eski ve yeni meslekler

11/28/2012 13:49:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: eski ve yeni meslekler

11/28/2012 15:20:00

benim dedem süpürgeciydi mesela.

yılda bir kere bi yere gider süpürge otu alır, bildiğimiz çalı süpürgelerinden yapardı. dikmek için kullandığı ipleri kök boyasıyla boyar, öyle bir dikerdi ki, geometrik desenler olurdu sap yerinde.

bize de oynayalım diye, minicik bi tane yapardı her yıl.

:)

Siz de bulabilirseniz süpürge otu alıp yapabilirsiniz çocuğunuzla.

11/28/2012 16:17:00

ya züccaciyeci bizim tüm sülale.Bizim için eski meslek olarak kaldı, ama hala bu işi yapanlar var sonuçta...Ha bir de yorgancılar vardı İzmir'de şimdi hiç kalmadılar...

11/28/2012 17:59:00

yorgancı , hatırlıyorum saten yorganları  :) dedem de demirciydi.ne yanıyorsa bi ocağı vardı yüksek ısılı , orada demiri yumuşatır sonra şekil verirdi balyoz vura vura .bide kalaycı kalay tabak çanağı kalaylardı :P aklıma gelenler bunlar

11/28/2012 19:10:00

kalaycı** hallaç**nalbant**at arabası ile eşya taşımak  bunu yapabilirsiniz. oyuncak atın arkasına kutudan araba yaparsınız

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...