Grip Asisi

09/20/2011 16:35:00

Merhabalar gecen gun 6. ay asilarimizi yaptirmaya gittigimizde bize grip asisini da istersek yaptirabilecegimizi ve grip asisini onerdiklerini soylediler. Sizler bebislerinize grip asisi yaptirdiniz mi onerenler var mi dusuncelerinizi bekliyorum...

Ynt: Grip Asisi

09/21/2011 13:29:00

Merhaba, 

Ben hamileyken sormuştum doktoruma, kendim için, yaptırma demişti. 
bebeğe de yaptırmaya kıyamam şimdi, düşünmüyorum. İleride nasıl bir etkisi çıkar bilmiyorum, tam güvenmiyorum. 
Çeşitli enfeksiyonlar geçirmesi gerekiyor. Bağışıklığı böyle böyle artacak. O yüzden hastalıklardan çok korkmuyorum. 1 kere viral bir enfeksiyon geçirdi.  Ciddi bir grip geçirmesinden korkuyorum elbette. Hastalıklar yaygınlatığında kalabalık ortamlardan uzak tutacağım.
Eğer bebek evde bakılıyorsa çok risk yoktur diye düşünüyorum. Anne, baba ve evde yaşayan diğer insanlar aşılanabilir, hastalanıp da çocuğa mikrop taşımamak için.
Toplu taşıma araçlarından kaçınılabilir.

Ynt: Grip Asisi

09/30/2011 17:52:00

Bizim Dr. Önerdi ama sorularıma ben kızıma yapıyorum her sene deyip pek cvp vermedi.henüz yaptırmadan asiyi bizimki şifayı kaptı.Dr 2 şurup verdi biri aferin.iceriginde kansorojen olduğu solenen parapen koruyucular var.ne yapacağımı bilemedim.şimdi düşünüyorum bir kere grip aşısı olmak bütün kıs bu şurupları içmekden daha iyidir die.kararsızım yinede.ne dersiniz????

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ocak2011 Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...