Zeynep Duru'nun okul günlüğü

10/04/2010 17:57:00

Canım kızım, gözümün nuru, canımın taa içi; bugün bebek okuluna başladın. Şimdilik çok mutlu görünüyorsun, orayı bırakıp eve gelmek bile istemiyorsun. Ama annecim, bunları bilinçlimi yapıyorsun bilmiyorum. Yani aklın erseydi de, yine aynı şekilde mi davranırdın? Seni bırakıp eve gitmem yine de dokunmazmıydı sana? Keşke konuşabilsen, kendini ifade edebilsen... O zaman daha rahat olurdum inan! Vicdanen ve kalben...
Çoğu kimse (özellikle ananen,deden ve dayın) tepki gösteriyor, el kadar bebe okula mı verilirmiş, çalışmıyorsun da, bir çocuğa bakamadın mı, ver biz bakalım diye... İşin aslı öyle değil bitanem, onlar işin duygusallık boyutundalar. Bense, eğitimsel. Sen artık ele avuca sığmaz, 14 aylık bir gençkız oldun:) 14 aydır sabah akşam birlikteyiz ve benden sıkıldın. Artık arkadaş edinmek, farklı oyunlar oynamak, farklı insan yüzleri görmek istiyorsun.
İşte bu yüzden seni o okula gönderiyorum canım kuzum. Umarım senin için iyi birşey yapıyorumdur...
Not: Bu yazı belki de bir kendini rahatlatma, kendini haklı çıkarma yazısıdır...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
KREŞ GÜNLÜKLERİ....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...