Özel okul mu? Devlet okulu mu?

10/10/2012 09:55:00

Özel okul ve devlet okulu konusunda sıkıntıyı anaokulunda bile yaşamış biri olarak ilkokul için aynı düşünceleri taşıyoruz. Artıları eksileri ile değerlendirmeyi birlikte yapabiliriz.

Ynt: Özel okul mu? Devlet okulu mu?

10/10/2012 10:23:00

Bi gün iyi bi devlet okulu  diyorum, bi gün yok yok özel diyorum, kafam allak bullak bu konudada :)

10/10/2012 10:25:00

Bursa'da güzel bir devlet okulu bulursan bizede söyle. Taşınmaya karar verdik okul sebebiyle. Mahalle olarak ege'nin kaydının yapıldığı okulun adını bile duymamıştım

10/10/2012 10:49:00

merhabalar,bu konuda çok tecrübeli bir anneyim .oğlum 10.sınıf ve kızım 9.sınıfta .ilköğretim de devlet okulunda okudular,devlet okulunda önemli olanın bölgedeki iyi bir çevrede olan ,ve okuldada iyi bir öğretmene düşmesi,bunuda anneler biraz soruşturarak bulabilirler.size düşünde çocuklarınıza ailede sorunsuz sevgi dolu bir ortam yaratmaktır,inanın başarılı olacaklardır.kızım geçen sene 8. sınıfta çok iyi bir derece yaptı okul 1. oldu ve şu anda kolejde herşey dahil 100/100 burs aldı . tek eksik iyi bir devlet okulundan bahsediyorum yabancı dili oldu .2 yabancı dili bir arada 4.sınıftan beri eğitimini alıyorlarmış kolejde.(ing ve almanca)bizde ek derslerle açığı kapatıyoruz şu anda.ama kızım özel okuldaki arkadaşların daha yüzeysel olduğunu söylüyor ,bende ona önemli olan eğitimi,arkadaşlıkları kafana takma mutlaka sevgi dolu bir arkadaşın olur bekle diyorum.ama eğitim de çok iyi  .çocuklarınıza başarılar sizlerede sevgilerimi sunuyorum.

10/10/2012 12:44:00

mele ilkokul için etrafımdaki biçok kişinin görüşü aynen senin dediğin gibi, gördüğüm kadarıyla burs olmasa bile 4 veya 5. sınıfta alıp özel okula veriyor bi çok kişi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2013 Yılında İlköğretim Okuluna Başlayanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...