mrhaba ben ayten 13 aylık oğlum var

Ynt: mrhaba ben ayten 13 aylık oğlum var

11/26/2010 14:29:00

Uyku tulumu tek çare

11/26/2010 14:57:00

melekcim cevap verdigin için tesekkür ederim biraz olsun rahatladım. kerem hep böyle ama 6 tane dişi var diş cıkarırkende aynı baska zamanda da aynı. oynatarak hoplata zıplata yedirmekten sikayetim yok ama öyle bile 4 saatte bir yiyor ve az miktarda yiyor. sizin ögünler nasıl nelerden ne kadar yiyor?

11/26/2010 15:06:00

Benim yakınlarım bir ara bana başladı psikopat anne diyorlardı. Nedeni sürekli elimde kaşık Öykünün arkasında koışturan bir görüntü vermemdi. Sonra baktım ki ben hakikaten açta olsa tok da olsa sürekli ya açsa psikolojisi ile saçmalıyorum. Bazen evet sıkıntı yaratıyorlar ama genelde açsa yiyor bu çocuklar zor veya kolay. Her bebek farklı elbette. Bazılarını beslemek ne kadar kolaysa bazıları için çok zor. Üstelik 4 saatte bir beslenmesi uzun bir aralık değil bence. Ciddi bir kilo kaybı olmadığı sürece bence sorun yok...Sabah kahvaltı sonrasında ara öğünlerde meyve öğlen yemeği ve akşam yemeği...Yani artık bizler gibi besleniyor Öykü. Tabii birde akşamları ben evdeyken mememden kopamama durumu var..:)) Ama benim kızım biberon hiç almadı ve gece mamalarından da (evde yapılanı dahil) hiç yemiyor. Akaşam yemeğinden sonra doyurucu meyve yedirerek yatırmaya özen gösteriyorum o yüzden. Ama bizim en büyük sıkıntımız uyku....:(((

11/27/2010 01:04:00

Akşam yemeğinden sonra meyve yedirmek çocuğa enerji veriyor ve uyku sıkıntısını artırıyor. Akşamları pekmez, meyve, tatlı, kuruyemiş vs gibi yiyecekler yerine süt, ayran, yoğurt, muhallebi gibi şeyler yedirmek daha mantıklı oluyor doğrusu.

11/27/2010 11:44:00

bayram sebebiyle gittigimiz yerde baklavayı gördü ve istedi. oglan cocogudur biyeri şişer diye ısrarla tattırdılar ve yatma saati geldiginde sandayeleri koltukları yerinden sallıyordu :D

11/27/2010 12:38:00

ben içinde beyaz şeker olan hiçbirşeyi vermiyorum kızıma. bu tür yiyeceklerle nasıl olsa eninde sonunda tanışacak, ne kadar geç olursa o kadar iyi. insanların yağ hücreleri 3 yaşına kadar gelişiyormuş, bu şekilde obezitenin önüne geçmek mümkün olabilir diye düşünüyorum. Kızım şeker ihtiyacını taze meyvelerden, pekmezden ve nişastalı yiyeceklerden karşılıyor. Hazır aldığım ürünlerde de şeker ilavesi olmayanları tercih ediyorum. Büyüklerimizin de hepsini uyardık, sağolsunlar bize destek oluyorlar.

11/27/2010 13:06:00

en güzeli canım ne kadar geç tanısırsa o kadar iyi

11/29/2010 10:33:00

Benim kızlar çikolata için çıkdırıyorlar günde bir tane yemekten sonra ülkerin napoliten ufak çikolatalarından veriyorum valla onun dışında yapay şekerli hiç bir şey vermiyorum
çikolata insanı mutlu eder bebişler de çok mutlu oluyor

11/30/2010 12:14:00

merhaba
benim 16 aylık bi prensesim var bizde çikolataya bayılıyoruzz  akşam yemeklerinden sonra mutlaka istiyorr gün içindede yiyorr...

11/30/2010 13:59:00

Slm Seldakerem.Ben Aşikar emiyormu bebeğin hala merak ettim emiyorsa ayırmayı dene yoksa yemeğe düşmüo bebekler, benim bebeğimin iştahı iyiydi 6 aydan snr çok ii besledim 1 yaşında çok kötüydü hiç birşey yemiodu sütte veremiodum ama hemen memeden ayrdım çünkü saatlerce emmeye başlamıştı. Ayırdıktan snr o kadar rahatladımki sütte içio ve herşeyi çok güzel yiyor sadece diş dönemlerinde oluyo biraz rahatsızlık ama iştahını hiç kaybetmedi 15 aylık 12 kg  belki memeden olabilir birde çok acıkmadan vermemeyi dene iyice acıksın bakalım nasıl olcak birde öksürük için ıhlamur papatya kaynatıp balla verebilirisn süt içiorsada içine bal ve çiğ bıldırcın yumurtası ii gelio balgamını söktürüyo.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...