Blog takipçilerini arttırmak?

<12>
01/15/2011 22:38:00

MERHABA,

blog yazmak çok zevkli ben bunu yeni keşfedenlerdenim. deneyimli ve izleyicisi kalabalık olan blogculara sorum, izleyici kitlemizi:) arttırmak için ve blogumuzu daha da geliştirebilmek için önerileriniz var mı? yüzlerce takipçisi olanların samimi ve genele yazmak dışında yaptıkları özel birşey var mı? insan yazdıkça takip edilmek istiyor herhalde blog yapanların çoğunda vardır bu duygu;)

sevgiler..

www.benkizimindelisiyim.blogspot.com

Ynt: Blog takipçilerini arttırmak?

01/15/2011 23:33:00

slmmmmm bende bu blog yazma ısıne nsl gırebılırım kı ıstyrum ama acaba yapabılırmıyımkı dıye cesaret edemıyorum nesıl nerden baslanıyo bu ıse 

01/16/2011 01:13:00

Baylemur,
http://video.shiftdelete.net/animasyon/Blog_nasil_acilir.html

adresinden kolayca öğrenebilirsin. Çok keyifli bir iş.
Bizim adresimiz de bu: http://www.eymenim-oglusumm.blogspot.com

01/16/2011 06:47:00

01/16/2011 19:11:00

yani blog takipçilerini arttırmak için reklam yapmalıyım galiba:)) herkes reklamını yapmış burdan bu sonucu mu çıkarmalıyım:))

01/16/2011 19:19:00

baska bloglari izlemeye al, onlar da seni gorup izlemeye alirlar ;)

01/18/2011 17:31:00

bloglara yorum yazın ve de blogların izleyicisi  olursanız popülerliğiniz artar.

01/18/2011 18:53:00

Bence önemli olan izleyici sayısının çokluğu değil, gerçekten sizi takip edip, size yazılarınızı okuyarak yorum yapanların sayısı önemlidir. Bakıyorum bazı bloglara 300 kişi izlemiş, ya da 550 kişi izlemiş. inanın şaşırıyorum yani. Her insanın izlediği 300 kişi olsa onların etkinliklerini takip etmeye ömür yetmez. Ben 8-10 tane blog izlerim ama adam gibi takip ederek izlerim yani. Hangisi izlemiştim diye unutmam hiç olmazsa. Naçizane fikrim benim tabi bu. Sevgiler...

01/19/2011 08:59:00

Füsun'a katılıyorum 3 ay önce açılıp da 300 izleyici nasıl oluyor bende merak ediyorum. Ben kızım için de okuduğum kitaplar için de blog açarken önce kendim için açtım zamanla izleyicilerim oldu ve bu beni mutlu etti hele yorumlar başlayınca çok daha mutlu oldum. Ama illa şu kadar kişi izlesin diye bir düşüncem yok. Bence önemli olan samimi yazılar yazmak ve mümkümse çok arayı açamamak bazı bloglar aylarca ara veriyor bu hoş bir durum değil. Yasemin'e de katılıyorum çok güzel yazmış.

01/19/2011 09:45:00

Kesinlikle benim için de aynı durum geçerli. Ben, Eymen'imin blogunu sadece oğlum için hazırlıyorum. Ona bir anı kalsın diye ve sevdiklerimizden uzakta olduğumuz için, oğlumun acı-tatlı anılarını paylaşabilmek adına. Ben kendim için yazı yazmıyorum. ( Ha yazanlara da lafım yok elbet. Bu benim tercihim.) ya da günlük herhangi bir olay hakkında da yazmıyorum. Sadece oğlumun yaptığı, konuştuğu, gittiği şeyler gibi durumları kendimce yazıp resimliyorum. Bu nedenle bir blogcuanne gibi takipçim olmasını elbetteki beklemiyorum. Benim ailem,arkadaşlarım ve yakın çevrem görünmese de takip ediyor oğluşumu. Buradan da edindiğimiz arkadaşlarla birşeyler paylaşabilirsek çocuklarımız adına ne mutlu bize. Sevgilerle...

01/19/2011 16:03:00

buradaki fikirlerin hepsine katılıyorum ben ama bu blogdan bloga değişir. evet çok kişisel ve sadece kendisine özel blog yapanlar böyle birşeyi beklemeyebilir ancak gerçekten özel bir amaca hizmet etmek için, yazdıklarıyla birilerine örnek olabilmek, mesaj verebilmek ya da yarar sağlayabilmek, sesini duyurabilmek için yazanlar için durum böyle olmaz bence. benim sorumun amacı aman ben süper blog yapıyorum beni yüzlerce kişi izlesin değildi ama hem iyi bir şeyler ortaya koyup hemde çok izlenmek bence keyifli olur. benim izlenmekten anladığım şey gerçekten sizi okuyanların olması, sanmıyorum ki yüzlerce kişilik izleyicisi olup o kişilerin çoğu tarafından okunmayan bir blogcu olsun. zaten gördüğüm kadarıyla kalabalık izleyici kitlesi olanlar da bu işi keyifli ve anlamlı hale getirebilenler. ayrıca kendini izleyici gösterip aslında izlemeyen varmış demek ki bunu da yeni duydum gerçekten çok üzücü,ben izlediğim insanları ciddi anlamda takip ediyorum ve güncelledikleri herşeyi inceliyorum.
bu arada sorumun cevabını de kendim vermişim:) bu işin başka bir sırrı yokmuş demek ki.
sevgiler.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BLOG SAHİBİ NURTURİA ÜYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...