Bir gunde ne yer bu veletler?

Ynt: Bir gunde ne yer bu veletler?

02/03/2012 08:45:00

yok canım anlamam :)

bizimkisinin boyu uzun yasemincim 97cm olmuş. 97cm e göre kilosu az kalıyor. 14kg şu an 3 yaşına girecek gelecek ay. dediğim gibi kilosu ile problemim yok benim dert ettiğim her yemekte işkence çekmek ve yararlı hiçbir şey yedirememek

patates kızartması pilav ve makarna ile geçiyor hayatı :(

02/03/2012 08:51:00

bir de tespitlere katılıyorum

eşim de ben de aşırı yemek seçen tipleriz. bakmayın kilolu olduğuma abur cubur yediğimden :(

evlenene kadar yediklerim: pilav, makarna, mantı ve şehriye çorbasından ibaretti :)
hee bir de ton balığı

02/04/2012 12:50:00

ben de yazayım;
sabah; çeyrek yumurta,2 zeytin,azcık peynir.tereyağını birşeyleirn içine koyarım.bazen pekmezli ekmek yer.bir dilim ekmek içinin yarısı ile belki. bazı sabahlar kuru meyvelerle haşlanmış irmik (yarım kase)
meyve (püre halinde)
yarım kase çorba (içine kırmızı et konulmuş)
günde toplam 1 kase yoğurt
iyi günümüz ise;akşam yarım kase çorba içeriz
*yoğurt bizi yaşatan tek şey olsa gerek.ceviz,fındık,badem vs.bunları da genelde yoğurdun içine katarım.bazen de meyveye

02/04/2012 13:23:00

ek gıdaya geçtiğimizden beri hiçbir zaman isteyerek yemek yiyen bir çocuk olmadı aşırı meme düşkünüydü memeden ayrılınca yer diye herkes beni umutlandırdı19aylıkken kestim sonuç işe yaramadı hatta çok üzüldüm hiçdeğilse anne sütü alıyor diye...
 sözü dolandırmayayım mama sandalyesine oturtup yemek yediremedim o kaçtı ben kovaladım tv karşısında yedirdim bazen sinirden ağladım her öğüne bir stresle başladık son 4 5 gündür bir düzelme var iştahında inşallah böyle devam eder çok az yer ve hep aynı çeşit yer yeniliklerekapalıdır..
    9gibi kahvaltı rafadan yumurtanın sarısı ekmek banarak yediriyorum yanında süt içer henüz zeytinin tadı nasıldır bilmez peynir kokuyo der yemez
    yarım elma
saat1buçuk gibi çorba yer
 kalkıca yarım muz yada biraz havuç
akşam 6gibi yoğurt yanında bulgur pilavı makarna köfte tavuk köftesi balık şeklinde az çok yer
akşam belki kuruyemiş aburcubur faworimiz süt dilimi
22buçuk gibide süt içip yatıyor
ben bu yeme düzeninden çok memnunum inşallah böyle devam eder
yemeyen bebelerin anneleri sizleri çok iyi anlıyorum allah hepimizin yardımcısı olsun

02/04/2012 13:25:00

en zavallı benim oğlum demedim ,en zavallı (benim )anneler demek istedim ben ,çocuklar yemedikçe daha mutlu oluyor oğlumun önünden yemeği kaldırınca''yaşasın bitti''der 

alp düşük kiloda doğdu 2820 :((persentil eğrisine göre de kilosu %50 aralığında büyüdü hep boy %90 büyüyor kilo öyle...doktorumuz ne kadar kilo aldığı önemli değil önemli olan persentil eğrisine göre aralık hep birbirine yakınsa sorun değil der...
benim sıkıntım zaten kilosu değil ;kilolu bebekte iyi değil ,çok yiyen de iyi değil..önemli olan yemesi gerekeni zamanında yeterli derecede yemesi.umarım bizim çocuklarda birgün öyle olurlar...

