TEGV Van Faaliyetleri ve Bagis

11/01/2011 10:54:00

Merhaba,

TEGV ile Van depremi ile ilgili faaliyetleri konusunda bilgi almak icin iletisime gecmis, Nurturia'dan da bahsetmistim kisaca. Ekteki bilgileri benimle paylastilar. Bagis yapmak isteyenler icin alternatif bir adres olabilecegini dusunerek iletiyorum. 

Iyi gunler

Vakfımızın Van'da 1 Eğitim Parkı, Erciş, Muradiye ve Çatak'ta olmak üzere 3 Öğrenim Birimi bulunuyor.

23 Ekim günü yaşanan depremin ardından aynı gün, Eğitim Parkımızın kapılarını geceyi sokakta geçirmek durumunda kalan vatandaşlarımıza açtık. 
Valilik tarafından kurulan il afet ve koordinasyon masasına parkımızın kapılarının açık olduğunu, TEGV'in her türlü desteğe hazır olduğunu bildirdik. 
Valiliğin talebi ile hasar gören erkek öğrenci yurdu öğrencilerini parkımıza aldık. Diğer noktalarımız güvenlik nedeniyle şu aşamada henüz faaliyetlerine devam edemiyor.

Van Eğitim Parkımıza gelen çocuklarımız, gönüllülerimiz, onların aileleri ve parkımızda misafir ettiğimiz diğer depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Oluşturulan ihtiyaç listesine göre malzemeleri gerek kurumsal olarak, gerekse bağışçılarımız kanalıyla tedarik ederek Parkımıza gönderiyoruz.

Bizler TEGV olarak eğitimin hiçbir koşulda kesintiye uğramamasına inanıyoruz. Park ve Birimlerimize destek olarak 2 Ateşböceğimizi Van merkezin 
yanı sıra yolların el verdiği ölçüde Erciş ve çevresine yönlendirdik. Bu prensiple faaliyetlerimizi bir an önce başlatarak, mümkün olduğunca 
fazla çocuğumuzun depremin bıraktığı izlerden kurtulmasına çalışacağız. Bu kapsamda yapılan harcamalar da gelen bağışlardan karşılanacaktır.

Sosyal Kulübünüz olarak, bölgedeki bu etkinliklerimize destek vermek isterseniz, aşağıdaki hesap numarasına bağış yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası 
Harbiye Özel Bankacılık Şubesi
Şube Kodu: 391
Hesap No: 82593561
IBAN: TR97 0006 7010 0000 0082 5935 61

Bizim de çabamız tüm Türkiye gibi Van halkının bu afeti en az hasarla atlatması için. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...