Bebeğim neden gece uykularında sürekli uyanıyor.??

<12>
10/06/2012 20:01:00

Bebisimi saat 8-9 arasi uyutuyorum zaten uykusu geliyor. Bazen çok hızlı bazen de zorla uyuyor ancak uyuduktan 3-5 dk sonra atlayarak uyanıyor. Gidip pisliyorum, emziğini veriyorum..teskin olmuyorsa kucağıma alıyorum..en kötü ihtimalle emzirerek tekrar uyutuyorum. Ben genelde 12 civarı yatıyorum ve bu durum once yarım saatte bire sonradan 1-1,5 saatte bire çıkıyor. Ve gece boyunca devam ediyor. Sebebini anlasam ona göre bir çözüm uygulayacağım ama çaresizim :-((. Bir sürü şey denedim ama olmuyor olmuyor olmuyor

1.hayır burnu tıkalı değil (serum sıktım uyumadan önce Peditus verdim)

2. Odamız ne sıcak ne soğuk 23 derece

3.kendi beşiğinde yatıyor

4. Evet kendi yanımda uyutmayı denedim ama durum aynı oldu en sonunda beşiğine geri postaladim :-))

5.evet reflu yatağını da denedim bir ise yaramıyor

6. Düz zeminde de yatırdım..yok bir fark yok..

7.her uyandığında emzirmeyi denedim..olmadı

8. Emzirmemeyi denedim...( gece 12.30 birde sabah 5.30 da emzirdim sadece) olmadı

9.tracy hogg yatırım kaldır denedim..isler daha kötü oldu. Mecburen tekrar kendi yöntemlerimize donduk..

9. Evet hala emziriyorum ama gece 11 de mama verdim.. Karnı tok olsun uyanmasın diye..maalesef bir ise yaramadı..

10. Her uyandığında beni beklemesin dedik babası ilgilendi..ooooo kıyamet koptu..ama olsundu yine devam ettik..yine uyandı yine uyandı

11. Öptüm okşadım, kızdım sinirlendim yok yine yok

12. Karanlıkta yatırdım olmadı

13. Los ışıkta yatırdım olmadı

14. White noise kullandım olmadı

15. Sessiz ortamda yatırdım yine durum aynı

16. Hayır evde ani ses olmuyor ona uyanmıyor

17. Emzik ağzından düşüyor da uyanıyor sandim ama emzik agizndaykende atlayarak uyanıyormuş ..yanında bekledim tam dalsın diye o da olmadı :-))))

Napcam ben????

Ynt: Bebeğim neden gece uykularında sürekli uyanıyor.??

10/06/2012 20:02:00

Atlayarak değil. Tabiki atlayarak uyanıyor :-))))))

10/06/2012 20:02:00

Haydaaaaaa. Aglayarak ..(otomatik düzeltme:-p)

10/07/2012 10:10:00

Birde gündüzleri dışarıda gezdirin parka falan götürün açık hava iyi geliyor

Gündüz cok uyuyorsa gece de sık uyanıyor olabilir

10/07/2012 10:22:00

Datceken onu eklemeyi unutmusum :-)) gündüz çok uyumuyor ama 1-1,5 saatten 2 defa uyuyor. Dışarı götürmeyi de denedim ama o da bir ise yaramadı. Hatta disarda bile sanki uyandıran varmış gibi 45 dk sonra uyanıyor. Sanırım derin uykuya geçiş problemi var ama nasil oluştu nasil düzeltilir bilmiyorum :-(

10/07/2012 10:55:00

benm oglan 2 yaşına geldi haylan çözüm bulamdım bebeklrin ruhunda var :) 3 yasa kadar sabretmk lazm :(

10/07/2012 11:10:00

Benimkilerde uyumuyor her yöntemi denediysen tek bişey kalıyor oda bu durumu kabullenmek

