin.bu tarz emzirmeyi doktorlar tavsiye hiç etmiyor çünkü kulaga süt kaçabiliyor bu da bebekte kulak iltihabına yol açıyor..dikkat etmek lazım :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...