Eşiyle Kopukluk Yaşayan Oldumu ? Ne yapmalı?

<123>

Ynt: Eşiyle Kopukluk Yaşayan Oldumu ? Ne yapmalı?

07/02/2012 19:36:00

güldürdün beni:)

haklısın aile danışmanı pahalı bir aktivite, ama ya işe yararsa diye düşünmeden de edemiyor insan.

severek isteyerek mi evlendiniz, kaç senelik evlisiniz?önce bunları bir düşünün. karşıklı konuşun. bebeği birine bırakıp, anne vs. gibi bir gece yalnız bir yere gidin, ya da evde yalnız kalın filan?

07/02/2012 19:38:00

Mine'cim, yazdıklarını okuduğumda çok üzüldüm. Aile terapistine gitmenizi ben de öneririm ama aile terapisti fiyatları , buna ayırabilecek bütçen var mı bununla ilgili bilgim yok. Ülkemizde lükse giriyor aile terapisi almak ne yazık ki. 

Eşinin ailesiyle aran nasıl? Onlarla konuşsan mesela. Ben böyle bir duruma düşsem, ilk önce eşimin anne babasıyla konuşurum. Oğullarını en çok tanıyan ve bana en iyi yolu gösterecek olan onlar ve de kendi ailemdir. 

07/02/2012 19:43:00

evet çok sevdim ben, babam kabul etmediği için gizlice evlendim, karnım şişmeye başlayınca doğuma 5 ay kala "yurtdışına tayinim çıktı dedim, doğurdum, eve telefon açıp "ben evlendim, çocuğum var, kırklamaya gelin deyip adresimi verdim".  o derece yani. şimdi ise bir kaşık suda boğasım geliyor. bu adamı nasıl sevmişim diyorum.  oğluma ise aşığım. o olsun yeter hayatımda. herşeye katlanma gücü veren o. konuşmayı çok denedim ama olmuyor, dinliyor susuyor, sağdan girip soldan çıkıyor söylediklerim.

07/02/2012 19:46:00

bu kadar güzel bir aşk yaşamışsınız, bence toparlamak için biraz daha çabayı hak ediyor evliliğiniz. bi kere, yatak ayırmak ne demek olur mu öyle şey?

gece 11 den sonra bilgisayarı yasakla

07/02/2012 19:46:00

Nerede yasiyorsuniz su amda? Merak ettim sadece. Okudum yazdiklarinizi :(

07/02/2012 19:48:00

Ankara Eryaman

07/02/2012 19:59:00

Mine, bence içine atma bu durumu, yakınlarınla paylaş. Birçok erkekte, çocuk da olduktan sonra "nasılsa beni terk edemez" düşüncesi oluşuyor bence.  çocuk olduktan sonra da , annenin mutsuz olduğu yerde bebek de mutsuz olacaktır.  Bu nedenle bence önce eşinle ciddi bir şekilde konuş, hatta onu yemeğe götür evde de konuşma, ayrı bir ortamda konuş. Konuşmadaki yapıcılığına, samimiyetine göre de durumu yeniden değerlendir.

07/02/2012 21:18:00

offf arkadaslar yazdıklarınızı okudumda valla cok üzüldüm bende diyordum bizde kopuyoruz diye ama bunları okuduktan sonra halime sükrediyorum bizimki sadece eskisi kadar basbasa vakit gecirememek ve bundan dolayı arada gerilmek. Haliyle hiç bişey artık bebişten onceki gibi olmuyor ama zamanla bunu anladık ve bir sekilde birbirimizi idare ediyoruz. Bu okuduklarımdan sonra eşimle aramda bir kopukluk olmadıgını iyice anladım ;) Allah yardımcınız olsun bebeginiz ve sizin için en hayırlısı olsun hakkınızda :(

07/02/2012 21:45:00

Keşke sihirli bi değnek olsa da, bütün anne-babaların arası düzelse :( bunu öncelikle bebekler için istiyorum. Çünkü anne-baba arasında problem olunca bundan en çok masum çocuklar etkileniyor.

07/03/2012 07:25:00

bu konuyu açan arkadaş, bak yalnız değilsin. bu dertten muzdarip çok hemcinsimiz var.  Allah yardımcımız olsun.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...