10/07/2012 14:42:00

aslında bir sorunuma bakmak için girmiştim siteye ama senin sorunu görünce kendi çocuklarımda çektiğim çileler geldi aklıma ve sana yazmadan gidemedim. bak cnm eğer bebeğinin bir  sorunu yoksa  gece uykusu bölünmez.ben de iki çocuk annesi olarak 3 sene çektim bunu. gece yeterince uyuyamadığım için henüz işime bile başlayamadım.allah kimseye vermesin bebeğinin yorgunluğuna mı yanarsın kendi yorgunluğuna mı.benimkilerin gazı vardı.sonra da kabızlığa çevirdi.bizim uyanma sebebimiz buydu.ne yaptıysam çözemedim.hamileyken ayaklarımı çok üşütmüştüm ben evim soğuktu ve çorap alışkanlığım yoktu. buna bağlıyorum.hiç uyumasa açar ışığı oturursun ama uyku bölünmesi -ki biz her gece en az10-15 defa abartmyorum kalkardık- korkunç bir işkence. sende yediğine içtiğine ve üşütmemeye dikkat et.amerikada aynı problemi yaşayan bir akademisyen arkadaşımın doktoru ona yaz gecesini sıcak sanarsın ama gece bahçeye çıkma ılık sandığın rüzgar bile sana ve bebeğine yeter demiş. ilginçtir ki doğum yaptığı hastanede de  burda kötülenen kundak örtüsünü bizzat verip bebeği sarıyolarmış. ha, sen  yaptınmı dersen hayır ama soğuklarda ve yatarken beline kuşak sarmak bizi biraz rahatlatmıştı.midesini sıcak tutuyordu.eskileri biraz dikkate almak lazım belki de.burnunun,bronşlarının  tıkalı olup olmadığına bak nefes almada zorlanıyorsa ondan uyanabilir.bir de böyle dene bakalım inşallah çözüm olur.uzun oldu kusura bakma.geçmiş olsun.

10/07/2012 14:56:00

ha bir de dasgedelen adlı arkadaşıma bir mesajım olacak:genelleme yapmayalım bence.çünkü bu durum sorunu kabullenmeye sevkedebilir bizleri.niye dersen ben 3,5sene içinde belki bir çözüm bulurum diye  kuş sütüyle beslenenden tut yoksulluk içinde büyüyenine kadar bir çok çocuğu gözlemledim sonuçta akşam 8den sabah 7-8e kadar aralıksız uyuyan bebekler gördüm.hatta bir kızcağız doktora gelmişti beklerken konuşuyorlardı biriyle, bebeğim gece emmeye bile kalkmıyor acaba yeterince besleniyormudur diye endişeleniyordu.bir erkek arkadaşımız da abla ya eve 8-9da anca varıyorum gittiğimde oğlum uyumuş oluyor sabah da yarım saat ancak beraber olabiliyorum çocuğumu sevmeye vaktim olmuyor diye üzülüyordu.resmen kıskanıyordum böyle diyenleri :( temizlikçim bana hep şunu der:4 çocuk büyüttüm eğer bir tanesi seninkilerin yarısı kadar problemli olsaydı wallla daha doğurmazdım:))) aslına bakarsan biz biraz fazla kabullenip razı oluyoruz bazı şeylere galiba....

10/07/2012 19:30:00

milaninannesi benim oglum 1 yaşına girmek üzere çok ama çok iyi hatırlıyorum bir dönem ( sanırım 6-7 aylıkken) biz de böyle bir süreç yaşadık maalesef yaklaşık 1-1,5 ay sürmüş bile olabilir geceleri hiç abartmıyorum 20 dk da bir uyanıyordu ya kafayı yemek üzereydim artık. ne oldu bilmiyorum ben özel bir değişiklik yapmadım onu biliyorum ama. ve o durum düzeldi ...hala uyanıyor ama en azından 2-3 saatte bir uyanıyor .ve uykuya dalmakta çok zorlanıyor ama yine de o zamanki kadar kötü değil. geçici bir dönemdesin bence  sadece biraz sabret ...

10/07/2012 19:53:00

Gece emzirmeyi kesmek sadece tek akşamla sonuç veren bir çözüm değil malesef ben yaklaşık 9.aydan sonra gece emzirmeyi kestim ve şuan meyvelerini vermeye başladı.Ben sizin yerinizde olsam bu konu üzerinde yoğunlaşırdım.Başka herhangi bir sorununun olmadığına emin olduktan sonra...Daha önce bununla ilgili bir başlık açmıştım okumanızı tavsiye ederim.Kolaylıklar size...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...