Bebeğim neden gece uykularında sürekli uyanıyor.??

<12>

Ynt: Bebeğim neden gece uykularında sürekli uyanıyor.??

10/08/2012 03:45:00

Uykuya nasil geciyor? Memede mi? Kendi kendine uyumayi ogretmek genelde uyanmalari cok azaltiyor. Ben oglumu yaklasik 26 ay emzirdim ve emzirmeyi birakana kadar gece defalarca defalarca uyandi. Emzirmeyi birakinca memesi uykuya gecmeyi ogrendigi icin ve geceleri meme bulamadigi icin uyanmayi birakti.

Sizin cocugunu daha kucuk. Emzirmeye devam etmek istiyorsaniz uykuya gecis ve gece uyaninca emzirme konusunu cozmenizi oneririm. Bir hafta cok zor gececektir ama sonra bitecektir.

Gunduz emzirme drumunuz nasil? Her istediginde veriyor musinuz yoksa saatletiniz ya da belli zamanlariniz var mi? Eger 1. durum gecerliyse ise gunduzu kontrol ederek de baslayabilirsini. Memenin belli bir duzende verildigi mantigi gundu dahil oturursa iyi olur.

Kolayliklar dilerim

10/08/2012 09:45:00

Slm benim bebis de Hala cok uyaniyo ve geceleri bagirarak aglayarak kalkiyo 18 ayini doldurunca memeyi kestim AMA bu seferde bum bum diye suya kalkiyo azicik icip yatiyo vermesem kiyameti kopartiyo cook yoruldum AMA sanirim benim kaderim bu yada bi yerlerde hata yapiyorum.

10/08/2012 15:18:00

Cevap veren tum annelere teşekkürler.. Gündüzleri talep ettikçe emziriyorum Mila'yi ama bu 3 saat arayı geçmez. Aralarda katı gıdaya başladık zaten. Gündüz uykusu düzenli olduğu zamanlarda da gece uykusunda bir farklılık olmuyor.. İlk uç ay cok rahattik. Kolik bir bebek degildi, sürekli uyurdu, hiçbir zaman gece gündüz farkı problemi yasamadık..doğduğu günden itibaren kundankladik ( özel kundak battaniyesiyle) ancak 3. Aydan sonra bıraktık çünkü alışmasını istemiyordum.ilk uç ay Hiçbir zaman ayağımda elimde kolumda sallamadım, öyle bir alışkanlık yaratmadım. Yana çevirip, müzik açıp sırtını pislayarak hatta bazen emzirip tamamen uyanikken yatağına koyup yatırıyordum ( nasil? İdeal bebek dimi? :-)))) ama bir süre sonra büyüyüp de etrafıyla ilgilenmeye başlayınca bence hersey değişti.. Şimdi memede uyumuyor ( cok nadir) uyusada yatağına hafif uyanikken koymaya çalışıyorum.. Genelde ilk uykuya yatirirken sırtını pislayip ninni söyleyip uyutuyorum ama gece uyanmalarında kucağa gelip sallanmak istiyor..gece emmesini ben tamamen kesmek istemiyorum çünkü kilosu düşük bir bebek 6. Ayımızda hala 6.5 kiloyuz ve bu emmelere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu sbeple bütün bu uyanmaların arasında bir kere ( gece 1-2 veya 3'te) sonra sabaha karsı (5-6 gibi) emziriyorum. Usudugunu düşünmüyorum çünkü tulumla yatırıyorum. Su ara aklıma sadece ayrılma endişesi geliyor ama tişörtümü kafasının altına koymayı da denedim kokumu alıp uyanmasın diye ama o da bir ise yaramadı..gazi olduğu zamanları anlıyorum ama diğer zamanlarda neden uyanıyor bunun sebebini bir türlü bulamadım

10/08/2012 16:24:00

Bu arada simdi farkettim ki ben bebeginizin yasini yanlis gormusum, 16 ay diye gorup o sekilde yanit yazmistim. 6 ay gece beslenmesini (bebek talep ediyorsa) kesmek icin erken olabilir. Yeterince doymuyor olabilir mi acaba? Gunduz daha yogun emzirmek, gece 10.30-11 gibi bir ruya ogunu vermek yardimci olur mu acaba?

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...