ilk doğumum sezeryan ve evde doğum yaptırtacak ebe buldum..

12/07/2011 06:50:00

arkadaşlar . ilk doğumum sezeryan. sebeb mi.. ben de bilmiyorum.. herşey normaldi kızım 41+0 da alındı.

3 düşük yaşadım. daha doğrusu kalp atımı duruyordu7-8. haftada. sonra kan sulandırıcı iğne kullandım ve kızım meryem dünyaya geldi. şimdi de34+6 günlük hamileyim. bunda da kullanıyorum. dr lar bu iğneyi sezeryan sebebi yapmadılar .hatta gittiğim bi dr. sezeryanda daha çok kanama olur. senimn için normal uygun olabilir demişti.ama hastanem belliydi.

41+0 da yaşayan hiç çocuk olmadığından ve sancım da olmadığından yada doğumla ilgili bi belirti da olmadığından sezeryan oldum. o gün suni sancı vericez normal yaptırıcaz deyip çağırmışlardı.ama bu durumum da dr suni sancı vermek istemedi.. çok üzüldüm ama çaresizlik beni sezeryana itti..

şimdi dr lar 1. sezeryan diye 2. yide öyle yapıcaklar. hiç bi dr yanaşmıyor. durumumu göz önüne sokuyorlar ve sezeryan diyorlar.

evde doğum yaptıracak ebe buldum .ama eşim cesaret edemiyor. evet de demiyor hayırda. ben bunu evde başarabileceğime inanıyorum . bilmiyorum. dr olmayacak sadece ebe olacak. oda son duruma kadar bi problem olmazsa dedi. ve daha önce ssvd a şahit olmuş.

sizce ne yapmalıyım. çok kafam karışıkı. şuan kızım durmuyor ne yazdığımı bile bilemiyorum cevaplarınızı bekliyorum

Ynt: ilk doğumum sezeryan ve evde doğum yaptırtacak ebe buldum..

12/07/2011 07:19:00

ben de ssvd düşünüyorum ama evde yaptırmaya cesaret edemezdim. konuyla ilgili http://health.groups.yahoo.com/group/ssvd/ grubuna üye olup mail de atabilirsiniz. 

her şeyden önce bebeğin ve annenin sağlığı gelir. ilk doğumumda mecburi sezeryana alınmıştım ama zamanla alıştım bununla yaşamaya :) şimdi anlıyorum ki konuyla ilgili çok ama çok okumak ve bilgi sahibi olmak gerekiyor. ancak bu şekilde güçlü olabiliyorsunuz.

doktorlar için de şu listeye bir göz atın isterseniz:

12/07/2011 07:59:00

Hangi şehirdesiniz? Bana da riskli bir durum gibi geldi.. Sezeryanın üzerinden henüz iki yıl bile geçmemiş.. Sağlık bakanlığı iki yıl geçmesi halinde ssvd yapılabilir diyor.. Bende ikinci çocuğumda ssvd yapmayı çok istiyorum. Tam donanımlı bir hastanede doğum yaptırsa keşke ebeniz.. Umarım başarırsınız..

12/07/2011 08:03:00

ben de ilkini sezaryanla yaptim ve sonunda daha 3 gun once bir doktor buldum ekndime, 34 haftaligim. doguma az kaldi. ama evde doguma cesaret edemezdim, aninda mudahale gerektirecek bir durum olursa ne yapacaksin? benim buyuk kizim 3,5 yasinda yani epey bir ara var 2 ile aralarinda.
sen hangi ilde oturuyorsun? adana mi? antalya olsa benim doktoruma git derdim tabi saglik sigortan varsa veya maddi olarak karsilayabiliyorsan bi ton parayi..

12/07/2011 08:07:00

evet, ben de ssvd grubuna uyeyim ve orada paylasilan bir dosya var saglik bakanliginin doktorlara yazdgi turden. 2 yil aradan bahsediliyor, dikislerini zorlayabilirsin. bu bahsettigin ebe sadece ssvdye tanik olmus, hani desek ki bu konuda tecrubeli, ama degilmis..
cok zor bir karar bence. onemli olan cocugun ve annenin sagligi..

12/07/2011 10:38:00

destek için sağ olun.. zor hem de çok zor bi karar. evet 2 yıl arayla denenebiliyor. bu konuyu çok araştırdım. ama benimki 1.5 yıl bile değil tam..hamile kaldıktan sonra öğrendim ssvdyi ondan önce hiç bilmiyordum ssvd yapıldığını. sezeryandan sonra hep sezeryan zannediyordum.bilseydim biraz daha beklerdim. kısmet .. yine de çok sağ olun. eğer içinizde adanada oturan varsa ve bir bilgisi olan yardıma ihtiyacım var..

dr.ümmügülsüm doğan mersinden adana ya gelmiş diye duydum. bu dr. ssvd yi kabul eden drlar arasındaydı. . aranızda giden varmı..

03/08/2012 08:12:00

anne_ss bebeğiniz doğmuş. Hayırlı olsun. Neler yaşadınız, bu doğum nasıl oldu anlatır mısınız?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ssvd

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...