Doğaya saygı

03/10/2011 08:15:00

Babam doğayı, tüm insanları, böcekleri, çiçekleri seven bir insan. Elinden geldiğince bize de aşılamıştır bu hislerini.

ÇEvreyi kirleten olursa durur nasihat verir, onları kibarca uyarır filan.

Çocukken sanırım 4-5 yaşındayım, arabanın camından dışarı peçete atmıştım. Babam aynadan görmüş, ani bir frenle arabayı durdurdu. Benimle birlikte arabadan indi, elimden tuttu ve attığım peçeteyi yolun ortasından almamı istedi. Ben başladım ağlamaya, ama arabalar geliyor, korkuyorum filan diye. Bana hiç kızmadı, doğanın nasıl kirlendiğini anlatıyordu bir yandan. Sakinleşmem için telkinde bulunarak o peçeteye ulaştırdı beni.

O günü hayatım boyunca unutmadım. Ve bugüne kadar da yere saç ve izmarit (geçmişte) harici hiçbirşey atmadım ve yanımdakilere de attırmadım. Ardaa'ya da attırmayacağım.

Ynt: Doğaya saygı

03/10/2011 08:18:00

evet buna ben de çok dikkat ederim. evimiz parka bakar, annem babam hep balkondan müdahale eder çocuklara kırmayın ağaçları diye.. biz de dikkatliyizdir.
hatta son zamanlarda eşimle geri dönüşüme gidebilir olan kağıt ve plastik,cam  şeyleri ayrı torbaya koyup ayrı yere atıyoruz. umarım belediye bizi kandırmıyordur :))

ve inş. kızım da benim gibi olacak..

03/10/2011 08:20:00

Aynen bize de babam hep anlatırdı, şu an eşim benim kadar dikkatli değil. Umarım ben oğlumu babamın bizi yetiştidiği gibi yetiştirebilirim.

03/10/2011 08:21:00

Helal olsun. Sert bır uyarı bıraz kucuk bır kız ıcın, ama ılerıkı yıllarını sekıllendırılmıs.
I love your parents !!!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ailemizden aldıgımız iyi huylar, alıskanlıklar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...