İstediği olmayınca veya sinirlenince inatla vurma fırlatma kırma YARDIM

10/14/2011 08:42:00

merhaba 21 buçuk aylık oğlum

oyuncaklarını sinirlendiği istediği bişey olmadığında veya hayır dendiğinde sinirle yere fırlatıyo bazende kırıyor vazgeçiremiyorum bi türlü
ayrıca elini sert şekilde o an masaya duvara dolaba önüne glen herşeye vuruyor 

dikkat dağıtma farklı yere yönelndirme ama nafile nasıl çözüm önerirsiniz lcd ye eline geçen herşeyi fırlatıyo mazallah bi gün kıracak

fikirlerinize ihtiyacım var

Ynt: İstediği olmayınca veya sinirlenince inatla vurma fırlatma kırma YARDIM

10/15/2011 06:00:00

İlgi çekmeye çalışıyor heralde, boyle yaramazlıklar yaptığı zaman hiç umursamayın, siz başka şeylerle ilgilenin, göz göze gelmeyin, bakmayın bile siniri geçtiğinde ilgi gösterin. 

10/17/2011 22:03:00

Bende aynı sorunu yaşıyorum hatta kafasını duvara yere bile vuruyor. Bazen bana bile vuruyor. Ben genelde o anda umursamıyorum hiç birşey olmamış bile yanından sessizce ayrılıyorum hemen arkamdan geliyor ve yaptığının yanlış olduğunu anlatıyorum... Bunlar işe yarıyor mu diye merak ediyorsan tabiki Hayır:)))) ama bu bir süreç diyorum kendi kendime yaptığının yanlış olduğu bir anlayacak herhalde :))

10/25/2011 12:32:00

Aynı dertler bizde de var. Benim oğlum da vuruyor hatta acıttığını bildiği için ısırıyor bazen. Doktorumuz tepkisiz kalmamızı söylemişti ama bakıcımız bunu pek başaramıyor. Konuşarak yaptığının yanlış olduğunu anlatıyor ama işe yaramıyor. Bende çocukken bana uygulananı yapıyorum, odasına cezaya götürüyorum. Ve bir süre orda bırakıyorum. Önce ağlıyor, sonra beni çağırıyor ve hiçbirşey olmamış gibi uslu çocuk moduna giriyor. Yalnız şöyle bir sıkıntı var, odasında yalnız olmak ona ceza gibi gelmiyor artık çünkü orada kendi başına oynamaktan keyif almaya başladı:)

10/25/2011 12:39:00

pink bide hadi odana diyoruz önce ağlıyo odaya gidiyo orda ağlıyo sonra susup hiç bişey olmamış gibi devam ediyor

malesef çözüm bulamadık,
özellikle akşam baba varken veya anneannede veya kalabalık ortamda bunu çok yapıyor

10/25/2011 12:49:00

Ah ahh anneanne - babaannelere çok şımarıyor bizimki de. Ortak bir tavır belirleyip ona uymak lazım ve çoook sabırlı olmak. Bizimki saç kurutma makinesine takık bu ara, gece uykudan uyanıp onu çalıştırmak istiyor ve bıraksak sabaha kadar oynar onunla. Bakıcısı yatırınca böyle yapmıyor, bütün nazı bize:(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 ay arası bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...