Eşiyle Kopukluk Yaşayan Oldumu ? Ne yapmalı?

<123>

Ynt: Eşiyle Kopukluk Yaşayan Oldumu ? Ne yapmalı?

07/03/2012 08:38:00

arkadaşlar... Benim kız 3 yaşında ama okuyunca yorum yazabilmek için üye oldum gruba... Ben de yaşadım kopukluklar. Ne de sem hata oldu kavgalar gürültüler. Konuşmak istiyorum ne desem başka yöne çekiyo vs. Sonunda tüm hissettiklerimi kağıda döktüm. Konuşurken söylememe izin vermediği şeyleri yazıp montunun cebine koydum. Bir de mesaj attım montunun cebinde mektup var aç oku! diye. Sonrasında eve gelince sanki adam o adam değil... Normal normal konuştuk. Zaten ilk 1 yıl, hatta çocuk konuşana kadar babalar o kadar ilgi alaka göstermiyor yada bize öyle geliyor. şahsen ben şimdi farkediyorum ağzıyla kuş tutsa kuş neden sari da kirmizi degil dermişim... Benimki belki sizinki kadar vahim durumda değildi ama mektup olayı bir denemeye değer. Bir de her şehirde halk eğitim merkezleri var ya onların aile danışmanlığı da var ücretsiz. Eşini ikna edebilirsen tabii. Edemezsen de yine yaz mektuba böyle böyle bak ben düzelelim, eskisi gibi olalim diye kendimce çabalıyorum sıra sende... Bu öneriyi beğenmediysen senin önerin ne yazabilirsin mesela???

07/03/2012 13:57:00

aman aman nazar değmesin :) Benden başka mektupçu da varmış yaşasın :) 

öfke kontrol problemi vardır belki? Bir psikoloğa falan mı gitse ki? yada yazdır boks kursuna falan kurtul :) Benim eşim de sinirlendiğinde eline geleni fırlatıyodu yere... Bize gelmeyecek şekilde ama yine de fırlatıyo yani :( akşamları şimdi futbol maçı yapıyolar o stresini alıyor, bir de arada pazarları balık tutmaya gidiyor tam oluyor. Aslına bakarsan biz de stresli olabiliriz kimse bizi düşünüyor mu? yok... Ama işte biz hep bi onları düşünürüz anaçlık içgüdüsü müdür nedir?

07/22/2012 05:34:00

maalesef ki bebeişten sonra bu tarz seyler oluyor, erkeklerde de düz mantık yasadıklarından, bizim ayrıntılı ve duygusal zekamıza yenik düştükleri için kabullenmeleri bazı seyleri zor tabi,baba olmak,eş olmak sorumlulukların artması ...vs onlara yük fazla gelince zorlanıyorlar ,fiziksel olarak güçlü oldukları kadar duygusal anlamda güçlü değiller yani kadın olarak ,herşeye uyum gösteren bizler aslında daha dirençli dayanıklıyız.
bu nedenle onlaar herseyi bizden, bizde onlardan bekliyrz dogamızda var farklılık napalım. zaman herşeyin ilacıdır ,bu sürede yapıcı olmak , cabalamak ,bize düşüyor
baktınız herseye ragmen olmuyo o zaman aklınızdakiler yapılabilr ( ki bir kadın kafasına koyduysa yapar bu gerçeği değiştirmez)
herşey evladımız ve sevdiğimz adam için ; dayanın, pes etmeyin kolay kolay
babasız bir çocuk büyümesi sizide evladınızı da olumsuz etkiler.
inanın bende suan cabalıyorum hemde sadece eşiimle deil ,
eşimin anne -babası, 5 kardesi ,eşim ve birde bütün bunların arasında kızıma yöneldiğim bakım ve sevgi aksamasın die cabalıyorum.
yani 8 kişiyle birlikte ugrasırken birde kızımı büyütmeye calısıyorum
 bu süreçte öğrendiklerim var: BANA KIZIMLA YASADIGIM BU GÜNÜ KİMSE GERİ VEREMEZ.(YARATAN DISINDA) O NEDENLE SEVDİĞİM ADAMDAN DA VAZGEÇMEK İSTEMİYORUM ONUN DA KAFASI KARISMIS OLABİLİR HEPİMİZİN KARISIYOR ÖLE DEİL Mİ?
Bu acıdan bakınca rahtlıyrm. konusmayı deniyorum ona zaman veriyorm bazen
ha birde kendimce bir yöntem ; aile defterimiz var haftada bir toplantı yapıyorz kurallar koyuyoruz düşüncelermiz yazıyorz. beklentileri , ekonomıyı ,haftalk prıgmamımızı
ve uymaya calısıyorz.uymayınca anlık deil toplantı günü yazılı olarak birbirize söleyip uyarıyoruz.
neyse dertsiz insan yoktur.ama sevdiyseniz vazgeçmeyin sevmek bu deildir benim sahsi fikrimce sevmek mücadeledir,eşinizi seviyorsanız zaamn verin mücadeyi bırakmayın.

YANİ KISACASI GEREKSİZ İNSANLARI VE GEREKSZ ŞEYLERİ TAKMAYIN .O ŞEYLERİ TAKTIKCA YIPRANIYORUZ.BUNLAR SUANDA BANA LAZIM DEİL DİYORUM BEN KENDİMCE.
Zamanında cok önemserdim , hersey güzel olsun isterdim,
bazen baskası mutlu olunca mutlu olur sanırdım kendimi , öyle deilmiş oysa
ve de önemsediğim seyler, benim düşündüğüm gibi önemli deilmiş aslında
zamanla anladım :)))
o nedenle SUANDA MUTLU OLMAK İSTİYORUM VE GEREKEN NEYSE ONU YAPACAGIM DEYİP OLAYIN İÇİNDEN CIKMAYA CALISIYORUM
bu benim yöntemim neyse uzatmayayım.
BU GÜN GERİ GELMEYECEK!
ONA GÖRE !!!
BUGÜNÜ DE MUTLU OLMAM İÇİN ,YASAYABİLMEM İÇİN,
MUTLULUK KAYNAGINI DA ESİRGEMEYEREK (KIZIMI VE EŞİMİ ) YANIMDA OLMASINI SAGLAYAN VE BUGÜN İÇİN ; BİR NEFES DAHA VEREN ALLAH'A ŞÜKÜR DİYORUM.
ALLAH KİMSEYE ASAMAYACAGI DERT VERMEZ!!!!

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...