Temizlikçi çalışma saatleri-ücretleri-beklentileriniz

<123>
04/17/2012 09:02:00

kızım doğmadan önce genel ev temizliğini kendimiz yapıyorduk. Arada da cam-koltuk-vs silme gibi daha ağır işler için temizlikçi çağırıyor ve 100 TL gibi bir ücret veriyordum. Sabah 08:00- Akşam 05:30-06:00'a kadar çalışıyordu temizlikçim. kızım doğunca çoğu işi yapamaz olduk tabi ve haftalık olarak daha önce gelen temizlikçimle konuştum. ayda 3 sefer için 250 TL + yol parasına anlaştık. Normalde yaptığı temizliğe güvenirdim. fakat dün, haftalık olarak ilk geldiğinde sinirlerimi çok bozdu. Kayınvalidemler gelmişti şehir dışından. Kv evdeyken kızı alıp yarım saatliğine dışarı çıkmıştım temizlik yapılırken. Kv'ye teyze benim işim bitti diyip saat 03:00'te çıkıp gitmiş. Kadıncağız da ne bilsin tabi; o şekilde anlaştığımızı düşünüp birşey dememiş. Normalde detaylı temizliğe alışkın olduğumdan buzdolabının altına; mutfak dolabının altına vs baktım. Hiçbirini silmemiş. Mutfak dolaplarının kapakları falan sil demiştim; yalnızca onu yapıp ocağa-tezgaha falan dokunmamış. Yerleri sadece bir su, yalandan silmiş. Ben mi fazla birşey bekliyorum yoksa haftalık düzenli gelenler yalnızca bunu mu yapıyor bilemedim. En azından bana arayıp çıkıyorum-başka bir iş var mı diye sormasını beklerdim. Bir daha da almayı düşünmüyorum. Sizinkilerin çalışma saatleri-ücretleri-yaptıkları işler neler? Eryaman için önerebileceğiniz bu tür detaylı iş yapan temizlikçiniz var mı? 

Ynt: Temizlikçi çalışma saatleri-ücretleri-beklentileriniz

05/11/2012 22:04:00

merhaba ben de aynı konudan sıkıntıdayım. rutin işler için yarım günlüğüne kimseyi bulamadım, tüm gün parası almak istiyorlar ama ben her hafta cam kapı sildirecek kadar obsesif değilim, ütü yaparız diyorlar onu da akşamları kızım uyuyunca yapıyorum bir saatimi alıyo anca hem okadar zengin de değilim.. sizin ücret de ortalama 85-90 liraya geliyo yani onun yerine iki haftada bir  tam gün çağırsanız daha anlamlı olur diye düşünüyorum. ben en son iki haftada bir çağırmaya karar verdim, bir hafta cam kapı,bir hafta mutfak fayansları bir hafta banyo tuvalet fayansları sildirmeyi planlıyorum bakalım.. yani 100 lira az para değil aylığımdan hesapladığımda benim günlüğüm daha az geliyo..

05/14/2012 07:46:00

aynı dertten muzdaribim. Haftada bir yarım gün,  ayda bir tam gün alıyorum. Haftada yarım gün sil-süpür-toz al- üçlüsünü istiyorum ama gelen tüm kadınlarım bir süre sonra cıvığını çıkartıyorlar. Son yardımcım ki kendisi yaklaşık 1,5 senedir benimle artık yerleri bile silmiyordu. En son bi gün önceden oturma odasına süt döküldü gece. Ben de tembelliğimden şöyle bi ıslak mendille aldım nasılsa sabah gelicek diye. Neyse işten bi geldim süt izleri olduğu gibi duruyor yerde. Dellenmememek işten bile değil. Ben de yarım gün 50 TL tam gün 100 TL veriyordum. Az para da değil bence. Şimdi başka bir kadın buldum o da yerleri vilada ile silmiş. Kayınvalidem evde olduğu halde karışmamak adına bişi de diyememiş. Viledayla silecelek olsam kendim yaparım zaten iki saate biter işim.

05/14/2012 08:44:00

ben de yarım gün çok istedim ama maalesef yok ya da biz bulamıyoruz o yüzden ayda 1 alıyorum temizlik şirketinden 2 kadın geliyorlar dip köşe her yeri şurayı da sil demeye gerek kalmıyor..tabi ki talep ederseniz yaparlar o gün duvarımı sildirdim mesela:))bir önceki kadında viledayla sildi yakaladım onu bende siliyorum zaten valla bu temizlik işi zor yaa..sihirli değneğim olsa da kimseye gerek kalmasa:))

05/14/2012 09:05:00

vallaha ben bu kadınlara hiç acımıyorum arkadaş.yazık 3 kuruşa çalışıyo falan diyenler oluyo.benim emeğimi sömürüyo aslında.ben eşşek gibi çalışıp para kazanıyorum.o alıyo 100 tl.yi yalapşap bi temizlik yapıyo.evde temizlik kokusu bile olmuyo.bundan ötürü ben başında bekliyorum koca gün.tek tek oda oda geziyorum peşinde.camlar,kapılar,mutfak dolapları,buzdolabı,portmanto içleri ayrıntısıyla temizletiyorum.

zaten önemli olan bu ayrıntılı temizlikliktir.yoksa elektrik süpürgesi-vileda-toz üçlüsünü bende yaparım yani.herhafta sonu eşimle 1 saatte bitiriyoruz bu şekilde.ayda 1 kere 100 tl.en mantıklısı.ki bu kadınlar haftanın 7 günü 100 tl den ayda 2800 tl kazanıyorlar.en azından benim kadınım öyle.

05/14/2012 09:57:00

temizlik şirketinden gelenler de  camlar,kapılar,halılar ,koltuklar,mutfak dolapları ve dolapların üstleri fayanslar banyolar silme değil sularla şıpır şıpır tam istediğim gibi:))kesinlikle tek gelen kadınlardan daha güzel temizliyorlar referanslı oldukları için çok güzel temizliyorlar peşinde gezmene gerek yok ama genede evde bulunuyorsun tabi tavsiye ederim..ama hep yoğunlar 10 gün önceden haber vermek gerekiyor..

05/14/2012 10:02:00

duygu_nehir çok özendim şimdi; şu temizlik şirketinin numarasını (ankaradaysa tabi) verebilir misin? bir de fiyatlar nasıl? koltukları-halıları falan elle mi siliyorlar bi de, sanayi tipi makineleri falan mı var yoksa?

05/14/2012 10:19:00

valla ben de çok farklı kadın aldım en iyisi bunlar çıktılar:))130 tl elle siliyorlar ama güzel temizliyorlar yalap şak değil gerçekten yıkanmış gibi oluyorlar ve önerdiğim insanlardan memnun olmayanı hiç duymadım temizlik şirketinden gelen kadının sadece telefonu var istersen onu verebilirim

05/14/2012 10:24:00

vallahi çok makbule geçer; daha dün bi kadınla konuştum, Çarşamba gelecek ama evin 16. katta olduğunu duyunca biraz yan çizdi gibi. Çarşamba o geldikten sonra olmazsa seninkini ararım bi de....

05/14/2012 10:59:00

duygu bana da mesaj atabilir misin numarasını. çok sevinirim .şu kadınlara muhtaç olmaktan nasıl bıktım anlatamam.

05/15/2012 08:09:00

merhaba temızlıkcı fırmanın telını bana da atabılır mısınız?

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...