atlantis sirki

<12>
11/18/2011 12:50:00

18 kasım-4 aralık arası antares avm de atlantis sirki adında penguenler,foklar ve köpekbalıklarının palyaçolarla yapacagı gösteri varmış,ben bugün bilet aldım.çocukların çok ilgisini çeker gibi geldi paylaşayım istedim.bileti biletix den aldım ama antares de de satılıyor.

Ynt: atlantis sirki

11/18/2011 12:55:00

Elme, sözüm kesinlikle sizlere değil ancak hayvanların olduğu sirkleri şiddetle kınıyorum. O hayvanları  eğitebilmek adına şiddet uygulanıyor ve hayvanlar çok kötü şartlarda yaşıyorlar.

Sirklerden epey hayvancağızı kurtarmış, bir örgüt için;

http://www.ad-international.org/adi_world/

11/18/2011 13:00:00

http://www.ntvmsnbc.com/id/25156075/

Yeryüzüne Özgürlük Derneği, sirklerde kullanılan hayvanların eğitim sürecini şöyle anlattı: "Hayvanlar, doğal yaşam ortamlarına kıyasla binlerce kat dar alanlarda, asla istedikleri gibi hareket edemeyecekleri kafeslerde tutuluyor. Doğalarına hiçbir şekilde uymayan bir ortamda, çok kısıtlı temel gereksinimleri sağlanarak sadece yaşamalarına izin veriliyor. İstenildiği gibi eğitilebilmeleri için aç bırakılıyorlar; bir parça fıstık ya da meyve için öğrendikleri hareketleri daha kolay; seyirci önünde zorluk çıkarmadan yapmaları için. Verilen komutu uygulamamak için direnen ya da hareketleri yapmayı reddeden hayvanlar ise ekstradan dayak ve işkenceyle, açlıkla ve susuzlukla cezalandırılıyor.

Eğitimlerde çivili sopa, kırbaç, elektroşok çubuğu, kanca gibi işkence aletleri kullanılarak hayvanlara "vahşi" oldukları unutturulmaya çalışılıyor, bu iğrenç sürece ve süresiz tutsaklığa adapte olmaları için son derece acımasız muamelelere maruz bırakılıyorlar. "

11/18/2011 13:25:00

arkadaşlar evet haklısınız yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil,açıkçası yazılarınızı okuyuncaya kadar bu konuda bilgim yoktu,hiç bu açıdan bakmamıştım olaya..
ben tamamen çocuklar açısından eglenceli olacagını ve gerçek penguen,fok,köpekbalığı görmenin onları heyecanlandıracagını düşünerek bilet aldım.şimdi bunları okuyunca hevesim kaçtı tabi,gitmeyerek tepkisini gösteren insanlar oldugu kadar ilgilenenler de olacaktır diye düşünüyorum.
işkence konusu kesinlikle çok çok üzücü ama,tutsaklıkla ilgili o kadar katı düşünmüyorum.bu durumda çocugu hayvanat bahçesine götürmek,kafeste kuş ya da akvaryumda balık beslemek de doğal ortamından uzaklaştırılan hayvana yapılmış bir haksızlık olmayacak mı?

11/18/2011 13:59:00

merhaba

evet bence de çok haklısnız bu konuda.Ben de kınıyorum sirkleri ama ben de bilet aldım çünkü Eylüş kızım bebekliğinden beri Penguen hastası, Duruş da fok balıklarını çok seviyor onları canlı canlı görmesi onları çok mutlu edecek.

elme ne zaman gidiyorsun?

11/18/2011 14:26:00

pazar 18.00da gidiyorum edududu seninki nezaman??

11/18/2011 14:27:00

27 Aralık günü gideceğim, bu pazar kızlarımı tiyatroya götüreceğim

11/20/2011 21:12:00

Sirk cok ama cok kötüydü..tam bir hayal kırıklığı..

11/21/2011 08:44:00

gerçekten mi;?Nesi kötüydü?Hay Allah çok üzüldüm, kızlar da çok heveslenmişti.

11/21/2011 08:49:00

sirke ben de gitmeyi düşünüyorum ...neden beğenmediniz?

11/21/2011 08:55:00

Edududu hevesini kırmak istemem,ben burada tavsiye etmiş bulunduğum için fikrimi de paylaşmak istedim.fok,penguen ve mac yapan köpekler vardı onları ilgiyle izledi kizim.onun dısında "gideliim"duyup durdu çünkü 2saatlik gösteriyi doldurmak için cok kötü espiriler,3.sinif animasyonlar falan vardı.kucuk cocuklar anlamıyor tabi,sıkıldılar.ama senin cocuklar sevebilir olumsuz etkilenme yazdıklarımdan,benim kizim küçük o yüzden anlamamış olabilir..iyi seyirler canım.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...