17-23 Mayıs: İzleri Takip et

05/18/2010 07:40:00

Merhaba,

Bu haftaki oyunumuz biraz hazine avı biraz dedektifçilik:)

Bunun için önceden sizin hazırlanmanız gerekecek. İlk olarak evde çocuğunuzu yönlendireileceğiniz çeşitli noktalar belirleyin ve listeleyin. (televizyonun yanı, mutfak masasının altı, banyo dolabı, oyuncak sepeti...vb). Başlangıç için 6-7 nokta yeterli olur.

• Sonra bu alanlara zihninizde bir sıra verin (önce banyo dolabı, sonra mutfak masası....).
  • Bu aşamadan sonra yapacağınız şey her bir alana bir sonraki varış noktasını anlatan bir ipucu yerleştirmek. (Okuma yazma bilen çocuklarla bunu bilmeceler ya da matematik yardımı ile yapabilirsiniz, daha küçük çocuklar için ipuçlarını çizebilirsiniz.)
  • Hazırladğınız ipucu kartlarını sırayla düşündüğünüz noktalara yerleştirin. Son olarak da en son varış noktasına bir ödül koyun (çikolata, şeker, oyuncak..vb)

Bu sırayı izleyerek son noktaya gelen çocuk hazineye kavuşur.

İpucu kartlarını hazırlarken dergilerdeki resimlerden, kendi çizimlerinizden veya diğer görsel kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Örneğin bir sonraki ipucunuz banyodaki bir yer ise gazeteden bir küvet resmi kesebilirsiniz.

Okul dönemi çocukları için bunu matematiği eğlenceli hale getirmek, yön bulma becerilerini ya da dil becerilerini geliştirmek için kullanabilirsiniz.
Dil Becerileri için: Bir sonraki alanı tasvir ederek, bilmecelerle bulmasını sağlayarak (örn: bilmece bildirmece dil üstünde kaydırmaca bilmecesi buzdolabı için kullanılabilir).
Yön bulma için: bir sonraki ipucu dört adım ilerde, iki adım sağda, bir basamak yukarda ve yerden üç karış yükseklikte...  Bu aynı zamanda dikkat becerilerini ve soyut düşünceyi geliştirecektir.
Matematik için: bu kez her bir alana basit bir matematik problemi koyun (cevap üç şıklı olabilir). Her bir şık için bir ipucu kartı olsun (sadece doğru şıkkın arkasında ipucunu yazın, diğerlerinin arkasına yeniden dene yazabilirsiniz.) Bu şekilde soruları çözmeyi bitirdikçe ödüle yaklaşacaktır..

İyi eğlenceler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Benimle Oynar mısın? Çocuklar ve Oyun:)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...