Kompost

06/11/2010 05:22:00

Madem copten acildi konumuz, copten devam edelim.

Biz 1 ay kadar once kompost teknolojisine gectik :) Mutfaktan cikan et,tavuk, balik ve yag disi tum sebze, meyve artiklarini,yumurta kabuklarini hatta kirpilmis kagit havlulari kompost kutumuza atiyoruz.

Iliman iklimlerde tum yil boyunca kompost yapilabiliyor (Izmir, Antalya cok uygun). Ankara, Istanbul gibi kisin don olan sehirlerde tum yil yapmak pek mumkun degil ama yilin ilik gecen 5 ayinda bile yapilsa faydasi olur.

Komposttan cikan camur cok etkili gubre ve tamamen dogal. Ciceklerinize, bahceniz varsa cimlerinize kullanabilirsiniz.

Evinizden cikan organik cop miktarini azaltmak icin bir cozum.....

Kompost kutusu dedigim sey (biz kendimiz tahtadan yaptik) tahta,basitten bir kutu. Cikardiginiz cop miktarina gore her boy olabilir.

Ynt: Kompost

06/11/2010 08:12:00

apatmanda boyle bir imkanim yok ama ben de dogaya karismasi acisindan cop ogutme makinesine atiyorum. dogru mu yapiyorum acaba?

anneme soyledim bahcede yapsin diye. o oyle biriktirmiyormus ama bahceye atiyormus ustune de toprak atiyormus. acaba biriktirmek daha mi iyi ya da aralarinda fark var mi ki?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Cevreci anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...