merhaba..

<1234>
03/25/2010 10:36:00

Benimde oğlum 24 ağustos 2009 doğumlu..  Dün 7.ayımıza girdik bizde.. Her geçen gün çok daha zevkli ancak çok daha da zor oluyor :) Zaten karnımdaykenden çok hareketliydi.. şimdi ise zaptedemiyorum. Emekleme çabalarımız son sürat devam ediyor, ayaklar filan tamam birde ellerini ileri atmayı keşfederse hiç durmayacak yerinde.. Çok meraklıyız... sabit duramıyoruz.. Ee bir de diş çıkarıcaz sanırım bu aralar.. Uykusuzluk, iştahsızlık ve bol bol salya :)) Hepsi üstüste gelince biraz yorucu oluyor benim için :(
Sizde durumlar nasıl?

Ynt: merhaba..

03/25/2010 11:41:00

Aynı gelişmeler bizde de var, bizimde henüz dişlerimiz çıkmadı sanırım çok sağlam olacaklar:))
Benim kızımda çok hareketli bir bebek, ama ben yine de olabildiğince oturtmaya çalışıyorum ki kaslarının gelişimi için , aslında yüzüstü yatmaktan pek hoşlanmıyor kafasını gömüp bir süre sonra
ağlamaya başlıyor ama ben yine de fırsat buldukça yüzüstü bırakıyorum emeklemeyi öğrensin diye
totomuz kalkıyor, geri geri sürünüyoruz ama senin dediğin gibi daha kollarını kullanmayı bilmediği için
emekleyemiyor, iştahsızlık pek çoğumuzun derdi maalesef bazen çok endişeleniyorum yaa alışmazsa ek gıdalara sürekli sağlıksız şeyler yiyen bir çocuk olursa diye,,, bazen korkuyorum büyüdükçe yeni huyla ediniyor ben nasıl başedicem bununla diye:))hehehe. Ben kendim çalıştığım için maalesef onunla geçirdiğim zaman kısıtlı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum ama yine de eğitimi konusunda eksiklikler yaşar gibime geliyor genellikle büyükler tarafından büyütülen çocuklar şımarık olur yaa ondan korkuyorum... Yoruculuğa gelince hayatımda hiç bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum iş temposu ile birlikte annelik iyice zorlaşıyor 54 kilo ile hamileliğe başlamıştım şu an 52 kiloyum ve gittikçe zayıflıyorum...

03/25/2010 12:08:00

Bizde 2 hafta öncesine kadar geri geri sürünüyorduk ama dediğin gibi bol bol yerde bıraktım.. önce dizlerinin üzerinde kalkıp ileri geri sallanmaya başladı. Şimdi ise dizlerinin üstünde kendini ileri doğru fırlatarak istediği yere saniyesinde ulaşıyor ama bizim bildiğimiz emekleme hareketini tam anlamıyla beceremiyor daha..
Can'la ek gıdalara geçişimiz çok kolay olmuştu..  Ne verirsem yiyordu fakat 2 haftadır sadece yoğurt ve kahvaltıyla yaşıyor diyebilirim.Zaten gündüz emmeleri 1 en fazla 2 ye düştü. Geceleri bikaç kez kalkıp kısa süreli emiyor.. Annelik işte herşeyden yesin vitaminini alsın istiyoruz ama onlarda diş çıkarma döneminde kendilerince ne ağrı sızı çekiyorlar ki böyle iştahszlıklar oluyor.. geç olsun güç olmasın artık bu süreç demekten başka bişey diyemiyorum..
Çalışan annenin hem avantajı hem de dezavantajı var.. Sen çok özlüyorsundur kızını elbette ama en azından birlikte olduğun zamanlarda çok daha kaliteli çok daha sevecen çok daha sabırlı oluyorsundur..  Ben işten ayrıldım evdeyim oğlumlayım.. fakat çalışma hayatı insanın kafasını dağıtmak için inan birebir.. Bazen sürekli evde olmaktan  o kadar çok bunalıyorum ki o stresim ister istemez oğluma geçebiliyor :(
Kilo konusunda ise vermem gereken 15 kilom var :(((( Çok yoruluyorum ama hala şişmanım :))

03/26/2010 05:35:00

İşte bir çocuğun gelişimi için onu olabildiğince salıvereceksin ama tabi bunun içinde çocuğun o fırsatı sana vermesi lazım yere koyduğunda bas bas bağırıyorsa mecburen alıp kucakta tutuyorsun:))
Maşallah kuzuna bu arada senin ve oğluşunun ismini öğrenebilir miyim böyle isim bilmeden yazmak acayip oluyor.
Dediğin gibi bir yandan diş ağrısı bir yandan 6 aydır sadece süt girmesi nedeniyle ek gıda sürecinde midelerinde yaşadıkları sindirim sorunları.. Oyoyoy bebek olmak sanırım daha zor. Dün gece kızım saat 12:30'ta uyandı 15 dk salladım uyudu sonra 1:30'da bir uyandı gece 4'te uyudu çok karnı ağrıyordu sanırım gecenin 3'de kakasını yaptı yazık.. kıyamam ben ona. Evet çalışan annenin avantajları konusunda yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Tek zor yanında olamamak ve işte birde böyle gece uyumadığı zamanlarda tüm gün şirkette leyla gibi gezmek:(((
Çalışmasaydım eğer bende senin gibi evde bunalırdım çünkü bir kez çalışmaya alışmış birinin bütünüyle hemde bir bebeğin tüm sorumluluğunu üstlenerek eve kapanması hakikaten çok zor.. Allah hepimize sabır ve güç versin :)
Ben hamileliğimde yalnızca 9 kilo almıştım o nedenle gitmesi biraz daha kolay oldu...

