Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

Ynt: Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

05/24/2010 19:53:00

Irmakyagmur ojeyi ben de hala pek suremiyorum:)  salma kendini, en azindan tak kupeni sur rujunu oyle cik;) yani sana ne kolay geliyorsa onu yap direk...

05/24/2010 20:33:00

Makyaj için mutlaka önce nemlendirici, ben göz altı kapatıcı da kullanırım, yalandan siyah bir kalem, bol rimel, allık teracota bronz allık...

Saç kolay şekil almıyorsa küçük tel tokalarla dağınık toplanabilir. Ama öyle uğraşmadan yalandan bir sağa bir sola. Yukarıdan fazla bastırmak yok ama, tepesi hafif kabarık kalsın...
Kolay şekil alıyorsa 7/24ler süper...

Mutlaka bir parfüm...

Eğer tektaş takı kullanılacaksa yüzük ve küpe yeterli, ya da yüzük,kolye. Ya da spor bir kıyafete iri taşlı yüzük kolye falan da olabilir. Ha bir de saat, hiç vazgeçemem...

Gelelim kıyafete. Dar kot, siyah veya beyaz tişört (iyi bir kesim hafif v yaka) duruma göre spor ayakkabı/ sandalet... Ya da kargo pantolon mümkünse haki renk +beyaz tişört... Kot pantolon eğer beliniz kalınsa (benim gibi) mutlaka düşük bel, ve kemer yeri kalın kesimler:))

Renkler sade olunca takılar ve saat öne çıkınca iyi görünüyor kanımca...

Eksik kalan bişeyler var ama aklıma gelmedi. Bu saatte bu kadarını hatırladım:))

05/24/2010 20:49:00

Ya Başakcım süper tarif, ne diyim :))
hani elinle saçını topluyor gibi yaptığında süper durur ama toka takmaya başladıkça havası tamamen biter
Valla bilmiyorum ki nasıl tarif edeyim, bi ordan bi burda yapınca oluyor. Ne kadar özenirsen o kadar olmuyor ama:)

05/25/2010 05:25:00

Aynen Ben de saatsiz cikmam bir yere:) tabii kupesiz de:)) so pink bana da hediye gelmisti, bayilmistim Ben de:)

05/25/2010 07:38:00

Ben hiç bir zaman çok kokoş olamadım. Bakımlı olmayı istedim ama yok anam, 1-2 gün yapıyorsam 3. gün formamı çekiyorum üstüme. (Forma: dışarı çıkarken giydiğiniz en kolay ve rahat kıyafet. Bir sezon götürüyor beni. Sıkılmıyorum aynı kıyafeti giymekten, o yüzden hamileliği çok sevmiştim:))))

makyaj yaptigim zamanlarda stick-fondoten kullaniyorum . Memnunum, kolayıma geliyor. Golden Rose var evde, gayet de güzel. Bir de Verita diye bir markanin- halen var mı bilmiyorum- 34 samanyolu diye bir pudrası var. Onu sürdüğüm zaman "ne hoş gözüküyorsun" derlerdi. Stick fondoten, üstüne hafif allik, bir türlü rengini tutturamadigim rujlarımdan birini sürüyorum. Bugun makyaj yaparken sizlerin tavsiyesi üzerine altta da nemlendirici sürdüm.

Cok sık makyaj yapan biri değilim, tecrübem yok ama evdeki makyaj malzemelerine baksaniz sanirsiniz ki full makyaj dolasiyorum. Makyaj yapmamamın altında çok büyük bir ihtimalle ortaokul mezuniyet balosuna giderken sürmek istediğim ruju elimden ışık hızı ile kapan anneannemin de etkisi var ama  o ayrı bir terapi konusu:)))

Arasıra maske yapmayı seviyorum, özellikle body-shop siyah nokta maskesi. Mucize maske. Şiddetle tavsiye ederim.

