çizgi çalışması,farklı olanı bulma gibi bilişsel faaliyet örnekleri

<12>

Ynt: çizgi çalışması,farklı olanı bulma gibi bilişsel faaliyet örnekleri

03/26/2012 22:24:00

dosyalarda çok süper şeyler var. sadece çizgi alıştırmaları değil. sonra ne gelmeli , gölgesini bul, saymaca , kesme alıştırmaları vs. her çocuk bir olmaz ama mutlaka içinden sevdiği birşeyler çıkacaktır. benim oğlum çok seviyor mesela kağıt kalemle uğraşmayı yazmayı çizmeyi. 2.5 yaşında . ama 4 yaşında yeğenim var o hiç sevmyor mesela . aynı aktivitenin resimin başında 15-20 dk dan fazla duramıyor. ama 4 yaşındaki bir çocuğun ortalama yarım saat 45 dk br şeyle oyalanabiliyor olması lazım. oda mesela hamur ile oynamayı çok seviyor. benim oğlum ise hiç hamur sevmiyor. demekki yapıları farklı diyorum. beklentiye girmemek lazım bence az veya çok , sonuçta onu yapabilir siz biliyorsunuz ama canı yapmak istemiyor :) önemli olan onun iyi vakit geçirmesi :))

03/26/2012 22:25:00

ne mutlu kuzucuğunla çalışmak zevkli olacaktır senin için.
yazdıkalrına katılıyorum bu arada

03/26/2012 22:26:00

çok teşekkürler açıklamanız için 3-3.5 diyorsanız daha zamanımız var yılmadan devam edeyim, ben de üzülüyordum neden yapamıyor diye:) 

03/26/2012 22:27:00

birde dosyalardaki aktivitelerin zorluk dereceleri farklı . hepsi 3 yaş içn veya 4 yaş için diyemeyiz. mesela bu çizim alıştırmalarını benim oğlum yapabiliyor ama sonra ne gelmeli , farklı olanı bul oyunlarını yapamaz bunlar için daha küçüğüz ama onları daha sonra tekrar edeceğiz. 

03/26/2012 22:32:00

hiç üzülmeyin bence siz.bu çalışmalara önceden hazır olmak için bazı turlara ihtiyacımız vardır.severse rutin olarak uygulayabilirisinzi.mutlaka yaptıkalrınız avrdır içlerinde belki d etümünü yapıyorsunuzdur ben bir hatırlatma yapayım ve küçük kas becerilerini tetiklemede önerilerimi sıralayaıöm deidm nacizane;

-oyun hamuru ile oynamak
-karalama çalışamları yapmak
-kağıt yırtmak
-makas kullanma alıştırmalar
-yapıştırma çalışmaları
-değişik boyutlarda (özelllikle küçük) nesneleri topalama,elelrini kullanarak doldurma boşaltma çalışmaları yapmak
-ellerini açıp kapamak (ayrı ayrı avuç içine kapamak ve açmak)
-parmak boyası ile çalışmak
-kağıttan rulolar yapmak

aklıma gelenleri yazdım :)

03/27/2012 06:29:00

Özdencim, senin mesleğin bu zaten,o yüzden yazdıklarını ukalalık olarak görmez hiç kimse emin ol.. ne güzel aydınlatıyorsun işte:)

Mürüvvetin dediği gibi, içindeki bazı bölümleri daha küçüklerde yapar, aslında bu konuda sana danışacaktım özden,yaş grubunu bunun için yazmamıştım..
birkaç tane daha yeni ekledim..daha ekleyeceklerim de var.. hala bakıyorum yabancı sitelere, kopya çekmek için :))
sabırsızlanıyorum,Elifle bunları yapacağımız zamanlar gelecekmi acaba:)

03/27/2012 09:52:00

teşekkür edeirm güldencim.
emin ol ben de sabırsızlanıyorum ama daha zamanımız var :)

11/15/2012 22:59:00

biz de sonbahardan dolayı golge bulmustuk assagıdakı lınkte yaptıgımız golge bulma sabloınu da var ordan ındırılebılır http://sudagidan.blogspot.ch/2012/10/sonbahar-yapraklarn-golgelerini-bulalm.html

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuklarla elişi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...