Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

Ynt: Pratik Kokoş Olma Kılavuzu

05/25/2010 10:49:00

Neşe , mankenlere bin basarsın valla:)

Bu arada ,ince bel, geniş kalça için kot modeli tavsiyesi istiyorum.Hiçbiri güzel durmuyor çünkü:((

05/25/2010 11:58:00

kokos hic olmadim ben, boyle oldugum ayda yilda bir diyorum, valla. aslinda cok guzel makyaj yaparim. fari boyle fircayla filan surerim. profesyonel makyaj gibi amaaaa icimden gelmesi ve zamanimin olmasi lazim. zaman zaten bu aralar yok icimden de pek gelmezdi onceden de. kokosluk cipi takmamislar anacim bana.

incinin cizmelere ben de bayilirim da bu sezon kiyip alamadim. cok pahaliydilar yahu.

aaa bakin bi tane daha ayakkabi markasi var. Charles &Keith. fiyatlari diger markalara gore cok uygundu. aslinda ben 3 sene once Singapur havaalaninda gormustum ilk. fiyatlari gorunce gozlerim yerinden cikmisti. normalde havaalanlarindan kozmetik cikolata vs. disinda alisveris yapmam. singapurda aktarmada 6 saat beklemek zorunda kalinca kiyi kose baya bi dolasmistim. bu markayi orda gordum. kadina ayakkabinin usd fiyatini sordum( ustlerinde singapur dolari fiyat vardi) fourteen dedi, ben dedim kesin forty de bu yanlis soyluyor . fourteen mi forty mi diye israrla sordum. one-four yanyana oyle mi filan diyorum kiza, kiz en sonunda yeter anla artik gibi bir bakis atti da ikna oldum ayakkabinin fiyatina. 6-7 tane ayakkabi almistim :). sonra hamileyken nisantasinda gormustum burda da birkac yerde acilmis. ozellikle yazlik modelleri guzel oluyor tavsiye ederim.

05/25/2010 12:07:00

eylem genis kalca dar bel iin kot onerisi yukarda yazmistim tekrarliyorum. mangonun lycrali kotlari. fotodaki de mango. hatta su anda kendisinin ag yeri ve bacak aralari surtunmekten yirtilmak uzere ama atamiyorum kendisini, yirtilana kadar yolu var.

05/25/2010 12:11:00

.

05/25/2010 12:14:00

sağol.vakit bulursam bi bakayım mango'ya:)

05/25/2010 12:40:00

Ben kıyafet konusunda çok bişey diyemeyeceğim,çünkü hala aldığım kiloları verememiş bir anne olarak bi çok markada bedenime göre kıyafet bulamıyorum.Allahım zayıflamak için güç ver bana diyorummmmmm..

Makyaj:Eskiden fondötensiz,concealersız makyaj yapmazdım.Ama çocuktan sonra bunlarla uğraşmak oldukça zor geliyor ve uzun zaman alıyor.Fondöten yerine artık sadece pudra kullanıyorum iyi nemelendirilmiş bir ciltte güzel bir pudra fondöten kadar olmasa da iyi işler çıkartabiliyor.Pudra da yıllardır kullandığım tek marka shiseido.Bi çok ürün denedim ama bunu tek geçerim.Evet pahalı ama çok uzun süreler kullanıldığı için bence değer.

Rimel ve göz kalemi konusunda en ucuzundan en pahalısına bir çok markayı denedim şu an kullandığım estee lauder.Hatta geçen gün kampanya vardı göz kalemi ve rimel 69 tl idi boynerde.Kesinlikle tavsiye ederim.Max factorun rimellerini de çok beğeniyorum.Yine boynerde satılan bourjois diye bir marka var onun ürünleri de çok güzel.

Far çok kullanmıyorum ama kullandığım zaman illa bi marka tercihim yok ama onda da shiseido çok yumuşak ve kullanışlı geliyor bana.

Hımm bi de unutmadan ekleyim bu mağazalardan alışveriş yapınca mutlaka tester boylarından isteyin farklı markalar da olabilir.Siz istemezseniz pek vermiyorlar.Ben bu konuda oldukça başarılıyım.Çantalar,küçük parfümler,fondötenler bir sürü markadan ufak tefe bir sürü sample toplar çıkarım mağazadan:)))Israrcı olmakta fayda var bu konuda.

Cilt bakımı:Bu konuda kendimi oldukça yeteneksiz görüyorum kendimi ya da ihmalkar diyelim.Çok özenli değilim bu konuda ama clinique bence de çok başarılı bu konuda.Nemlendirici olarak da dior kullanıyorum çünkü çok hassas bir cildim var.Güneş koruyucu olarak da lancaster başarılı.

Parfüm:Ge
nelde samplelarla işi götürsem de parfüm de de yıllardır kullandığım estee lauder pleasure.Süper fresh bir koku.

Şimdi bunlar çok pahalı filan diyeceksiniz ama ben kıyafet konusunda sıkıntılıyım.İstediğimi bulamıyorum ve hıncımı biraz bunlardan çıkartıyorum.Hem aldığım bi ürünü de en az bir yıl kullanıyorum.Cilt tipim de hassas kızaran pul pul dökülen bir cilt olunca kendimce en doğru ürünleri bulmaya çalıştım yıllarca sanırım buldum da.

Saçlar:Da
lgalı saçlarım var.Fönlü kullanmayı sevsem de çoğu zaman vaktim olmuyor buna.Evde saç düzelştirici ile uğraşmak en az 1 saat.Mümkün değil böyle bir vakti ayırmam.Önereceğim süper ürün ise wax ya da dax denen zımbırtılar.Süper şekil almasını sağlıyor saçın.Ben jöle ve köpükten alamadığım randımanı bundan aldım.Markasını hatırlamıyorum eve gidince bakarım ama tavsiye ederim.Çok belirgin ve yumuşak dalgaları oluyor saçın.

Benim de mat kuru kuru görünen saçlarım var bir sürü ürün bir sürü şampuan denedim.Ama olmyor olmuyor pes ettim artık.Sonuç boyalar bu hale getiriyor saçlarımızı.Eskiden pırıl pırıl parlardı ama şimdi öyle değil.E ürünler de kar etmiyor sorunlu kim boyalar..Ona da çözüm yok bulaştım bir kere sarı saça kurtulamıyorum,ÇOK SEVİYORUM ÇÜNKÜ.

05/25/2010 12:43:00

wax cok saci veya kabarik, kivircik saci olanlarda veya ise yariyor malesef. bizim saclar zaten ciliz bir de was surersek iyice yapisir. denedim ordan biliyorum :))

05/25/2010 12:44:00

Benimki de dalgalı  ve kabarık zaten neşejoy:)

05/25/2010 12:48:00

ooo sen çıtayı çok yükselttin batuhanınannesi :)))

ya şimdi hatırladım, bir döem boya fön falanepey bozulmuştu saçlarım kuru püskül püskül olmuştu..
 Hayashi 212 diye bir şampuan ve saç kremi kullanmıştım. Yanlış hatırlamıyorum sanırım ismini. Hatta kuzeytu ile beraber kullanmıştık. Fiyatı biraz yüksekti ama çok ciddi bir rakam değildi. Zaten az miktarda kullanman yettiği için epey uzun idare etmişti, çok memnun kalmıştım... ihtiyacı olana duyurulur:)

05/25/2010 13:00:00

meycanın bahsettikleri benim de başıma geldi ben de simply organic yıpranmış saçlar için olanını kullanmıştım (tekin acarda var) şampuan tuzlu geldiği için kremini almamıştım dilerseniz kremi de var

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...