Bakıcıma kötü mü davranıyorum?

05/09/2012 11:11:00

Bakıcımız oğluma 7 aydır bakıyor.Sevecen,neşeli gayet becerikli bir kadın.Maddi olarak çok sıkıntısı var.Eşinin usun süre işi yoktu.Şu an İstanbul'da bir iş buldu bakıcım ise burada kayınvalidesi ile yaşıyor.(Marmara Adası)iHafta içi okul çıkışı kurs verdiğim için 5 te çıkıyordum.Ücreti buna göre anlaştık.Nisan ayında kurslar bitince anlaştığımız
ücreti değiştirmedik.Çünkü okulda toplantı.veli veli ziyareti yada haftasonu kurslarından yapamadıklarımın telafisi olabiliyor.Eşimin 2. dönem tayini çıktığı için öğe yemeklerine benim çalıştığım okulda okuyan oğluada bize geliyor.Okul çıkışıda bize gelir oğlu.Oğlunu doğum günü,karne  hediyesi, bayram hediyesi hiçir şeyi eksik bırakmadık.
Dün haftasonu yapamadığım kursun telafisin yapacaktım.Oğlun bana "Ne3 zaman geleseksi?n off biz eve gidecektik " falan dedi.Şaka yaptığı zannettim duymazdan geldim.Bakıcımda hiç bir şey söylemedi oğluna.Bugün yine aynı şekilde ben eve gitmek istiyorum,ödevimi yapıcam,eve gidelim  falan diyor.Bende o zaman annen oğlumu okula getirsin kursta yanımda dursun dedim.Bakıcımda ses yok son yok mok dedi sonra tamam getireyim dedi.Getirecek yani ciddi ciddi.Bir şey demedim diyemedim.Herhalde bir kötülük yaptım.Sizce telafiler onu rahatsız mı ediyordur?Hatalımıyım bu konuda?

Ynt: Bakıcıma kötü mü davranıyorum?

05/09/2012 12:07:00

Bunu buraya yazarak bile ne kadr ilgili vicdanli bir insan oldugunuzu anlayabiliyorum

Bazen insanlara ne kadar verirseniz verin hep fazla isterler.

Eger bir isi varsa ve anlastiginiz sekilde devam ediyorsa sikayet etmeye oglunu kullanmaya hakki yok.

Ki bu konuda cok anlayisli olmussunuz ben asla yardimcimin cocugunun evime gelmesini hem de surekliligi olarak gelmesine ve de soylenmesine goz yummazdim hemen degistirirdim.

Bir tek cozum yolu var o da acikca konusmak. Bir sikayetin varsa saygisizca soylenmek yerine bana gelip anlatsan daha iyi olur diyebilirsin. Bana kalirsa ayrilmak icin bahane ariyor gibi geldi bu tavirlarla.

Sizin geldiginiz saat de gec bir saat degil,bakicilar 6-7-8 e kadar calisiyorlar.

Umarim cozersiniz sorununuzu

05/09/2012 12:46:00

ceydacığım açıkça konuş onu rahatsız edenin ne olduğunu anla önce ona göre bir çözüme git bence..

05/09/2012 12:47:00

Bir sorun olduğunu düşünüyorsanız hemen vakit geçip pekişmeden açıkça konuşun. Sen böyle böyle yaptın acaba buna benim bir davranışım ya da iş koşullarım mı sebep oldu diye sorun. Konuşulmayınca insan içinde büyütüyor olan biteni... Bence aksi bir durum yok gibi gözüküyor. Ama her insan farklı bir yapıya sahip. Kimisi için normal olan bir konuyu bir başkası aşırı bir alınganlıkla karşılayabiliyor. Konuşun derim açıkça ve kibarca :)

05/10/2012 19:39:00

bence bu yaşta okuyan ve bakacak kimsesi olmayan oğlunu kabul edip,birde eve getirmesine göz yummanız bile bence takdire şayan ki ben asla kabul etmezdim.buna oturup kalkıp şükretmesi lazımken bence yaptığı büyük bir saygısızlık.anlaştığınız parayıda değiştirmemişsiniz buda büyük birşey onun için.kim işyerine çocuğunu götürebiliyor kim öğlen arasında çocuğunu görebliyor ki?sonuçta orası onun işyeri.ben 3 yıl bakıcıyla çalıştım son 1 yılı yatılı hemde.neler gördük geçirdik yaşadık bir Allah bilir bir biz.Ama Allah var vardiyalı çalışmama,bir hafta sabah 5de evden çıkıp diğer hafta gece 2 de eve gelmeme rağmen ve vardiya bitse bile eğitim,toplantı vs...diye ekstra daha fazla kalsam bile kadının sesi çıkmamıştır.ki gitmemem gereken cumartesileri gittiğim ve yine onu çağırdığım olsa bile.bence kötü davranmak şöyle dursun siz ona çok iyi davranıp çok yardımcı olmuşsunuz.bu kadar düşüncesiz olması bunun rahatlığından bence.eşi iş bulduğu içinde biraz rahatlamıştır ve belki ayrılmak bile istiyordur diyede düşünmedim değil.açık açık konuşmakta fayda var.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...