5 Haftalık Gebelik Kesesi

11/02/2011 20:26:00

Merhabalar,

Beş haftalık gebeyim, ultrasonda gebelik kesemi inceleyen hekim şeklinin yuvarlak değil ince uzun olmasının düşük tehdidi anlamına geldiğini ve olası yolculuklarımı iptal edip dinlenmem ve progesterona başlamam gerektiğini söyledi. Oysa kimi hekimlerin görüşü progesteronun gereksiz ve kullanılmaması gereken bir ilaç olduğu yönünde.
Sadece kesenin şekline bakarak böyle bir hükme varmak sizce ne kadar doğru? Kanamam olup olmadığını sorup hiç kanamam olmadığını duyunca da çok şaşırdı mesela. 

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Ynt: 5 Haftalık Gebelik Kesesi

11/02/2011 20:34:00

Sorumu gönderebilmek için birkaç kez bastım ve soru birden çok kez yayınlandı, birden çok kez yayınlanan aynı soruları grup yöneticisi mi silebiliyor (ben bulamadım da :/ )

11/04/2011 09:52:00

benim tavsiyem bi başka doktora daha git

11/04/2011 11:05:00

baska dr a gıt benım dr progesteron ılacını hıc kullandırtmadı benım de dusuk rıskım vardı ...sukur bısey olmadı ıstırahat ettım bolca

11/26/2011 09:34:00

11/26/2011 09:34:00

cevaplar için teşekkürler, o hekime pek güvenmemiştim (bana tavsiye edilen biri olmasına rağmen) yolculuğa çıktım, progesteron kullanmadım, başka bir hekime gittim ve o en ufak bir düşük riskinden bahsetmedi. Gebeliğin başından beri hiç kanamam da olmadı, şimdilik herşey yolunda, umarım böyle gider :)

11/26/2011 09:36:00

Gulberon, progesteronla ilgili Alper Mumcu'nun şöyle bir yazısı var, inceleyebilirsin: 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...