bebek odası alışverişi

<12>
04/29/2010 09:17:00

bebek odasına halı, lamba ve perde alacağız.
Sizler nerden temin ettiniz?Memnun musunuz?
Çeşke şöyle yapsaydım dediğiniz birşey var mı?

Ynt: bebek odası alışverişi

04/29/2010 09:22:00

Halısı İkea'daki düz renk kilimlerden, altına kaydırmaz. Yıkanmaz diyor etikette ama biz makineye tıkıştırıp yıkıyoruz arada. Kolay yıkanır bir şey olması tercih sebebi bence. Süs olarak Tepe Home'dan itfaiye arabası ve çiçek gibi iki tane minik kabartmalı halılardan var.

Lambası da İkea'dan ampul bölgesi plastik korumalı, dışı kumaş yıkanıyor. Düşerse kırılmasın diye cam yok. Plastik koruma da ampul yakmasın diye.

04/29/2010 09:29:00

bizim odadaki lamba yeri öyle abuk bir yerdeki anlatamam. normalde ortada olur ama bizimki köşe dolabın üstünde. yani sarkıtmalı bir lamba alamam. karpuz lamba dedikleri lambalara bakacağım. Cam olmaması o vakit önemli. Hoş düşerse dolabın üstüne düşecek:)

04/29/2010 09:37:00

Biz de bir de İkea'nın ikili spot lambası vardı. Yönü ayarlanabilenlerden. Birine beyaz, öbürüne kırmızı ampül takmıştık. Uykudan önce  ve gece açmamız için kırmızıyı, alt değiştirme için falan beyazı kullanıyorduk. Ama ayrıca tavan lambası vardı.

04/29/2010 10:05:00

Halı olarak IKEA'dan düz renk kilimlerden almıştık. Küvette sağolsun yardımcı kadınımız yıkamıştı da. Daha  sonra IKEA'dan yine küçük bir halı bulduk, kilimi kaldırdık.

Lamba olarak burada da yazdığım gibi, yine IKEA'dan güneş şeklinde duvar lambası ve denizatı şeklinde duvar lambalarını aldık. Tavan lambasının anahtarını ayarlanabilenlerden yaptık, gerektiğinde kısıp, gerektiğinde açabilmek için.

Perde'nin tülünü TepeHome'dan hazır dikilmiş aldık. Altına da krem rengi keten astar diktirdik.

Odasının mobilyalarını (yatak/dolap/şifoniyer(alt değiştirme)) düz krem rengi seçmiştik. Bu yüzden perdesinin tülünü turuncu/pembe renklerinde alıp renklerdirdik. Bir duvarınına ise bu grupta bahsettiğim şekilde jel sticker'lar ile süslemeler yapmıştık.

04/29/2010 10:28:00

Ben de perdeyi renkli düşünüyorum. Bizim mobilya beyaz üstüne mavi/yeşil/kırmızı araba figürlüri var. Ya düz renk tül ve renkli kalın perde yada renkli tül olabilir. Evet tepe home da zevkli şeyler oluyor.
Lamba ve halıyıda ıkeadan halledebilirim anladığım kadarıyla.

06/11/2010 10:59:00

Halımız eldekilerden düz kırmızı-pembe-turuncu püsküllü.
Lamba Bauhaus'tan sihirli değnekli bir prenses.
Perde üst fırfırımız tekstil takımımızın içinden çıktı ama tülü düz organzeden diktirmeyi düşünüyorum.

06/11/2010 11:08:00

Biz hepsini ikea'dan almıştık ve hepsinden de çok memnunum.
Perdesi, halısı ve lambası 110TL falan tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam
çok kullanışlı ve çok güzeller. Gelen herkes perdelerine özellikle bayılıyor.

06/11/2010 18:18:00

ırmakyağmur lambanıza bittim. kızım olsaydı kesin bende alırdım:))
dilekakal evet ikeada çok güzel şeyler var. bende çok beğendim. bizde odaya paspas almıştık ordan. hemde çok uygundu.

06/12/2010 10:16:00

Teşekkür ederim canım. Ama tatlım oğlanlar için de aynı markanın (Massive) harika modelleri var. Bizim oğlanınki de mesela ay üstünde oturan bir çocuk. :) Aydede diye gösteriyoruz oğluşa. :)) Papağan var, roket var, vs.

06/12/2010 19:58:00

bebek odasına halıyı beyaz rengi shaggy aldık bi halıcıdan.
perde-lamba-cibinlik funnababy'den aldık,bayılıyorum funnababy'ye.internet siteinden bakabilirsin.
'

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
bebek için alışverişle uğraşanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...