Ikinci 3 ay

11/10/2009 20:26:00

Hamileligin ikinci 'uc ay'inda (trimester) yasanan tecrubeler...

Ynt: Ikinci 3 ay

01/11/2010 18:23:00

Ikinci 'trimester'/uc ay dolmaktayken burayi bos biraktigimi fark ettim.

Oncelikle cok daha keyifli bir donem oldugunu soylemeliyim. Daha canli ve enerjik hissediyor insan. Kipir kipirsiniz, caninizi sikacak seyler sanki azalmis, her seye daha pozitif bakiyorsunuz ve muhakkak gulunecek bir yonu oluyor yasadiklarinizin.

Duygusal olarak cok daha az dalgalanmalar yasadim ben. Gerci bazen anlamsiz yere kendimi cok mutsuz da hissettim, kisa surdu neyse ki. Hizli bir buyume soz konusu oluyor gobekte. Insan hamileliginin anlasilmasindan mutluluk duyuyor.

Hizla kilo almamda yediklerimin payi dusuk dogrusu. Sanki ben her zamanki gibi yiyorum fakat kilolar giderek ekleniyor vucuduma. Tartida gormedigim yuksek rakamlara ulastim. Sonunda ne kadar olacagim diye merak icindeyim.

Dusununce vucudum degisse de gayet mutluyum halinden. Hic cirkin hissettigimi soyleyemem :) Sedece gobek degil, memeler de buyuyor. Bana giderek komiklesiyorlar gibi geliyor.

Bebegin hareketlerini hissetmek kesinlikle en guzel kismi hamileligin. Hareketlerden evvel hic hamile gibi hissetmiyordum. Simdi icten ice sevindiriyor bebegin orada oldugunu hissetmek :)

Ikinci 3 ay'in son ayina girmekteyim (24. hafta). Artik penguen tarzi yuruyuse gectim. Yerden egilip bir sey almak icin 'squat ' cekmis oluyorum. Bacak kaslari icin de iyi :) Cok ayakta durunca belim ve kalcam agriyor. Cok oturmak da iyi gelmiyor. Bahsedebilecegim tek sikinti bunlar olur herhalde.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Hamileler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...