02/06/2012 14:44:00

dün sabahtan yumurtasının yarısı,1dilim kaşar ,2 zeytin  elınde ısıra ısıra döke saça sözde yedi  peşinde 50cc sütle uykuyu  o uyurken hemen attım kendimi mutfaga kereviz,havuç ve ıspanakdan ve mandalina sulu çorba hazırladım. ( annem dinlemiş kereviz+ıspaknak birleşince demir yüksekmiş) uyandı yarın kaseyi zar zor yedi .sonrasında da yatana kadar içtiği  150 cc sütle sabahı etdi. sebzeden dolayı yogurdu ben vermedim , mevvasınıda malesef yemedi. resmen elıyle hayır dıye bagırıyor bana buna şükür diyorum hep.

02/06/2012 15:45:00

sabah küçük yarım kızarmış patates yemiş

şuan annem balık yedirmek için savaşıyor ,evet bu saate kadar başka bişi yememiş:(

02/06/2012 16:15:00

:) Geç buldum bu grubu ben. 

Eşim de ben de slim fit tabir edeceğiniz cinsteniz, dolayısıyla bizim için de süpriz değil yeme problemi. 

Bugüne gelince, oğlum sabah kahvaltı etmemiş, öğleye doğru 1 yumurta yemiş. Az önce 2 küçük köfte yemiş. Cumadan beri hemen hemen hiçbir şey yemiyordu. Bugun bayram yapıyoruz. :)  Bugun çok özel bir gün olmalı :) Maşallah diyeyim. 

02/06/2012 16:28:00

açıldığından beri grubu inceliyorum ama ne desem bilemedim.bizim ufaklık 1 yaşına kadar gayet iyi yiyodu herşeyden hatta benide accayip sömürüyodu emerek.ama nezamanki yaşına girdi dişler bütün düzenimizi bozdu o zamandan beri nadir normal yemeklerden yiyo.öğünlerini bebe bisküvili peynirli tereyağlı sabah kahvaltısı ile ballı pekmezli cevizli muzlu(dönüşümlü olarak) pirinçunu ile geçiştirir oldu.arada sırada nadirende olsa fırın patates pilav köfte yiyo ama çooookk nadir.çorbaları ise ağzına bile sürmüyo evde sinir harbi yaşıyorum her çorba yedirmek istediğimde.Çocuk beslenme uzmanına sordum bu konuyu o kendi düzenini oluşturmuş zaten siz farklı şeyler deneyin(sanki hiç denememişim gibi) dedi.arada elma havuç yer bide.Allahtan kan değerleri normal 33 aylık ama kilosu 12.8 boyu 88cm standard bir kız çocuğu tam orta değerlerde.zincomega ve supravit kullanıyoruz dönüşümlü olarak işe yaradımı bilemiyorum.bide bu aralar gece yemeleri başladı 8 saatte bir acıkıp uykudan uyanıyo bizide uyandırıp acıktım mama yapın diyo başkada bişey yemiyo.bugün mesela 10da yemiş yatmıştı 06:30da uyanmış bizi uyandırdı sütlü bebe bisküvili karışımından yedirdim geri yattı 9 a kadar uyudu.

02/06/2012 16:44:00

Yasemina benim kizimda uc yasina kadar seninki gibiydi ama sana iyi haberim var simdi 5 e gircek ve hersey yolunda geciyor yani merak etme senin yasadiklarinin ustune birde onun yememesi yuzunden hic disari cikamazdim cunku disarda hic bisey yemezdi o yuzden huysuz olurdu neler cektim ama hepsi gecti sukur eger mina iyi olduysa inin seninkide olur ve tespitin dogru yaramaz kandirilamaz bebekler cok zor ben minayi hic kandiramazdim o yuzdende cok zordu akilli oluyo bu tipler ama simdi oglumu kandiriyorum zannedersem o mina kadar akilli degil ve mina 5 e gircek daha yeni olcturduk 15.5 kg diger arkadaslar ben oyle zor buyuttumki depresyona girdim takinti oldu bende yemesi ama gecti gitti sizinde gecicek ve benden nacizane tavsiye ne yerse yesin hic kafaniza takmayin ben bi tek yumurta ve balik yemesinde takintiliydim bunlari yiyosa tamamdir kendinizi simayin bosverin:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Aç bebeler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...