okula kayıt ve eğitim

12/03/2012 16:29:00

Çocuklara okula yazdırırken nelere dikkat etmek,kulaktan duyma bilgilerle değil,objektij bilgilerle yazdırmak gerek.Örnek hangi okulun eğitimin görsel alt yapısında ne var?Görünen eğitim nedir,görülmeyen verilen eğitim nedir?

Örneğin:Anaokullarında değerler eğitimi verilmeli.(sevgi,kardeşlik,görgü kuralları...)Değerler eğitimi diye din eğitim veren yerler yerler var.bunu ayrımını yapmak lazım
EĞİTİM PROGRAMINI İNCELEMEK GEREK.Örneğin:Dünya vatandaşlık eğitimi veriyoruz,yarım gün ingilizce veriyoruz,konuları taş,güneş şeklinde neden veriyoruz acaba?Çünkü asıl verdikleri çocuklara tabiaat ana! BiR anaokulu sınıfının adı :Taş sınıfı olur mu!! taşları inceliyorlar,peki taş incelemek güzel etkinlik,inceleten kişi fizikçi yada kimyacı mı,kendi biliyor mu oluşumu.Anaokulu öğretmenleri herşeyi biliyorsa branş öğretmenleri niye var!!
not: son verdiğim okulda yarım gün ingilizce denildi. ingilizce eğitimi sadece etkinlik yaparak kapatıyorlar!!1

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel eğitim haberleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...