Anne olmak için 20 neden

05/06/2010 05:47:00

Anne olmak için 20 neden...
Bebeğinizi istediğiniz kadar öpüp koklayabilirsiniz. Karışan olmaz. (Bebekler, katı mamaya geçmeden tabi dünyanın en güzel kokan yaratıklarıdır.) Ayrıca topuklarını ışırabilir, bacaklarını da mıncıklayabilirsiniz…
Dünyaya ne kadar farklı baktıklarını görüp hayret edersiniz. Hayata bakışınız değişir.
Hayata sarılısınız. Onu en iyi şekilde büyütmem gerek diyerek kendinize çeki düzen verirsiniz.
Hayatınız düzene girer. Bilhassa büyün gece uyumaya başlayınca. Sabah mesai erken başladığı için erken yatar, artık sizinle aynı yemekleri yemeye başlayınca sağlıklı yersiniz.
Yukarıdakilere mukabilen inşallah uzun yaşarsınız.
Arkasından koşmaya başlayınca kilo verirsiniz. Kol kaslarınız da çalıştığı için sarkma olmaz.
Hayatınız şenlikli olur. Güldü, oturdu, emekledi, yürüdü, konuştu, mezun oldu, sünnet oldu, evlendi derken aktiviteniz eksik olmaz.
Anneanne veya babaanne olma şansınız olur.
Yaşlanınca sizi arada ziyarete gelir, arada kart atar. Arayanınız olur.
Onunla gurur duyarsınız.
Siz bu dünyadan gidince geride bir ağlayanınız olur. O da sizinle gurur duyar, arkanızdan hayır duaları eder.
Hamilelik hoş bir histir. Doğanın içinizde büyüdüğünü hissedersiniz. Hareketlerini hıçkırıklarını da hissedersiniz. Harika birşeydir.
Onu kucağınıza aldığınızda artık annenizin miniği değilsinizdir. Anne olmuşsunuzdır. Bir anda büyürsünüz.
People Management skills denen olay sizde gelişir. Dediğinizi yaptırmayı, öğretmeyi, organize etmeyi, yeri gelince emir vermeyi öğrenirsiniz.
Zekanız gelişir, pratikleşir. Beyin kendini artan iş yüküne alıştırır. Hele bir de ev dışında işiniz varsa süperwoman olursunuz, super…
Güdüleriniz, içgüdüleriniz gelişir. Hiç konuşmayan birinin ne istediğini, aklından ne geçtiğini anlaya anlaya insan sarrafı olursunuz. Yeri gelir insanların kafasını okursunuz ki bu hem iyi hem kötü birşeydir.
Bebek eşyası için alışveriş etmek dünyanın en zevkli alışverişidir. Suçluluk duymazsınız üstelik.
Eğer evliyseniz ilişkiniz sağlamlaşır. Bir sevdiğim ablam ‘Bebeksiz evlilik pamuk ipliğine benzer, inceldiği yerden kopar demişti.’ Fakat yine de adamı eve bağlamak için bebek yapmaya karşıyım. Bebek ‘ultimate relationship test’ gibi birşey. Eğer iyi temellerdeyse sağlamlaşıyor.
Gebelik vücudu yeniliyor diyorlar. Ben doğru mu bilemiyorum.
Anneniz ve babanız büyük ihtimalle çok sevinir

www.mutluanne.org sitesinden alıntıdır...

Ynt: Anne olmak için 20 neden

05/06/2010 06:47:00

Şu soğuk ofis ortamında yüzümü güldürdünüz, çok doğru, iyi ki varsınız.....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...