kocam beni dinlemiyor :(

Ynt: kocam beni dinlemiyor :(

02/16/2011 08:09:00

beklentılerımı zamanla yarı yarıya ındırgemıs olmamın bır sebebı delı gıbı asık olmadan evlenmem olabılır, siz deyınce dusundum sımdı.

Hanı maclarda 15 dk. ara oluyor ya, evlılıkte de olmaz mı acaba ??? arada bı ıdman yapıp gerı donsem?

02/16/2011 08:15:00

bende verdım sayılır, en azından extra dert edınmıyorum, hala da kendı yazdıgıma guluyorum ayrıca...

02/16/2011 08:44:00

olacak iş değil... % 95i aynı fabrikadan çıkmış gibiler........sanırım sevgiyi /aşkımaalesef  bir kenara bırakıp kendi hayatını yaşamak... biz değil de ben olmak gerek sanırım... eskiden evlilik biz olmak demek diye bilirdik ya hepsi yalan oldu ..

bu söylediklerim yapılabilir mi , nasıl yapılabilir bilemiyorum...
Yoksa AŞK koca bir yalanmı............

Aşk mı yalan, ben mi
Yalnızlık mı yalan
Titreyen sesler terleyen avuç içleri de mi
Aşkın celladı mı tek gerçek
Oysa fışkırıyor taşın damarından hayat

Anlamsızlık bulutu çökmüş toprağa
Ve tohum çatlatıyor toprağı onca yüce gücüyle
Yürekler yaşayamıyor yürek suyu olmadan
Bir çocuk ağız dolusu kahkaha patlatıyor
Dağılıyor o kasvetli bulut
Bir baba akşam üstü sımsıcacık ekmeği ile giriyor evine
Vapurların siren sesleri dalıyor içeri pervazların arasından çakır keyifle

Sıradan öyküler yarattı sıradan kahramanlar
Her şey olanca aptallığı ile seyretmekte ülkemde
Öfke küpüne zarar keskin sirke
Çiçeklerin boynu bükük,asit yağmurları dilsiz, umarsız

İyi ki aşk var iyi ki,

02/16/2011 09:10:00

"eskiden evlilik biz olmaktı yalan oldu" kısmı karşılıklı bence Fatma_newlife.
karşılıklı saygı ve sevgi aşktan daha mühim geliyor bana. "yalan oldu" derken eskıden kadınlar bu kadar beklentıde olmuyordu. eşim aklımdan gecenı yapsa aklımdan gecen cumlelerı kursa demıyorlardı emınım. sıkıntının cogu; beklentılerın yüksekliğinden bunu sık dile getirmekten ve karşı tarafı olumlu değil çoğu kez olumsuzluğa itmekten öteye gitmiyor. evlilik iki taraflı ödündür bence. evliliğin bitmesine hak verdiğim (kumar,ıhanet,şiddet,..gibi) sebepler dışında zaten kolay yürüyen sorunsuz tıkır tıkır işleyen bir şey olmasının çok ta mümkün olmadığını düşünüyorum..

(sahra bu dedıklerım sana karşı degıl arkadasım ALlah gönlüne göre versin bence birazcık sabır. eger abın baban kadar degerım yok gıbı seyler konusuyorsanız bu kötü yönde etkiliyor gerçekten. (yenı evlı olsamda tecrube ettıgım bır sey oldu) bunun yerıne rahat olmayı dene. bılıyorum zorlanıyorsundur. ancak sabrın sonu cıdden selamet oluyor. ben demıstım. bak benı dınlemedın gıbı gıbı degıl bırak akışına bırazcıkta. kızına odaklan bır sure. madem planlama sende kafana göre planla bunun tadını cıkar. ınsallah dıledıgınce olur ama ne kadar cok büyütürsen o denlı araya dağ giriyor. kocanı kendını en ıyı sen bılırsın. verdıgın bır karar. soyledıgın bır cumle senı daha sonrasında ıyıye götürmeyecekse sakın ve kendın dusunmelısın. bazen özveri istiyor hayat. artıları eksılerı yazmalısın. bunları gormeden sadece eksılere odaklandıgında daha ıyı hıssetmeyeceksın. sabır ve zaman. sabır ve bekleyerek daha ıyı seyler dusunup karar alacagına emınım. sadece benı dınlemıyor kısmına odaklanma olur mu..)

02/16/2011 10:35:00

...

02/16/2011 10:47:00

sevgili sümeyye ..

karşılılı fedakarlık yapmaktan bahsetmişsinde... Henüz evleneli 1,5 yıl olmasına karşın, benim ne fedakarlıklarda buluduğumu bilseydin belki "biz olmak yalan oldu"  sözümü ne tecrübelerle söylediğimi anlardın...

Eşim nişanlandığımzıda işsiz kaldı ve evlendikten sonra yaklaşık 5 ay işsiz evde oturdu.. hemde gayet rahat oturdu yani..

Ben de yeni evli olmuş olmanın heyecanı içinde her ay maaşımla, aldım onu gezdik, yedik, içtik, eğlendik... kıyafetler aldım ona.. gardırobunu komple yeniledim.. cebine haçlığını koydum... evimi temziledim yemeğimi yaptım, süslendim püslendim.. işsizlik psikolojisine girmesin diye hep destek oldum... en sonunda şu an 1 yıldır çalıştığı iş yerine de ben aldırdım onu....Veben gayette " biz'dim"...

Şimdi ben hamileyim .. Ve zor bri hamilelik dönemi geçiriyorum... Şimdi sıra benim psikolojimdeyken herşey " yalan mı oldu" diyorum.........

02/16/2011 10:48:00

...

02/16/2011 10:48:00

15 yıl mı ay mı????

02/16/2011 10:58:00

henüz  1,5 yıl  = 19 ay .......

02/16/2011 10:59:00

sahra :)) bekle bence düzelir fazla takma onu boşver kendine bak :)) ve bir de söyleyene bak :)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...