Bir gunde ne yer bu veletler?

02/02/2012 14:01:00

Benımkı aynen sunları yer:

Sabah:

1/2 yahut 3/4 pogaca. Sade olacak. Küp seklınde kesılecek. Uzerindeki kahverengi tabaka itinayla bıcakla alınmıs olacak. Icınden peynır, zeytın gıbı yabancı maddeler cıkmayacak.

Alternatif olarak:

Kuru ve sert olan her turlu hamur ısı. En kurusu ve kucugu tercıh sebebı.
Kahvaltıdan katıyen ıcecek ıcılmez. Kahvaltı en az 45 dk surer

Ogleye dogru:

Sansımız varsa Dora, video seyretmece ve kedi bakmaca gibi oyunlarla sureklı olarak ikna edilerek 200 ml sut icebilir. Sut muhakkak sutas ve kakaolu olacak. uzerındekı ınek resmını gormezse paralıze oluyor cocugum.

Oglen:

Bulgur pılavı kofte, pırınc pilavi kofte, dolma, pide yahut lahmacun. Pide ve lahmacun yarı yolda bırakılabilir, ama digerlerinde misyon tamamlanır.

Aksamustu:

Uzun sure yedıgı yogurttan tıksındıgınden sadece puding. 2 adet ve sadece kakaolu ve danone. kıvamı yogunsa icine biraz kakaolu sut katılır. en az 30-35 dk. da bitirilir. son zamanlarda bundan da tıksıntı geldı, o saatlerde tek yedıgı sey mılkınıs/kinder chocolate oldu yahut cubuk kraker

aksam:

gunduz ne yedıyse yemekte aynısı.

not: tum yemekler temelde 1 kısı ılaveten, ihtiyac durumuna baglı olarak 2. bır destek elemanını gerektırır. katıyen kendısı yemez ve anne yedırsın der. bazen yerde bazen mama sandalyesınde yer. yenı tatlar onune koyulmusturr. sadece renksız, mat ve kuru olanları kızcagızım tercıh etmıstır.

Ynt: Bir gunde ne yer bu veletler?

02/02/2012 14:07:00

SABAH : rafan yumurta 1 tane eger şanslı günündeyseniz 2 tane ekmeksiz,vıcık vıcık,yanında yarım küçük kase muhallebi yedirebilirseniz genelde haftanın 2-3 günü denk gelirde yedirirsiiz,agzını kitler ve katıyen açmaz

ARA ÖGÜN- yok , yerse çerez badem fıstık vs koyarız görecegi yerlere , büyümix denemsi yapılır hergün yada muz iyi günündeyse yarım muz yiyebilir

ÖGLEN: yarım kase çorba,2 köfte,makarna vs ,denemesi yapılır oturarak yemez o gezer siz peşinde kaşıkla gezersiniz , iyi günündeyse 2 köfte yer , yada çorbasıını ,bazende 5-6 tk makarna

AKŞAM: yok , anne kıçını yırtsada yemez , ilacını verebilmek için elimde bir tk (içine toz katılmış)büyümixle 1 saat peşine dolaştıgımı bilirim tek bir kaçıgı alması için yalvarırım resmen!

süt kesinlikle içmez , meyve suyu içmez , portakal suyu iyi günündeyse yarımçay bardagı içer.

ha balık sever hakkını yiyemem yarım balık yer haftada 1 gün öglen o en güzel günümüzdür:)

offffffffffff şiştim beya

02/02/2012 14:15:00

sabah: bulamaç veya ballı krep
ara: iyi günündeyse 1 en fazla 2 danone
öğlen uykusu
saat 5 gibi ya bi köfte, ya az bişey makarna, ya da sabah yemediyse danone veya puding(daha çok puding çünkü çok seviyor tatlıyı)
akşam (saat 10 gibi) kesinlikle muhallebi istiyor. son günlerde biraz ikna oldu da çorba gibi şeyler kaktırıyorum..

gece yatarken de 150-200 cc süt..

bebişi yiyen anneler de yazsın çok merak ediyorum:)) haha

02/02/2012 14:19:00

Bende menümü sayayaım

Sabah

Ya  ymurta yada ptates kzıartması

Öğle
Pilav,makarna yada et ürünlerinden bir istavrit bir köfte yada bir iki tavuk şiş asla pilavla makarna ile karışmış birşey yemez pilavsa pilav makarna ise makarnadır onun için

Akşamda çok naidr yer genelde fıstık yada sütle geçiştirir.Sebzelerden tek sevdiği kabak mücverdir onuda bri öğün olarak yer

Süt günde bıraksanız bir litre içer

02/02/2012 14:21:00

Şöyle köfte ile karışmış makarna yada pilavla karışmış kuru fasulye yedirebilme gibi bir lüksüm yok.Küçükken bende karışık yemiyormuşum ama şimdi yiyorum oda yer umuduyla bakıyorum.

02/02/2012 14:22:00

haha çocuğu yemek yiyen anne ve sağlıklı besin takıntılı annelerin ruhsal halini çok merak ediyorum. kesin dalga geçiyorlar bizimle; sucuk, puding, patates kızartması:)) hahaha

02/02/2012 14:23:00

hahahahah

02/02/2012 14:28:00

bende sucuk yedirdim itiraf ediyorum , dolapta gördü yemek istesi yesin ulen yeterki dedim pişirdim minik minik dogradım yedi valla:) geçen markete gittik "sucuk al bana"dedi şok oldum:)

02/02/2012 14:28:00

ben bu gruptan çıkayım evet.....:(

02/02/2012 14:33:00

hülü, gellllll canımmmm gelll canımmmmm (hadise modundan)))

02/02/2012 14:33:00

Bebesi yiyen anne olarak, bugünkü öğünümüzü yazayım o zaman. Nazara falan inanmam bu konuda.
Sabah: Çok az kahvaltı eder. İyi günündeyse, 1 haşlanmış yumurta ya da; zeytin, kaşar peyniri ve domatesten gülen surat yapılmış, 1 yumurtadan oluşan omlet, nerdeyse su sayılabilecek çok çok açık çay

öğleye doğru: 1 dilim kek ya da poğaçayla, yarım bardak süt

Öğlen: Bugün 1 kase tavuk çorbası, 6 adet yaprak sarması ve yoğurt

Akşam: Anneannesinin maydonoz ve kıyma yese kardır düşüncesiyle yaptığı biber dolması, yoğurt ve yayla çorbası olacak akşamki menüsü. Tabiki dolma hastası olduğu için hepsini hüpletecek güzel kızım:)

Saat 8 gibi: Fındık, fıstık türü kuruyemiş.

Ben 2 yaşına kadar şeker, çikolata vb. gibi şeyler hiç yedirmedim. Tadını yeni yeni öğreniyor bunların. Ancak pudingde kararsızım. Versem zararı olur mu ki? Çocukça birşeyler yemeye de hakkı var yavrumun:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Aç bebeler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...