Bir de max-factor çıkmayan rujları cok seviyorum. Sabah sür, ertesi sabaha kadar dudagında kalsin:) (yagli yemek yemezsen tabi... yagda cozunuyor o rujlar.) Biraz kuru oluyor ama onun icin de yanında nemlendiricisi ile satiyorlar. bir de bu rujlar uçuğa iyi geliyor aklınızda bulunsun. Tam çıkmak üzereyken sürerseniz, hiç belli olmuyor ve kabarmasını da engelliyor. Artık içinde ne varsa :)

Ekin doğduğundan beri parfüm kullanmıyorum, bir yerlerde "anne kokusu ile parfum kokusunu kariştirmasin" diyordu. Aklıma yattı, zaten parfum cok kalmazdi vücudumda, sevgili de şikayetçi değil hatta daha memnun bile. (Garip kocisim var benim bakımlı olacagim amam kırmızı oje sürmeyecem. Makyaj yapacagim ama parlatıcılı rujlar olmadan dogal bir makyaj yapacagim. Cok zor anam, sanırım adam Oscar Makyajı dedikleri seyden istiyor ama o kabiliyet bende yok:))

Kıyafet konusuna gelince, alt ve üst bedenim arasinda 2 beden oldugundan beni elbiseler kurtariyor. Elbise giydigimde kendimi cok mutlu hissediyorum. Ancak altına  corap, ayakkabı derdine bazen üseniyorum. Tırnak batmasi yüzünden babet giyemiyorum, mutlaka genis burunlu birsey giymem lazim, o zaman da tüm zerafet ortadan kalkıyor gibi geliyor bana. Ne yapıyorum pantolon-gomlek kombinleri ama mutlu degilim onlarin icinde. Bu aralar tum gardrobu yenileyesim var. Kendimi zor tutuyorum. Ben capri cok severdim, altına sandalet (asistanlık zamanından kalan aliskanlik), kocis onu da sevmiyor. Sozde bana yakismiyormus. Sıkıştım kaldım siizn anlayacaginiz....

05/25/2010 07:50:00

Kokoşluk konusunda iddialı olmadım hiçbir zaman.Hele üniversite yılları ve sonraki senelerde doğaldım.Ama son birkaç yıldır ,yaş,evlilik,çocuk derken kendimi güzel hissetme ihtiyacı doğdu.

Ben de sevdiğim bir iki ürünü söyleyeyim.Hiçbir zaman,hiçbir konuda marka bağımlılığım olmadığı için ,çok çeşitli ürünler bunlar:)
Açık tenliler için:
Allık:Golden Rose - Terracota Stradust 103 numara
Far: Avon -Eye palette -smokey eyes
Dudak:İnce dudaklıysanız benim gibi kalem çok fark ettiriyor:L'oreal Colour Riche -Naturale
Rimel:Maybelline-Volum express -Turbo Boost

05/25/2010 07:50:00

her zaman bakarım kendime hergün banyo yaparım,her banyodan önce mutlaka maske yaparım.her sabah fön çekerim saçıma kuaför olsam yeri, makyaj konusunda da makyözler halt eder benim yanımda:) tabi ojeyide unutmamak lazım hele yazın mutlaka olmalı elde yoksa bile ayaklar ojesiz olmamalı....Tabi bunları yapmak için mutlu olmalıyım. yoksa elimi kaldırmak istemem,DEMİR'im doğduktan sonra (hasta olduğu zamanlar hariç) her hangi bir azalma olmadı çünkü o uyurken bütün vaktimi ev temizliğine ve beden temizliğime ayırıyorum bide kocama:))evet biraz yorucu aMa sanırım hiperim ben..

ikinci çocuğum kız olsun istiyorum kesinlikle öyle olmalı,Demir'imi öle bekliyorduk ama analık hissi yokmuş bende iyiki de oğlum olmuş, kız olana kadar devam.
pudra fondöten sürmiyorum.gözaltı kapatıcısı,allık terracotta olsun mutlaka pembeli kahveli,rimel vazgeçilmezlerim arasındadır.bu arada ebe gümeci gözaltı morluklarına çok iyi geliyor.denedim gayet başarılı.parfüm bende sürmüyorum oğlum alerjik diye.roll-on vazgeçilmez.

05/25/2010 07:56:00

hayır ben uyumuyorum:))

05/25/2010 07:58:00

evet breeze, sen bizim kahramanımızsın:)))

05/25/2010 07:59:00

masallah masallah:)

bende yasemin ile aynı sebepten parfum kullanmıyorum, bizzat kardes tepki verdi zaten. boyle hassas bir burun valla evlere senlik...

benim oneri yapacagım hic makyaj malzemesi yok, bu konuda bir altyapım yok:) burda okuyorum oyle:)

yasemin, senin annenin bende bir baba versiyonu var hakikaten baska bir terapi konusu. rimel mi, ogrenciler rimel surmez, kupe mi ogrenciler kupe takmaz bıdı bıdı bıdı...bende ona baglıyorum cok seyi...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...