Eşyalara Hizmet Etmek

06/01/2011 08:03:00

Bugüne kadar 145 m2 lik; 2 banyo 3 tuvaletli, 3 oda 1 salonlu,1 depolu ve 3 balkonlu kendi evimizden başka bir yerde yaşayamayız diye düşünüyordum. O kadar çok eşyamız vardı ki, ev temizlemek ve düzenlemek, hatta wc-banyo temizlemek bile inanılmaz bir iş yüküydü.

Nerdeyse hayatımız eşyalara ve eve hizmet etmekle geçiyordu. Çocuklu hayata geçiş ve yaşantımızda değiştirmeyi istediğimiz her şey için sonunda düğmeye bastık. Ve büyük evi 7 ay önce satıp şu anda oturduğumuz 2+1, tek banyolu 100 m2 lik evimizi aldık. Depolama ve düzenleme sorunu yaşamamak için balkonlara, odalara, antreye dolaplar yaptırdık. Bir balkonu da kapattırıp  çamaşır – ütü odasına çevireceğim.

Üstümden bir dev kalkmış gibi hissediyorum. Oturma odası takımı, tek kişilik gardırop, TV sehpası, orta sehpalar, eskimiş bütün eşyalar, çuvallar dolusu giyilmeyen kıyafetler, fazlalık yapan yerden aydınlatmalar, halılar ve daha bir sürü ıvır zıvırı sattım, attım kurtuldum J)))

Şimdi evi temizlemek ve toplamak çok kısa sürüyor, kullanılmayan kıyafetleri depolama sorunsalı otomatikman çözüldü. Sadeleşmek gibisi yokmuş,herkese tavsiye ediyorum.

Ynt: Eşyalara Hizmet Etmek

06/01/2011 08:05:00

ellerine saglık peyibalcim,
ne iyi yapmıssın,
ne guzel anlatmıssın.

06/01/2011 08:26:00

nasıl şartlanmışsak çok eşyayla yaşamaya,sanki küçük bir eve sığamazmışım gibi geliyor.aslında çocukluğum kuş yuvası gibi lojmanlarda geçti.4 kişiydik ve oyun oynayacak bir sürü alan vardı:)

06/01/2011 08:45:00

ben de bu konuda memnunum . cok elestırıldım yenı evlı bır ınsanın salon takımı olmaz mı dıye :) evımızde 3 kanepe var 2 sı bır odada bırı bır odada. tv yüzünden ünite var kı tv ıcın bın pısmanım. halı bıle almadım uyum ıcın annem evınde kullanmadıgı sıfır halıları verdı . bır tek korıdor ve mutfagıma aldım. masa sandalye alacaklara ıkea dıyorum 4 lu setler 150 cıvarı. yazlık kıslık ayrımımız yok her sey 2 kapaklı gardolabımda. esımın de oyle. annemın ceyız dıye aldıgı ekstra tabak canak takımı kutuda. gündelık mısafırlık demıyorum canımın ıstedıgını cıkardım kullanıyorum.. koyacak dolabım yok. getırmesem ıyyımıs annemden. yedek deterjan bıle almıyorum artık, bıtmeye yakın mutlaka bır markette kampanya oluyor. buna ragmen cabuk karısabılıyor ev. ancak toz alacak yerım cok az. duzenlı olduktan sonra sılıp supurmesı cok kolay. az esya az iş..
(ara sıra kullandıklarımı bıle atmak ıstıyorum)

06/01/2011 09:58:00

Annem de yenı kurtuldu bundan.. bayagı sadelestı evı.. el atın :) attık sattık yardım kuruluslarına verdık.. tabı bızım kadar olamıyorlarsada ferahlamak ıyı gelıyor. (annem bana göstermeden yok edın demıstı :P) işe yarıyor.. ben de bır kac kolı ıvır zıvırımı bazen elemeden camdan atmak ıstıyorum :P

06/01/2011 10:15:00

bende geniş ev olsa herşey dolapların içinde olsa ortada hiçbirşey olmasa eymenin odası olsa diyorum mesela bizim evde 100 m2 filan ama kalabalık çok atamıyorumda vitrinden nefret ediyorum msla ama gelin kızın vitrini olmazmı die alındı dolap yapılacak yerde yok evde balkonda tek kilerde yok gelde isteme geniş ev buna şükür

06/03/2011 06:49:00

Ev ne kadar büyük olursa dağınıklık da o kadar çok oluyor, en azından kendi ev yaşantımızda gözlemlediğim bu şekilde.Küçük bir ev ve planlanarak yapılmış işlevsel dolaplar, minimalist mobilyalar birbirini çok iyi tamamlıyor.

Eski yaşantımızda paçamızdan dağınıklık akardı, şimdi çok rahat ve huzurluyum.Oyuncak dağınıklığı harcinde pek bir dağınıklığımız olmuyor.Oyuncakları da 3 gruba ayırdım ve dönüşümlü olarak çıkarıyorum, gerisini dolaplarda saklıyorum, bu da dağınıklığın kontrollü olmasını sağlıyor.Büyük evimizle bu evimizi karşılaştırdığımda burası daha ferah , ne garip dimi :))))

06/03/2011 07:28:00

Pınar supersin! Temmuzda Antalya'ya geldigimde orada olursan evini gormek istiyorum:)

05/10/2012 15:21:00

en son boya işleminde yine evi boşalttık, kızım ortada koşuyor, oğlumla eşim maç yapıyor, minimum eşya, minimum iş, maximum rahatlık ama çok misafir ağırladığım için hala yedekli çok şey var ama onları da sık kullandığım için memnunum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Sade bir yaşam

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...