anne sutunu ne zamanlar sagmak etkılıdır

01/15/2010 19:13:00

sutumu arttırmak ıcın sagım yapmak ıstıyorum bırazda acıl durumlarda kullanmak ıcın bır mıktar depo yapmak ıstıyorum ne zaman sutumu sagmam dogru olur.
genelde 1 gogsumu ıkı seferde bıtırebılıyordu ama son gunlerde tek seferde sutun bıttıgını dusunmeye basladım.
fıkırlerınız ve tecrubelerınız bana yon verebılır.

Ynt: anne sutunu ne zamanlar sagmak etkılıdır

01/15/2010 20:32:00

Bildiğim kadarıyla emdiği memeni bebek emdikten hemen sonra ya da 1 saat sonra sağacaksın.

01/24/2010 22:10:00

merhaba
doğum yaptığım hastanede emzirme danışmanı 3 saatte bir sağılması gerektiği bilgisini verdi.
tşk

01/29/2010 12:33:00

ruken ve handey tesekkur ederım bılgılendırdıgınız ıcın ..
suan ıcın sadece sabahları bır kez sagıyorum gogsumu sut uretımı sanırım sabah 5-8 arasında yukselıyormus o saatlerde benımde gogsum sısıyor en dolu gogsumu emzırıp 1 saat sonra sagıyorum. ınsallah dogru yapıyorumdur..

01/29/2010 22:24:00

Sütü bebek emdikten sonra hepsini bitirememişse sağarsan,  süt üretimini de artırmış olursun.

04/25/2010 08:29:00

sanırım çok geç bir cevap ancak yeni grup üyeleri faydalanabilir diye düşünerek eklemek istedim.

geceleri uyku etkisiyle süt göğüste daha çok birikiyor. hatta şişmiş göğsü hissedersiniz. gece bebeğin emdiği göğsü değil diğerini sağıyordum. bebek gece emdikten sonra 3-4 saat civarında uyuyorsa uyandığında iki göğüste de yeniden süt birikmiş oluyor. gece süt sağımı zahmetli gelebilir. ama aslında emzirmek gibi düşünmek lazım. akşam yatmadan hazırlık yapıp pompanızı ve haznenizi dezenfekte ederseniz gece en fazla 15-20 dakikanızı alır..

04/28/2010 13:15:00

gecikmiş bir cevap daha :)

ben de kızım 4 aylıkken sütümün yetmediği endişesiyle akşam mama takviyesi yapmaya başlamıştım, 2 hafta kadar devam etti. sonrasında sık sık pompalamaya başladım ama en gözle görülür neticeyi sabah uyandığında emzirip kalan sütümü sağarak elde ettim. uyku esnasında ciddi süt depolanıyor çünkü. akşamları halen sütüm azalmış olsa da, yetmeyeceğini hissettiğim zamanlarda sabah sağdığım ve de dondurduğum sütü uyku öncesi veriyorum.  hem karnının doyduğundan emin oluyorum içim rahat ediyor, hem de baya bi stok yaptık bu sayede. gece sağmayı denedim birkaç kez ama uykum çok dağılıyor, tekrar uyuyana kadar 1 saat geçiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...