Aralık Ayı Çocuk Atölyeleri (İstanbul)

12/06/2011 08:04:00

İstanbul'da Çocuk Atölyeleri, Çocuk oyunları , nerede ne var yazdım, Aralık ayı programlarına link verdim.
Çocuklarınızı AVM'ye götürmeyin tiyatroya, sinemaya, atölyelere götürün :)

http://poyrazligunler.blogspot.com/2011/12/aralk-ay-cocuk-atolyeleri.html

Ynt: Aralık Ayı Çocuk Atölyeleri (İstanbul)

12/06/2011 08:05:00

süper bir liste, teşekkürler nihal

12/06/2011 08:07:00

Nihal58 ben de sabah sabah Bu ay neler var diye bakınıyordunm :) Çok teşekkür ederim

12/06/2011 08:08:00

Ben programımızı ay başında yapıyorum böyle bir liste iyi oluyor, herkes faydalansın istedim :)

12/06/2011 08:23:00

Nihalcim ellerine sağlık canım.. Bu haftadan sonra tiyatro ayarlayalım..

12/06/2011 08:50:00

Nihal çok yararlı bir liste hazırlamışsın, teşekkürler. Listede, İstanbul Modern'i görünce yazmadan edemedim, biz birkaç hafta önce gittik. Üst katta klasikler var çoğunlukla, alt katta da modern sanat örnekleri. Kızım alt kattaki eserlere bayıldı, özellikle de performans sanatı ile ilgili gösterimlere. Çocuklar bizden çok daha farklı algılıyorlar herşeyi, bizim göremediğimiz şeyleri görüyorlar. Ben modern sanatın uç noktasındaki örneklere öğğğk şeklinde yaklaşırdım, klasik sanatı severim. Ama kızımın ilgisini görünce, önyargılı olmamaya karar verdim bu konuda:-) Tavsiye ederim, mutlaka gidin, biz iki saatten fazla kaldık ve çok güzel vakit geçirdik. Yalnız, alt katta +18 bölümü var, çocuklarla oraya gitmeyin, ilk bakışta bizim gibi girişteki renklere aldanıp dalabilirsiniz içeri, sonra da anlarsınız ki ilk algıladığınız şeyler değil gördükleriniz:-)
Bir de üst katta resim atölyesinde çocukları görünce kızım büyük bir merakla içeri girmek istedi, ben de peşinden takip ettim. Karşıma çıkan öğretmene gülümseyerek, "Merhaba, içeriyi görüp bilgi alabilir miyiz?" diyecektim ki, "İçeriyi gö" de kaldım, çünkü karşımdaki Nazi subayı edasıyla, ters bir şekilde sözümü keserek, "biraz sonra burada ders başlayacak, dışarı çıkarsanız, çok memnun olurum" dedi. (Çok memnun olurum, kısmı ayrıca sert bir vurguyla söylendi). Açıkçası tırsarak çıktık oradan, çocuklara bu kadın ders veriyorsa, uzak olsun dedim içimden. Büyük bir ilgiyle içeri giren miniği tersleyebiliyorsa, çocuklara resim sevgisini desteklemede nasıl yardımcı olabilir ki?

12/06/2011 08:57:00

İstanbul Modern'e bizde gittik Poyrazla ve severek gezdik 4-5 ay önce tekrar gitmek lazım tabii sürekli değişiyor sergiler.

Buradaki atölyeler daha büyük çocuklara yönelik arkadaşım 9 ve 4 yaşlarındaki çocuklarını devamlı götürüyor ve çocuklar çok seviyormuş onlar çocukları atölyeye bırakıp kendileri cafede kahve içiyormuş ve üstelik atölyelerde ücretsiz bu açıdan çok iyi bir girişim bence ama öğretmenleri hakkında bilgim yok dediğin gibi olmaması gerekir çocuklarla çalışan insanlar daha sabırlı ve anlayışlı olmalı tabii ki.

12/06/2011 09:09:00

Nihal, Koç Müzesi'ni de ekleyebilirsin canım. Hem ücretsiz orası..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...