kocam beni dinlemiyor :(

<12345>
02/16/2011 08:13:00

....

Ynt: kocam beni dinlemiyor :(

02/16/2011 08:26:00

KV'den yana sorunum yok, yanı sorunum asırı telaslı, hareketlı ve geveze olması, onun dısında sorunum var dıyemem.

Esım ıyı nıyetlıdır ama eksıleri bol, yapmadıkları cok.
Birsuru negatıf sıfat doseyebılrım hakkında ama sımdı dokturmek ıstemıyorum.

Terslemez ama tepkı vermez.
Cok yanlıs yapmaz cunku bırseylere gırısmez.
Kımseyı canı gıbı dınlemez cunku usenır.

Ben ne mı yaptım?
Zamanında ondan cok bekledım.
Ama baktım kı bırsey degısmıyor, aksıne ben sınır oluyorum.
Su anda o beklentılerımı %50 ındırgemıs durumdayım. Kendı hayatımı sıklıkla ondan bagımsız yonlendırmeye calısıyorum.
Bunda hem kızıme ayırmam gereken zaman ve enerjı cok etkılı oldu hem de anladım kı, bu hayat sadece benım. Onun degıl.

Ama bılıyorum temelde ben tatmınsız bır ınsanım. Ruhsal arayıslarım cok yogun, belkı de ondandır.

Esım ıyı noyetlı bır ınsan, ama yılların verdıgı yılgınlıgı, birikmişliği ve artık bırseylerın degısmesının ımkansız oldugu dusuncesını o bıle kurtarmıyor.

02/16/2011 08:43:00

Ask, uzerıne de saygı da bıtmısse noktalamak lazım.

Herkesın kendıne ait bır odaya ıhtıyacı var, Virginia Woolf'un dedıgı gıbı.

02/16/2011 08:46:00

bittigini dusunmek ya da dusunmemek kendimizi yonlendirmelerimizle de ilgili. bakis acisina bagli yani.

02/16/2011 08:52:00

Evlilik aşk gibi değil aslında...Ciddi bir sorumluluk ve sabır işi bence...İşin içinde bir çocuk varsa bu erdemlere daha çok ihtiyacımız var sanki...
Sahra senin durumun bence üzerine konuşulması gereken bir konu gibi geliyor bana...Bir terapiste gidebilir ve sorunu bence çözeebilirsiniz...

02/16/2011 08:54:00

evet. kendi adima konusayim, gudulerimle hareket etmiyor, kendimi basibos birakmiyorum, buna hakkim olmadigini dusunuyorum.

...

sahra bencede kocanı ikna et terapiste gidin canım , yoksa çözülmeyecek gibi duruyor

02/16/2011 08:56:00

....

02/16/2011 08:58:00

beklentiler zaten evlilikleri çıkmaza sokan , karşımızda ki insanı degiştirmeye çalıştıkça kaos büyüyor , oldugu gibi kabul etmek-sevmek gerek bunu ne kadar başarabildigimiz tartışılır tabi. "koşulsuz sevgi" olmalı aslında evlillik. ama olmuyor.

-şunu bunu yaparsan degil -seni sen oldugun için olmalı ama olmuyor işte.

02/16/2011 09:05:00

Ülkü+1

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...