Eyvah bebegim kabiz oldu mamasi:)

03/29/2012 18:53:00

Asya kabizlik cekmiyo ama tatasini yaparken zorlaniyo bunun icin annesinin cozumu bu oldu:) hem karni doyuyo hemde max 40dkda tatalar geliyo:)

2-3 adet kayisi gunkurusu

5-6 adet kuru uzum

2-3 adet erik kurusu

1 yemek kasigi irmik

Ceyrek armut

1 kasik tambugday unu

Yapilisi;

kurumeyvalari minik minik dograyip 1 bardak suda haslayin. Ayri bir cezvede yarim bardak suyun icine un ve irmigi koyup koyulasana dek karistir. Koyulastiktan sonra haslanmis meyveleri suyuyla beraber karistirip kisik ateste 5 dk daha kaynat.

Soguduktan sonra ustune armutu rendele ( cam rendede) ekle ve karistir. İlik vermeye calis bagirsaklarini rahatlaticaktir

Afiyett olsun kuzulara:)

Ynt: Eyvah bebegim kabiz oldu mamasi:)

03/29/2012 19:01:00

Hmm, lezzetli bir tarif:) NE çekmiştim kabızlıktan ela ek gıdalara geçtiğinde..Ben de kuru erik ve kayısıyla çözümü bulmuştum:) Bir de un yerine yulaf da olur, yulaf candır:)

05/17/2012 16:26:00

güzel..teşekkürler...aynı sorun bende de var.kabız değil ama zorlanıyor.bunu deniycem.hem de sağlıklı ve besleyici:)

03/02/2014 11:06:00

Merhaba ,guzel tarif.

Bende kizim icin havuc suyuna basladim kabizliga cok iyi geliyor bilginize.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 BICIRIKLARA YEMEK TARİFLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...