çizgi çalışması,farklı olanı bulma gibi bilişsel faaliyet örnekleri

<12>
03/22/2012 21:39:00

Yabancı sitelerden indirdiğim farklı temalara uygun,çok güzel bilişsel faaliyet örnekleri.. Bir göz atmanızı,hatta ileride kullanmak için kaydetmenizi öneririm..
Dosyalar kısmına ekledim..

Ynt: çizgi çalışması,farklı olanı bulma gibi bilişsel faaliyet örnekleri

03/22/2012 23:24:00

bu çalışmalar gerçekten küçük kas gelişimi,e-göz koordinasyonu,problem çözme yetenekelrini destekleyen okuma-yazmaya hazırlık çalışmalarıdır.ellerine sağlık güldencim.

03/23/2012 04:57:00

teşekkürler

03/26/2012 21:57:00

bunlar çok süpermiş canım ya. teşekkür ederim. ben indirmiştim ancak bugün bakabildim. çok beğendm. bazılarını yazdırdım bile :)) 

03/26/2012 21:58:00

gülden ne güzel birşeye aracı oldun :))
keyifle çalışırsınız umarım :)
çalışmaları önce işaret parmağınızı kullanarak kalem öncesi hazırlık yapabilirisiniz

03/26/2012 22:01:00

bizde kalem tutmada sıkıntı yok canım. uzun zamandır bizim gibi tutup yazabiliyor.

03/26/2012 22:03:00

o yüzden söylemedim biz hazırlık sınıfı dahil bu gibi çalışmaları yaparken önce parmakla üstünden geçer bir ısınma turu yapardık.bu yüzden söyledim.bunu yaparken de soldan sağa,yukarıdan aşağı çizgileir takip ediyoruz diye söylerdik

03/26/2012 22:11:00

hımm pardon canım. ben hiç böyle faaliyetler yapmadım yaptırmadım .:) elde var bir çocuk ama taktik yok :) dediğin mantıklı geldi şimdi. 

03/26/2012 22:13:00

ne pardonu aşk olsun :)ben de okuduktan sonra farklı algınabilceğini tahmin ettim ama nasıl düzelteceğimi bilemedim.o arada senin yorumun üstüne iyi geldi ki anlatabildim :)

03/26/2012 22:16:00

bunları kaç yaş düzgün yapabilir acaba? burak böyle şeylerde hemen sıkılıp doğrusunu bilse bile şımarıkça bilmiyorum  diyor ben de beklentimi ne düzeyde tutmalıyım merak ediyorum genelde belli bir yaşı var mı yoksa çocuğuna göre değişiyormu ?

03/26/2012 22:22:00

öncelikle şunu paylaşmak istiyorum; yazarken ses tonu,ifade vs olmadığından çok ukalaca okunabiliyor yazdıklarım.kendim bile öyle okuyorum.dikkat etmeye özen gösteriyorum ama.

kesinlikle her etkinlik,uygulama ve durum çocuktan çocuğuna göre kimi zaman az kimi zaman ise arada uçurum olan farklılıklar gösterir.yeterlilği kadar ilgisi de bu farklarda önemli ölçüde kendini gösterir.eğer sıkı ve pratiktren idmanlıysa yani uzun zamandır ve düzenli olarak bu gibi çalışmalar,küçük kas becerisi geliştirecek çalışmalar yapıyorsa 3-3,5 yaş sıkıntı yaşamaz.ama eğer bu tip çalışmaları yoksa ama ilgi ve dikakti yüksekse  minimum 4 yaş diyorum ben.
bu sayfadakiler daha genel.başlangıç için ideal.ama çocuğu tanımadan da yorum yapıp yanlış yönlendirmke istemem.genel gözlmelerimi belirttim ben. :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuklarla elişi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...