Bir gunde ne yer bu veletler?

Ynt: Bir gunde ne yer bu veletler?

02/02/2012 15:20:00

bizde de durum iç açıcı değil malesef, hçbirşey yemiyor desem yeridir..

kahvaltı: 4-5 siyah zeytin( daha fazla versem yer), 1 küp peynirden bir ısırık alır yada almaz. Ekmek yemez. Sıvı tüketmez. 3 küp domates yer. Ve bunları yemek için kırk takla attırır.

kahvaltıdan 1 saat sonra illa ki süt içer.

Öğlen: 3 kaşık çorba- yada yoğurla karışık pilav, yada 1 köfte 2 kaşık yoğurt. Hiçbirini yemezse de 1 kavanoz mamanın 1/ 4'ü...

uyumadan önce yine süt içer. arada yerse çubuk yada balık kraker.

Akşam: 4-5 kaşık çorba yada balık varsa 1 küp kadar balık, belki 1 kaşık pilav, sebze varsa ondan da 1 kaşık yer yemez. Gıcıklıkğı üstündeyse hiçbirini yemez. Aç aç uyur ve bütün gece süt ister. 15 aylık ve 10 kilo... uzun zamandır da kilo almıyor yerinde sayıyor...

02/02/2012 15:21:00

baktırıcaz neclasude bizdende şüphelendi dr geniz eti için en kısa zamanda gidicez kbb

02/02/2012 15:22:00

bu arada yumurta yemez hiçbir şekilde.

02/02/2012 15:24:00

ipek'e yemek yedireceğim zaman strese giriyorum resmen, ya yemezse ya burun kıvırırsa yine diye. Eşimin de hergün, her öğün, ne yedi, ne kadar yedi diye sorması daha da strese sokuyor beni.

02/02/2012 15:43:00

Sabah: Iyi gunundeyse bir ya da yarim kayisi kivaminda yumurta ve/veya yarim bardak sut. Belki bir iki zeytin, ceyrek kibrit kutusu kadar tuzsuz peynir.

Ara ogun: Yok

Ogleden sonra: Benim kalorisi yuksek bulamac calismalarimdan ne kadar yerse artik .) Ay icerisinde bir iki hafta tahammul ediyor bulamactan yemeye. Bir kac tane uzum ya da kup seklinde kesilmis bir dilim elma veya portakal.

Aksam: Kati kivamli corba karisimi. Sansliysak bir kase.

Ya da yaklasik 5 10 adet makarna.

Ya da bir kase yogurt.

Bunlarin haricinde gun icinde uyku oncesinde anne sutu emiyor. Tek avuntum aksam yatmadan evvel icitigi anne sutu sayesinde cok ac olmadigidir (sutum iyice azalmis olsa da).

Et, kofte, tavuk, balik belki bir lokma yutar. Cogunlukla hic yemez. Dolma icinden kofte yapip haslayinca bir iki adet findik buyuklugunde kofte yiyebilir (belki).

Sebzelerden fasulye, bir iki adet. 3-5 adet kuru fasulye. Yaprakli hic bir sebze yemiyor. Havucun ucunu kemirip atar. Avakadodan ince bir dilim yedigi olmustur. Misir sever.

Misir unuyla yaptigim firinda sebze mucverden kibrit kutusu kadar yer.

Bol cevizli ekmek veya cevizli-havuclu- cok az sekerli kekten kemirir.

02/02/2012 15:45:00

Boyle yiyebildigi tum seyleri bir arada yazinca ne cok sey yermis gibi gorundu gozume :).

