Eşiyle Kopukluk Yaşayan Oldumu ? Ne yapmalı?

<123>
06/29/2012 20:05:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Eşiyle Kopukluk Yaşayan Oldumu ? Ne yapmalı?

06/29/2012 20:35:00

Bebek bakımı konusunda sizi dinlendirecek biri olsun. Eşinizle başbaşa bir şeyler yapın bebeği bırakıp ve bebekten sonra hayatınızda nelerin değiştiği üzerine konuşun. Bunları konuşurken de rahatsızlığını duyduğunuz şeyleri dile getirin, o da getirsin. Güzel güzel konuşun çok faydası olacaktır bence.

06/30/2012 11:26:00

sedaözkan ya bebeği bırakacak kimsesi yoksa benim gibi :)

kopukluk oldu evet zaten olmaması mümkün değil. olmadı diyenin sanırım evde yardımcısı vardır yada bebeği usludur, uyku problemi yoktur vs. eve büyük sorumluluğu olan bir bireyin katılması kolay şey değil. erkekler de babalık depresyonu yaşayabiliyorlar. tabi onlara gösterdiğimiz ilgi de düşüyor. seni alttan almaması bundandır bence. eşlerin birbirine eskisi kadar vakit ayıramaması çok normal, bebeği erken uyuyan ebeveynler bu konuda daha şanslı.

06/30/2012 12:22:00

o kopukluk illa ki oluyor. hele de zırt pırt ağlayan bi bebekse başbaşa iki çift laf edemiyorsunuz bile... sadece 1 sene sürse keşke:(

06/30/2012 19:43:00

Bebeği bırakacağın kimse olmaması çok kötü MCA. (bu arada isim nedir?) 

Benim neredeyse 3 ay annem yanımda kaldı, arada sırada gitti geldi ama ilk 40 gün beni hiç yalnız bırakmadı. Eşim bir süre izinliydi zaten, annemle eşim dönüşümlü baktılar ve beni resmen çok hoş tuttular. Ben ilk zamanlar sezaryenden ötürü çok zorlanıyordum, bir de normal doğum diye gidip acil sezaryenle çıkmak psikolojimi çok bozmuştu. Oğlum neredeyse 20şer dakikalık uykular uyuyordu ve sürekli ağlıyordu gece-gündüz. Kolik bebek :( O dönemi annemin ve eşimin özverisiyle atlattık çok şükür. 
Kopukluk yaşamadıysak, evde yardımcı olan birileri olduğundandır. Arada bırakıp çıktık, aralık-ocak ayları kar yağıyordu dışarda. Çok kısa bir süre önce doğum yapmışım, eşimle karda yürümeye çıktık oğlumu bırakıp gece yarısı. Arada yemeğe, çay kahve içmeye, gezmeye hep çıktık başbaşa. Sağolsun kayınvalidem de annem de ellerinden geleni yaptılar. Bunları yapmasaydık muhtemelen biz de kopukluk yaşar bunalırdık.

07/01/2012 05:16:00

evde bakacak biri olsa bile o kopukluk mutlaka yasaniyor. biz cok zor bi 3 ay atlattik. kolay degil. sorumluluklarin onceliklerin tamamen degisiyor. bedenin degisiyor. maneviyatin hersey. erkek bu degisimleri algilayip sindirip biryerlerinden dahil olmaya calisirsa daha kolay geciyor. ama yok hersey bebekten onceki gibi devam edecek etsin etmeli dusuncesi varsa. evde 100 kiside olsa bakan o kopukluk yasaniyor. zaman ilac. anlayis mutlak. isbirligi muhakkak...

07/01/2012 19:43:00

bizde de durum farklı değildi,ben doğumdan bir hafta sonra enfeksiyon nedeniyle hastaneye yattım,psikolojim alt üst oldu.eşim ilk zamanlarda lohusalık depresyonu denen şeyi anlayamadı,ilk 3 ay çok çok kötüydü,daha sonra ikimizde silkelendik konuştuk,bir de benim bebeğe bakacak annem vardı ama ben hiç dışarı çıkmak istemiyordum,neyse seda ya katılıyorum birlikte konuşmak önemli

07/02/2012 14:26:00

esrae geçmiş olsun. enfeksiyon sezaryen nedeniylemiydi merak ettim.

07/02/2012 19:18:00

kopukluğun alasını ben yaşıyorum galiba. şubatta hamile olduğumu öğrendik. nisandan itibaren kopukluk başladı, amniyosenteze gelip imza atmaya bile tenezül etmedi. oradan gıcık kaptım. kopukluk taaa o noktada başlamıştı benim kafamda. doğuma işi bahane ederek gelmedi 3 gün hastanede arkadaşım refakatinde kaldım. sonra teşrif etti beyfendi. böyle böyle biriktirdim. yılbaşında ailemle geçireceğim deyip Almanya'ya çekti gitti. Bebek daha 1,5 aylık ben ve oğlum yalnızdık yılbaşında, tek yılbaşı ağacımız vardı başucumuzda. biriktirdiğim hayal kırıklıkları, gıcıklıklar sevgimizi öldürdü benim kafamda. hızla kilo verdim eski kiloma kavuştum ama eski sevgimize kavuşamadık. birinde bebek karyoladan düştü ağlıyor, dizüstü bilgisayarın başından kalkıp da gelmedi, "nasılsa sen varsın diye gelmedim" dedi. bilgisayarı hem oğlu hem sevdiği oldu zamanla. şimdi bilgisayarının düşmanıyım, kendisinin ise neyiyim bilmiyorum. eeeee saat 3.lere 4.lere kadar bilgisayırn başından kalkmayınca, resti çektim, 11'den sonra odaya gelme bizi rahatsız ediyorsun dedim. o salonda uyuyor, ben ve oğlum koyun koyuna ebeveny yatağında. 8 ayı bitireceğiz oğlumla 1 hafta sonra. babasıyla bir 8 ay daha ilişkimiz devam eder mi bilmiyorum ama. kafamda ayrıldım çoktan... ama işte ileride büyüyüp de "baban nerede" derlerse oğlum başını eğmesin, cevap verebilsin diye ayrılık fikrini öteleyip duruyorum kafamda. ruhen ayrıldık oysa. bedenen ayrılığımız ise çok daha önceydi. korkumdan anneme-babama söyleyemiyorum. işyerinde soruyor arkadaşlar 2. çocuk ne zaman diye.  yalanlar uyduruyorum. bu arada babamız 1,5 senedir işsizim diye gezinip duruyor. o ayrı bir vaka! evin hem erkeği hem kadınıyım. oğluma bir hesap açtım, 8 ayda ancak 450 olabilmiş (bin değil).... bu da benim kopukluk öyküm. sadece burada paylaştığım.

07/02/2012 19:24:00

mine çok zor şeyler yaşamışsın ve yaşıyorsun. inan okuyunca çok üzüldüm gözüm doldu bir yandan da eşine kinlendim..(kızmazsın umarım)seni yalnız bırakıp gitmesi, doğuma gelmemesi filan kabul edilir şeyler değil. bu mutsuzlukla nasıl devam edebilirsiniz ki bi aile danışmanına filan gitseniz?

07/02/2012 19:31:00

traji-komik bir öykü benimkisi. bu sabah oğlanı gezdiriyordum sitenin bahçesinde, bir kadın sesi duydum, yalnız doğuruyor zannedip 112'yi arayacaktım ki, orgazm iniltilerini olduğunu hatırladım! aile danışmanına gitmeye gerek yok, memur maaşımı bir de sosyete doktorlara aktaramam :)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...