merhaba..

Ynt: merhaba..

04/14/2010 07:37:00

Hadi gözünüz aydın cnm, hayırlı olsun = )
Bizimde sanırım ilk dişimiz çıktı çıkacak.. Ortada diş fln gözükmüyor daha ama mamasını yedirirken kaşığa takılıp ses çıkartıyor... Tabiii benimde her seferinde içim bir tuhaf oluyoo bu sese =)))) 

04/14/2010 13:13:00

Ya kızlar bütün gün Can'ı oyalayamıyorum ben artık.. Çok zorlaştı yaa.. Gün boyunca resmen binbir şekle giriyorum ama yok! En fazla 10 dk ilgileniyor, sonra hemen başka birşey yapmak istiyor.. Ee  kalkıpta boyalarla , puzzlelarla oynayacak halimizde yok.. oyuncaklarından sıkılıyor hemen.. Uyumuyo da zaten doğru düzgün.. Siz neler yapıyorsunuz bu konuda? Fikir verin bana nolur...

04/14/2010 16:43:00

Kızım öncelikle oyuncaklarıyla oynuyor.Ben oyuncaklarını sırasıyla verince biraz uzunca süre oyalıyor.Bir de kitaplarımız var.Resimlerine falan bakıyoruz.Tabiki hanımefendi çoğunlukla ağzına götürüp yemeye çalışıyor.Yemek yeme,alt değiştirme,şarkı türkü söyleme falan derken uyku saati geliyor.Bir de benim eşim öğleden sonraları evde oluyor.Babayla da vakit geçirdiği için ben çok zorlanmıyorum.Ama kitap almanı tavsiye ederim.Fotoğraflara bakmak baya hoşuna gidiyor benim kızımın.Bak bi de bol bol tekerleme söyle hem dikkatini çekiyor hem de konuşmasına faydası oluyor.Kolay gelsin aklıma gelirse başka şeyler yazarım yine:))

04/15/2010 10:16:00

Var hikaye kitaplarımız ama daha pek ilgisini çekmiyor.. Ben okuyorum o bazen dinliyor bazen oralı bile olmuyor =) Renkli renkli dergiler fln verince de eline hemen yırtmaya ya da ağzına almaya çalışıyor =)
Tekerleme konusunda haklısın.. ama benim dağarcığım az sanırım bu konuda.. Şimdi hemen internetten araştırma yapıcam ;)
Teşekkür ederim, Zehra mı diyeyim Fatma mı? yoksa her iksini de kullanıyormusun?

04/15/2010 10:50:00

Genelde ailem Fatma ismini kullanıyor.Arkadaşlarım da Zehra ismini.Sırf bu 2 isim çilesi yüzünden kızıma tek isim koydum:))Benim için pek farketmiyor.

04/15/2010 11:07:00

Bizimkini yanlız olduğumda yürütece koyup pencerenin önüne çeviriyorum. Ama pencereler filmli cam olduğu için kendini görüp zıplamaya başlıyor, bu onu epey oyalıyor. Belki zararı dokunmayacak yansımasını göreceği bir şey bulabilirsin. (Bu arada bizimki daha emeklemeyi bile beceremediği için pek yürüteçtede ilerliyemiyor. Yoksa yürüteç çok da iiyi değilmiş bindirmezdim o zaman ) Onun dışında hışırtılı şeyleri çok seviyor bu tarz şeylerde sunabilirsin. Aklıma geldikce yazarım.
Hepimize kolay gelsin :))

04/15/2010 11:39:00

özgemm merhaba; yürütece günde ne kadar süre bindiriyorsun?Sen de yazmışsın yürüteç iyi değil diye.Gerçekten de ileride çocukta yürüme sorunlarına neden oluyor(parmak ucunda yürümek gibi) ve mümkün olduğunca yürüteçteyken yalnız bırakma bebeklerin yürüteçte kaza geçirme riskleri daha fazlaymış..Mutlaka biliyorsundur ama bilmeyenler için de yazmış olalım.sevgiler:))

06/05/2010 18:19:00

merhaba ben az önce katıldım siteye..benim kızım da 18 ağustos 2009 doğumlu..

06/05/2010 20:23:00

merhaba hoşgeldin:)

06/06/2010 20:41:00

hoşbuldum teşekkür ederim :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 Agustos Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...