02/02/2012 16:55:00

acınacak halimi yazayım;

sabah kahvaltısı (9-10); 1 haşlanmış yumurta beyazı bazen yanında sarısı pekmez ve 1 küçük parça muzla yapılmış bulamaç.çoğu gün sadece haşlanmış beyaz:(

öğle (1-2)bazen yarım kase çorba bazen yemeden uyku..

uyanınca (4-5) yarım kase çorba veya yarım dilim kek..

akşam 1 köfte veya muhallebi veya balık veya yarım kase makarna veya pilav (köfteyi şu sıra yemiyor yerken de 3 saat sürüyor bir köfteyi yemesi çünkü yutmadan ağzında tutuyor uzun süre..

saat 10 -11 gece uykusuna geçmeden bazen 1 muz veya karışık meyve bulamaç...bu saydıklarım dışında hiç bişeyi yemez. tadına bakmayı reddediyor çünkü..

zeytin ,beyaz peynir, domates ,salatalık veya çeşitli yemekler asla merak edip tadına bakmaz .zorla verseniz ağzından atar.su ve süt dışında hiçbir şeyi içmeyi denemez...tadına bakmaktan korktuğundan abur cubur da bilmez yemez.

yedirdiğim çorbalarıda ağzına biberonla su ile iterek yuttururum severek değil yani...
yemediği şeyler daha çok yani..
gördüğünüz gibi en zavallı benim, oğlum 30 aylık ama sadece uykuyla büyüyor.

02/03/2012 07:36:00

Gmzalp, oglunun boyu ve kılosu nasıl? Artı burada "en zavallı" cocuk dıye bırsey yok. Hepımız bırbırımıze destek olmak, taktık gelıstırmek ve paylasmak ıcın varız.

Genız etı ıhtımalı benım kızda da olabılır.

Handan, bizimkinde de bir cinslik oldugu bellıydı. Emmeyı bır aksam anıden tıksınerek bıraktı, hıc emzık tutmadı (sadece tutsun dıye onu ana kucagına yanlamasına yaslayıp agzıyla ana kucagı arasına bırseyler sokuşturduğumu hatılıyorum, tutsun, 10 dk. sussun da bır kahvaltı edelım dıye), bıberondan hıc sut de ıcmedı, yanı yasadıgımız hıcbırsey surprız degıl.

Ben dogum kılosunun da etkılı oldugunu dusunuyorum. Lara 2.700 kg dogdu, zaten bastan ıyı bır performans beklemek hata olurdu.

02/03/2012 08:39:00

Allahım tam bana göre bir grup bu :))

sabah:
1 yumurta veya 1 tane patates kızartması
o günkü durumuna göre 5-15 arası siyah zeytin
2 tatlı kaşığı kadar reçel yahut çikolata
eğer ben kahvaltı yaptırıyorsam birazcık da ekmek peynir yediriyorum

öğle arası:
1 tane çikolatalı süt 

öğlen:
bir çay tabağı kadar pilav yahut makarna

akşam üstü:
yarım elma veya yarım portakal

akşam:
1 kase çorba (mercimek,şehriye,tarhana)

gece: kesinlikle abur cubur bir şeyler yiyor ki be genelde çikolata+jelibon oluyor :(

kesinlikle et ve türevlerini yemiyor yadiremiyorum.
sebze kesinlikle yediremediklerimden :((

yani aslında faydalı olan şeyleri yemiyor ama karnı doyuyor... 
ve hep zayıf bir çocuk. gerçi ben kilo takıntılı değilim ama ne zaman adam gibi yemek yiyecek çok merak ediyorum.

not: her yemekte en az 1 kere ağlama faslı var yemiycemmmm diye. aç kalmak istiyormuş.

02/03/2012 08:43:00

Sahra,

Yanlıs anlamayacagını dusunuyorum, o yuzden acık acık yazıyorum. Hıra kesınlıkle zayıf bır cocuk degıl. Yas ve boyuna gore persentıl egrısının altında kaldıgını hıc sanmıyorum. gecende oldukcaıyı bır kıloda oldugunu yazmıstın. Lara 2,5 yasını bıtırdıgınde 12.600 ıdı kı bu benım ıcın rekordur, ben bıle zayıf dıyemem Lara'ya elbet, fakat cıddı yeme gucluklerı yasıyoruz. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Aç bebeler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...