03/26/2010 09:43:00

Canım ismim Gözde, oğlumun ismide Can..

Can'da başlarda yere bırakınca ağlıyordu.. emeklemeye çalışıyor olmuyor, kafayı dik tutup bizlere bakmaya çalışıyor, ee o da bir müddet sonra boynunu ağrıtıyordu.. O yüzden sinirlenip ağlıyordu. İşte herşeyin bir zamanı var... zamanı gelince patır patır kendi öğrenmeye başladı.. şu an kucakta durmuyor, istiyor ki yere bırakalım.. özgürce hareket etsin..  O yüzden Defne Su ne zaman isterse o zaman yapacak.. Onlar bize göre değil, biz onlara göre hareket edicez :)) sen sadece kısa süreli de olsa azıcık yere bırakarak ona fırsat tanı annesi..

Uyku konusu herhalde benim Can'la en büyük problemim.. öyle büyük ki  beslenmenin bile önüne alabilirim. doğduğu günden beri (sonradan zorluk çekmeyelim diye) sese ve ışığa alıştırmaya çalıştım. Fakat yok! uykusu o kadar hafif ki... sesi ışığı da geçtim kendi hareketine bile uyanıyor.. o yüzden sürekli başında nöbetteyim.. gözünü açtığında pişpişleyip yeniden uykuya dalmasını sağlamak adına :( Gece uykuları bir ara çok güzeldi ama 2 haftadır tek bir cümleyle "canımızı çıkarıyor".. umarım geçicidir... 

Hamileliğimde maalesef 20 kilo aldım.. 10 kilosu hemen gitti, diğeri yapıştı kaldı.. + 5 de önceden vardı... zayıf hallerim için 15 kilom var yani vermem gereken..  Sütümde çok değildi o yüzden bırak vermeyi daha da almadığıma şükrediyortum yemek yerken.. Ama artık emme sayısı azaldı baya Can'nın.. Yavaş yavaş kendime bakma zamanım geldi :))

04/06/2010 19:09:00

Merhaba benim kızım da 24 ağustos doğumlu.Şu an emekleme çalışmaları yapıyor ancak tam becerdiğini söyleyemeyeceğim.Bizimkinin iki alt dişi çıktı.
Kilo konusuna gelince benim de vermem gereken 7 kilo var ve http://mevsimlerdenroma.blogspot.com
adresinden bulduğum diyeti uyguluyorum.Sütümü etkilemedi ve bu diyete başlamadan önce çok düzensiz besleniyordum şimdi bir beslenme düzenim oluştu.tavsiye ederim...

Merhaba arkadaşlar ,benim kızım Defne de 27 Ağustos 2009 doğumlu.

04/08/2010 08:04:00

04/08/2010 08:11:00

Ynt: merhaba..Adım Özge kızımın adı Elisa.

04/10/2010 07:44:00

Benim kızımda emeklemeyi beceremeyenlerden. Yüzüstü yatırdığımda yaygarayı koparıyor,
emeklemeye hiç niyeti yok yani. Ek gıdaları da pek sevmiyoruz sadece meyva çekici geliyor.
Çok az yiyiyoruz ve bende üzülüyorum, o kadar özenle hazırla daha sonra 7-8 kaşıkla iş bitsin.
Anne sütüne de devam ediyoruz ama yememesi beni üzüyor, kilosu iyi ama annelik işte iştahla
yemesini bekliyorum.
Belkide zaman tanımak lazım, hiç zorlamıyorum bu yüzden. Bu gruba çok sevindim en azından aynı dönemi paylaşabiliecez.
Sevgiyle kalın :)

04/10/2010 16:13:00

Merhaba Özge, yemek konusunda zorlamak kesinlikle çözüm değil.Zorladıkça yemekten soğutma gibi bir ihtimal var.Ben de kızıma kesinlikle yumurta yediremiyorum kahvaltıda.Bu sebeple bir gün ara vererek yemesini sağlıyorum o da çok küçük bir parça kadar.Bir de sebze yemeklerini yoğurduna karıştırıp veriyorum.Yoğurt yemeyi sevdiği için yemeği de bu şekilde yemesini sağlıyorum.Sevgiler:))

04/10/2010 17:08:00

Özge hoşgeldin öncelikle, fzsumer a katılıyorum bende.. zorlamak kesinlikle çözüm değil.. Artık kabul etmeliyiz ki yavrularımız kişiliklerini, damak zevklerini ortaya koymaya başladılar.. Annelik işte, biz herşeyi yesinler istiyoruz ama onlar kendi seçimlerini yapıyorlar! Allahdan bak kilosu ii diyorsun, ee sütün de var.. Aynen devam bence, kafaya takılacak birşey yok ;) Öpüyorum Elisa'yı =)

Fzsumer sana msj atmıştım gördün mü???

Sevakin sende hoşgeldin...

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 Agustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...