Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

05/23/2010 12:45:00

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Ynt: Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

05/23/2010 17:06:00

Valla bende aldığım gazla maniküre gittiydim,bugün de (pazar açık olan kuaförde) saç kestirdim fön çektirdim genel bir bakımdan! da geçtim.Demek isteyince oluyormuş geldim yemeğimizi yaptım ev yanmadı anamdan izin almak zorunda kalmadım kocaya bıraktım oğlumu gayet de iyi buldum onları hiçç de suçluluk duymuyorum.Hatta oğlum yeni saçımı beğendi geldi elledi okşadı anladı yani sanırım saç kesimini anlayan bir erkek yetiştirebileceğim :) babası aa anne model değiştirmiş dedi hala beğendi mi bilmiyorum sormadım ben ilk kez kendim için yaptım ben çok beğendim:))

Saç konusunda kolay şekillendirme ,köpükle topla:)
Avondan renklendirici nemlendirici vardı bir zaman onu sürerdim rimele iyi para yatırırdım  rimel güzel olunca ben fazla kalem falan çekmezdim zaten o nemlendiriciyle yüzüne renk geliyor,bir de ruj al sana doğal makyaj ha iyi  bak aklıma geldi alayım dediklerimden

Aylardır hatta yıla yakın parfümeriye uğrayıp bakım ürünleri almıyorum avon ayağıma geldi bir hız verdim sipariş saç ürünleri vücut yağları :)Hani para harcamıyacaktık :)Aktivitiye para harcamıyacağız burada harcamadığımızı kendimize harcayacağız doğru anladım değil mi?

Güle güle kullan cicilerini dediydik burası bize ve esnafa:)) iyi geliyor sevgiler

05/24/2010 11:30:00

basak cok sagol. super bir kilavuz olmus. Yılların tecrübesi konusuyor ne de olsa:)))

Annem cok guzel sac sarar. Her yere de elektirikli bigudisini goturur. Maalesef kızları ona hiç çekmemiş. Ben de gireyim su elektirikli bigudu isine. Remington'un seyahat boyu vardı cok pratik, anneme hediye almistim. bir de kendime alayim, saclarim ahengle dansetsin.

Ben şu abartılı kocaman tasli kolyeleri cok seviyorum. Havasini degistiriyor gibi geliyor ama gel gör ki kullanamiyorum, çok ağırmış gibi geliyor. Bir de tabi şimdi fıstıktan sıra gelmez kolye takmaya.

05/24/2010 11:42:00

Başak süpersin kızım..... Şu ara servis dışıyım, bir ara ben de bişeyler yazmaya çalışayım:))))

05/24/2010 11:48:00

ohh be sonunda bigudi konusunun açıldığı bir platformdayım . ne zamandır şöyle bu işi iyi yapan birilerini bulur muyum diyip duruyordum ve galiba başağın vereceği tiyolarla pazar günü saçları sarıp uçurtma uçurmaya geleceğiz hahahahahah ne komik olur ya :)))))) her neyse şaka bir yana hangi marka ve modeli tavsiye dersin başak ? saç düzleştirici beni zaman olarak bayan bir gereç o bakımdan lazım

05/24/2010 12:36:00

Az önce eski işyerinden arkadaşlar geldiler Epeyce sohbet ettik.Ben de çok çok kokoştum bi zamanlar.sAçlar fönsüz,tırnaklar manikürsüz ,ojesiz,yüz makyajsız olunca beni döverler sanırdım.Takılar takıştırmalar o biçimdi.

O günlerden bahsettiler,beklerdik dr hanım bugün ne giyecek nasıl makyaj yapıcak,ne takacak acaba diye konuşurduk aramızda dediler.Hatta başka bir yerde şunu giymiş,saçlarını şöyle yapmış diye konuşulunca sudan bi bahaneyle odanıza gelir bakardık dediler çok güldük.Ama ben çok üzüldüm.Neymişim ne olmuşum dedim.

Evet şu anda makyaj yapıyorum ama çok hafif.Oje doğumdan sonra hiç sürmedim sanırım.Takıp takıştırma,giyip yakıştırma özelliklerimi kaybettim sanki.Neyse bugünkü görüşme iyi oldu kendime geldim biraz.Hatta özlü bi söz söylediler çok hoşuma gitti.

''Kızı kızken değil gelinken gör,gelini gelinken değil beşik dibinde gör ''

Süper söz tam bize göre.Pratik kokoş olma klavuzum ise az sonraaaaa

05/24/2010 13:22:00

super bir soz:)

05/24/2010 13:32:00

hahah Başak alemsin :)))

05/24/2010 17:34:00

valla Basak harikasin:)) Ben de sabahlari azcik makyaj yapmaya calisiyorum, az fondoten, guzel bir allik, ve ruj suruyorum genelde...vaktim varsa far ve rimel de surmeye calisiyorum. Taki olarak da aynen sade seyler kullaniyorum, tek tas kolye, kupe gibi...genelde kupe degisimi yapiyorum, halka kupe, ya da renkli sallantili kupeler falan...Kiyafete gelince de labda calsitigim icin genelde spor giyiniyorum, kot, t-shirt ya da gomlek, ve spor ayakkabi:) sacimi da genelde topluyorum malesef, bak su bigudi olayini deneyebilirim ama sacim biraz kisa kalabilir onun icin...ya da dus alip cikinca kendi haline birakiyorum, fena olmuyor:)
Bu amerikan memleketinde insanlar pek bir bakimsiz, salik...esofmanla gelenler var...ben de bir ara oyleydim  ama artik kendime bakmaya calisiyorum:)

05/24/2010 19:14:00

Başak söz süpermiş, bayıldım! :))))

05/24/2010 19:17:00

Ben de aynı haldeyim... Oje yok, çoğu zaman makyaj yok. Çoğu zaman üstüme bişiler geçirip çıkıveriyorum sokağa. Hele şimdi biri karnımda, biri elimde, hareket kabiliyetim çok azaldı, kendimi aynada çirkin görüyorum bu dev göbekle... Yeni yeni biraz küpe falan takmaya, makyaj yapmaya başladım... Eskiden makyajsız gezmezdim, gerçi fondoten, pudra falan hiç sürmem ama güzelce bir makyaj yapardım... Ağlayasım geldi yaaa...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...