Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

Ynt: Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

05/27/2010 08:04:00

Arkadaşlar saçımı pazar kestirdiydim,pzt-salı da fönlü dolaştım avondan saç bakım ürünleri sipariş etmiştim advance techniques dry rescue şampuan,bakım spreyi,serum acayip memnun kaldım dün yıkadım ilk kez krem olmadan saçımı açabildim ve bakım spreyini köpük jöle gibi kullandım daha da saç uzatmam doğal dalgasıyla saçımla sanki uğraşmışım gibi oldu çok beğendim kendimi

Bu arada tek eksik makyaj ürünleri kaldı ama bu ay kendime 20-29 aydır yapmadığım harcamayı yaptım kim tutar beni beea (biriniz tutunnnn)

05/27/2010 08:22:00

Bu başlığı bastırıp ders notu gibi çalışmak lazım sanırım:)

Ben de yazayım. Krem filan hiç kullanmam, hiç kullanmadım. on yıl sonra kontrol grubu görevi yapabilirim. Kırış kırış olursam evet kremler faydalıymış deriz:)

Makyaj minimum da olsa yapmaya gayret ediyorum özellikle evden çalıştığım için madem dışarı çıkıyorum bir fark olsun hissi oluyor. Ama normal hayatımda pek yapmazdım. 

Kuaföre gitme sıklığım çok arttı. Kuaför alt katta. Benim saçımı kurutmamdan daha hızlı fön çekiyor. Daha güzel oluyor. Vakit nakit hesabı. Aynı şekilde altta bir de manikür pedikürcü olduğum için anne olmadan önce (üç senede bir::P) yaptırdığım manikür pedikür içi görece sıklaştı. Olmadı gidip oje sürdürebiliyorum. 

LCVde çok güzel elbiseler var. Beden aralığı geniş. Kendime mor elbise aldım, tiril tiril. Bluzler pantolonlar güzel. Kotonda güzel şeyler gördüm. M&Sye daha gidemedim. Polariste de çok rahat terlikler var. 50+ ama gerçekten inanılmaz rahat.

Alışverişten nefret ediyorum, eskiden de ederdim. Ama yapmalı. Kendini gaza getirip gitmeli. 

Sevgiler...

05/27/2010 08:29:00

Özgüranne yıllar boyu hayalim olan bişey evimin altkatında kuaför olması ama hala gerçekleşemedi..Bekliyorumm..

05/27/2010 08:40:00

Ben nemlendirici de surmuyorum. Ellerim çatlamadıkça elime krem de sürmüyorum. Ama dediğin gibi annem de sürmez, cildi de iyidir. Biraz onun etkisi var.

Evin altında kuaför cennetmiş. Özellikle fazla konuşmayan, çok müşterisi olmayan, aklı selim, saçım yapılırken en fazla nedir o oynadığınız diye soran, oyun oynamama bozulmayan, kokoş müşterisi olmayan, saçını acayip şekillere sokmayan... Umarım kapanmaz, bişi olmaz. Pek sevdim kuaförü. O sayede gidiyorum yani yoksa zor. 

PS: Tatil yaradı. Ela çok mutlu oldu. Babane ve dedeyle gezdi tozdu. Ben de böyle sabah 6dan gece 2ye kadar kesintisiz çalıştım. Çok mutlu oldum. Haftasonu bizim bey geldi, Ela babanedeyken gidip özgürce yüzdük, akşam gezindik filan. Hiç beklentim yoktu tatilden o nedenle mi bilmem cennete gidip gelmiş gibi bi rahatlık geldi üzerime. Yağmur yağdı mesela ama beş dakka sonra açtı filan. Çok iyidi... Tek üzüntüm kıpır annelerle buluşamadık...

05/27/2010 09:55:00

kızlar size tavsiyem ümraniye carrefour tciboya bakmanız.
kocişin carefourda işi vardı. bende orda oyalandım. dediklerinizin hepsi orda öylece duruyordu.
kimseciklerde yoktu. ama h.sonuna kalmayabilir.

05/27/2010 18:25:00

dun Tchiboya gittim. millet sabah 9 da kapiya dayanmis. mayolar kapis kapis gitmis. 

bikini
2li pijama alti
pijama takim
kargo pantolon
aldim. birkac istedigim daha vardi ama tuttum kendimi. 2 gundur de disari cikarken makyaj yapiyorum. nasil?

05/28/2010 07:56:00

bugün iki yeni kelme öğrendim ,sizlerle paylaşayım dedim.

"kırık fön" ve "bozuk maşa".
İkisi eş anlamlı kelimelermiş.
Saçlarıma fön çektieceğim ama düz olmasın, söyle havalı, dalgalı olsun ama çok da abartılı durmasın, maşaya da gelemem, beni afaganlar basar, fönle verin o havayı diyorsanız kuaföre "kırık fön" ya da "bozuk maşa" diyecekmişsiniz.

Ben yaptırdım güzel oldu. Dün Ask-i memnu izlediyseniz: bihter odasında saçını yapıyordu ya bir aletle, onun daha doğalı oldu.

Korsan Post:Koskoca Ednan Ziyagilin karısı saçlarını kendi yapıyor, eve kuaför gelmiyor ya da yardımc ıyardım etmiyor....peh peh peh...Utandım kendimden ben bu ortadirek halimle kuafore para veriyorum.... :))

05/28/2010 08:10:00

Yaseminim o kim yahuuu,sen sultanımızsın tabiyki kuaför yapacak hatta kuaför ayağına gelsin arkadaşımın bu zenginler cimri oluyor yahu :)))))

05/28/2010 08:13:00

cok guldum nilcim.... :)) sen de hep gül:)

05/28/2010 08:47:00

Ben senelerdir gittiğim kuaförüme (o ben orta okuldayeken başka bir yerde kalfaydı, sonra yerini açtı, ben de ona transfer oldum) hiçbişey söylemiyorum, böyle bir avantajım var. Diyalog şöyle oluyor;

Hüsnü: Napalım meycan?
Ben: Ne biliyim, yap işte kafana göre bişeyler
Hüsnü: Var mı özel bişey?
Ben: Yok ya, işe gidicem.
Hüsnü: Tamam

Sonuç: benim tabirimle rüzgarda dağılmış gibi dağınık, karışık, ama havalı, ama bir o kadar da basit bir saç ve mutlu bir ben:)

Ya da canımın sıkkın olduğu birgün;

Ben: Ya ne biliym, canım sıkılıyor, kessek mi acaba, farklı bişeyler?
Hüsnü: Ya ben şimdi havamda değilim, sonra keselim, ben değişik fön çekeyim sana
Ben: Olur

Diğer başka birgün;

Ben: Hani geçenlerde değişik bi fön çekmiştin ya, o çok güzeldi, herkes çok beğendi ondan yapsana
Hüsnü: Naapmıştık ki, hatırlamıyorum, ben sana yine değişik bi fön çekeyim, bunu da beğensinler

Daha da başka birgün;

Ben: Boyayalım, ama farklı olsun, simsiyah mı yapsak acep?
Hüsnü: Siyah mı? Bak sonra pişman olursun, biz kestane gibi boyayıp, karamel balyaj falan yapalım

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...