Bir gunde ne yer bu veletler?

Ynt: Bir gunde ne yer bu veletler?

02/02/2012 14:34:00

yesin de sucuk yesin diye mutlu olan, içindeki katkı maddelerine aldırmayan başka anneleri duymak ne sevindirici:))

02/02/2012 14:34:00

Ezgi yaa bi gitttt yaaaa:))

02/02/2012 14:35:00

ezgi bak attım atacam seni gruptan :)) 

02/02/2012 14:36:00

Kendı dogumgununde bıle pastanın kremasına bakmamıstır, cogu zararlı seyı bıle yemez. Asla extradan 1-2 kasık fazla yedıremezsınız. Aska geldıgı bır esref saatı yoktur. Tv onunde agzında bırsey varsa unuttugundan bu taktık hıc ıse yaramamıstır. Oyunsuz yemek yedıgı dunyasında gorulmemıstır. Evde bazen kendı aramızda ıngılızce konusuyoruz duymasını ıstemedıgımı seylerı, her gızlı seye oyle bır pekmez ve yogurt damgası basmıs kı dırek bızı duyar duymaz pekmez ı-ıh, yogurt-ı-ıh der. Taze meyve yedıgı, suyunu ıctıgı gorulmemıstır. Agzına her turlu beklenmedık madde gırmesıne tepkılıdır. Bıberon da tutmamıstı, emzık de. Bır gece bıberonda sut tıkıstırayım dedım, gecenın bır saatınde bıberonu odanın ote kosesıne fırlatmıstı. Benım ıcın sut ıcmesı devrımdır.

Ceken bılır ve hepınız cekmıssınız, dogru anne ve cocuklar burada.

02/02/2012 14:37:00

Ezgı, itiraf edıyorum: Duru karsımda 2 kalın dılım pastayı goturdugumde sansıma kusmustıum ben zaten :(( böhüüüü

02/02/2012 14:40:00

O Duru var yaa ağzı hayatta boş durmaz ve ne verirsen yer kuzum yaaa

Benim sıpam seçici malesef ama sizlere bakınca çok şükür yine de çok iyi..

Amaaaaa yemin ederim beni tam 2.5 sene uyutmadı o da zor...İnanın çok zor...

02/02/2012 14:41:00

Uyumayan cocuklar ve yasattıkları konusunda da ayrı bır grup acılabılır aslında Hulya ıyı fıkır.

02/02/2012 14:41:00

Sabah: 1 yumurta.. Kesinlikle cıvık cıvık bir şekilde rafadan.. Sarısı ve beyazı iyice karıştırılacak, aksi halde ağız açılmaz, açılırsa da tükürülür.. 

Yumurta yedirmeyi başaramadığım günlerde küçük bir kase yoğurdun içerisine biraz ekmek parçalıyorum, çok geç olmuşsa sorunsuz, sabah saatlerindeyse dakikalarca uğraştırarak yer.

Öğlen: Muz, elma, portakal, kivi, avakado.. Evde ne varsa meyvelerden ikisini ezerek veya rendeleyerek 1 kase olacak şekilde karışım yapıp yediriyorum.. Yemek yemeyi kesinlikle reddediyor.

Akşam: 1 Kaşık kavrulmuş kıyma, bir kaç kaşık çorba( Menüde ne varsa) veya pilav+1 çay bardağı ayran..  Eti köfte ya da başka şekilde yemeyi de reddediyor.. Şimdilik kıymayı kaşıkla minik minik vererek az da olsa yemesini sağlıyorum.

Uyumadan önce 1 su bardağı süt hazırlıyorum, oda sıcaklığında olacak şekilde, bitirdiğini hiç görmedim:)

Ekmek kesinlikle yemez, çiğnemeyi gerektirecek şeyleri yememeyi tercih eder.. Ve en kötüsü herşeyi tv, video, film olmadan yememesi.. Bizim bile yemeği tvnin olmadığı bi yerde yememize izin vermiyor, açık olmasa da.. Taşıyana kadar "Haayıııı.. Buuda yemicezz" diye ağlıyor..

Misafirlikte ya da dışarıdaysak ta hiç bişey yediremiyorum.. Yemek yerken dikkatini dağıtacağı için odada başka kimsenin olmaması gerekiyor.. Yemek yediğini anlamadan izleyeceği şeye dalmışsa yedirebiliyorum sadece..

Allah hastalık, dermansız dert, sıkıntı vermesin.. Ama iştahsız çocuk gerçekten çok zor.. 14. ayına kadar da kusmuştu sürekli, ilaçlarla düzeldi şükür reflü problemimiz.. Şimdilik durum böyle.. Umarım ileride düzelir..

02/02/2012 14:42:00

uyumayan+yemeyen modelleride var :( kendimden geçtim kızlar artık her iki konudada

02/02/2012 14:43:00

Alla alaaaaaaaaaaa... Jüjü, hem bebesi yiyen anneler de yazsın demişsin, hem de bi git diyon:p Anlamadım valla ne istiyosunuz. Hıh! Yazmıyorum işte. Hem kızdı arkadaşlarım, nazar değer diye :p

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Aç bebeler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...