1,5 sene aradan sonra nasıl adapte olunur?

11/30/2012 11:07:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: 1,5 sene aradan sonra nasıl adapte olunur?

11/30/2012 17:40:00

ben de tıpta uzmanlık sınavına çalışıyorum ve 17 aylık bir kızım var.kızıma 4 ay bakıcı baktı,şimdi ise ben hem onunla ilgileniyorum hem onun uyuduğu zamanlarda ders çalışıyorum.yani sizin gibi kısıtlı bir zamanda çok şey yapmam lazım.bir defa internette gezinmek çok vakit kaybettiriyor,bilgisayar açmıyorum,telefonda arayanlara sonra arayın diyorum.masa başına geçiyorum.çalışmasam da masa başından kalkmıyorum sonra eninde sonunda kitabı açıp karalamaya başlıyorum.çözüm sizi alıkoyan şeyleri tespit edip kendinize sınırlar koymaktan geçiyor.tebrik ederim,başarılarınızın devamını dilerim

11/30/2012 18:14:00

Ben de uzun bir aradan sonra makale yazmak icin masa basina oturdugumda benzer sikintilari yasamistim. Interneti sadece makalelere ulasmak vb. amaclar icin kullanmaya calistim. Nurturia'da 'calismaya basliyorum' demek icin guncelleme yapmak iyi geliyordu. Arkadaslar sagolsun, destekliyorlardi hep.

Calismaya baslamadan once yapilacaklar listesi cikarmak isime yaradi hep. Gunluk hedefler koyup o hedefleri uygulamaya calismak daha verimli oluyor.

Cok kolay gelsin :)

11/30/2012 19:22:00

Esma, ben de toplam 6 ay ara verdim ama adapte olmak kolay olmadi. Baslarda gunu kurtarma seklinde ilerlemek gerekiyor diye dusunuyorum. Hemen pat diye her seyi mukemmel yapmak, yapmaya calismak cok gercekci gelmiyor bana. Bende ise yarayan seyler ise makaleler hakkinda baska bir akademisyenle komusmak (ben kocamla konusup konu uzerine tartisiyirum biraz ve gaza geliyorum), ortak makale yazmak uzere baska arkadaslarla toplanip konu uzerinde konusmak, gunluk hedefler koymak ve buna uymaya calismak, nurturia'ya bi sabah bi de aksam bakmak (gun icinde sadece bakayim desen bile cok vakit kaybi oluyor ve ayni zamanda aklin yine bebegine gidiyor), bir to-do list hazirlayip oradan nerede oldugunu takip etmek.

Bu konuda cok kafa yorup strese sokms kendini bir de. O da etkiliyor. Proje yaziorsan zaten bir deadline'i vardir, ona gore geriye dogru bir cizelge yapip gunluk hedeflerini belirleyebilirsin. Simdi cok zamanim yok yazamadim (oksuruklere bogularak uyanip duruyor da benim oglan) ama yine konusup yazisiriz. Kolayliklar diliyorum. Kendine fazla yuklenme.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
akademik anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...