Origami

01/17/2011 15:22:00

Çocuğunuzla birlikte yine el işi kağıtları kullanarak hayvanlar yapabilirsiniz. Nette kolaylıkla ulaşabileceğiniz origami çalışmaları var.

origamisan.org orgiami hakkında genel bilgiye sahip olabileceğiniz bir site. Ben genelde youtube'dan yapılış videolarını bulup oradan takip ederek yapıyorum. 

Origami ile bir kaç hayvan yapıp sonra o hayvanlarla ilgili masal uyduruyoruz. Güzel bir dekor oluşturup babamıza uydurduğumuz masalımızı canlandırıyoruz. 

Ne kadar eğlendiğini anlatamam, pek çok açıdan da çok geliştirici olduğunu söylemeliyim. Origami hayvancıklarının resimleri;

Bu hayvancıklarla süper uyduruk bir masal sahnelenebilir mesela. İsterseniz, bu hayvanları çocuğunuz uyurken falan yapıp sonra birlikte oynayabilirsiniz. Benim kızım bazen bunları yaparken çok sıkılıyor ve ben de genelde o uyurken birazını yapıyorum, onunla birlikte yapmak için basit olanları ayırıyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
3-4 yaş çocuğu için evde yapılabilecek etkinlikler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...