kocam beni dinlemiyor :(

Ynt: kocam beni dinlemiyor :(

02/16/2011 12:13:00

merhaba sahra hira
ben de öğreetmenim ama çalışmıyorum oğluma kendim bakmak istedim. eşimle öğrenciyken tanıştık ve uzun bir flört döneminden sonra evlendik. o kadar çok beklemiştik ki herşeyin harika olması gerekiyordu ama ilk yılımızda ben depresyona girdim. eşim dünyanın en iyi insanıdır ama aynı evi paylaşmak başka bişeymiş. bir süre sonra alıştık sanırım. biz kadınlar birazfazla taviz veriyoruz erkekler öyle değil. bizim gibi ince düşünsünler istiyoruz ama onlar olaylara daha basit bakıyorlar. ben artık eşimin ne düşündüğümü anlamasını beklemiyorum ona açıkça söylüyorum. biliyor musun şimdi anlıyorum beni neden anlamadığını. 
senin de konuşmanı öneririm. sinirlenmeden bağırmadan paylaş düşüncelerini. bu sırada onu suçlayan cümleler kurmamaya çalış. umarım 4 ay beklemene gerek kalmaz . sevgiler   

02/16/2011 12:14:00

...

02/16/2011 12:16:00

ask bitince evlilik de bitsin deseydim hic evlenmezdim.
kurallarina gore oynamak gerek.

02/16/2011 12:16:00

...

02/16/2011 12:17:00

ya bu öğretmenin dediğine katılıyorum bende1 sene flört+ 6 senelik evliyim geçen beş seneye kıyasla evet son 1 yıl sanki daha kolay geçti gibi dayan biraz 4 ay daha bekle

02/16/2011 12:17:00

:)))

02/16/2011 12:34:00

yasemina, kendi adıma ben de ilgisizlikten yakınıyorum ara ara, ama şükretmeliyim sanırım yine de. anekdotları okuyunca üzüldüm. yani hamile halinle markete gitmen ve ağır yük taşıman sonucu erken doğum yapman :( bunu baba adayının düşünmesi lazımdı. ama tabi olanlara hayıflanmak yerine kendi başının çaresine bakmak gerek bazen. duana da amin diyorum...

02/16/2011 12:34:00

evet arkadaşlar sanıyorum hepimizin sorunu üç aşağı beş yukarı aynı bende artık ona herşeyi anlatmamaya çalıştım özellikle ailemle ilgili kardeşi yeni evlendi karşımızda oturuyorlar baktım onlar ailece açıklarını örtüyorlar kocamda dahil ama bana zamanında etmediklerini bırakmadılar ne getirdiysem çeyiz olarak beğenmediler bu kötü vs. sen beceriksizliğim mi kaldı sülaleme kadar saydılar yeni gelin hiçbirşey getirmedi doğru düzgün şimdi haftada bir akşam gidiyor kv lere bir yemek yiyip pırr. eve çalışıyorya bende öğlenden akşama kadar gidip sıkıla sıkıla oturuyordum sırf çocuğum biraz onlarla vakit geçirsin diye bi de bi şey var kv yeni gelin şu kadar para kazanıyor işte ailesi şöyle yere göğe sığdıramıyor ben artık aldırmıyorum çünkü benim görmüş geçirmişliğim o kadar fazla ki onlara göre eşim de bunun farkında ama napsın ben geçenlerde tesadüfen bi fal baktırdım kadın bana dedi ki sen eşinin ailesine mesafeli davranıyorsun bu yanlış dedi çünkü kv senin ne yaptığını çok merak ediyor ama sen yaklaşırsan o da merakını giderecek(sen herşeyi yanlış anlıyorsun onlar sana iyi davranmaya çalışıyorlar dedi) karışmıycak dedi şimdi diyorum ki acaba öyle mi yapsam şimdi bi yemeği çağrıyım diyorum ama içimden gelmiyor kızlar ne yapıyım sizce? 

02/16/2011 12:42:00

....

02/16/2011 12:43:00

Elvan,

Dusunmez, dusunmeyecegını bıldıgım ıcın hayatımla ılglı kararları agırlıklı olarak ben alıyorum, sadece vıcdanı meselelerde onun rızasını almam gerektıgını dusunuyorum.

Anektod 2:

Hazıran 2008, tiyatro festivali. Oyun Alman kokenli. Esım Alman kulturuyle ıc ıce buyumus. Kesın gelır dedım, cagırdım. Yok gelmem dedı. (kı tıyaroya konu olan eserı ortaokulda onlara okutmuslar). Peki o zaman cıkısta benı lutfen al cunku oyun uzun, saat gec olur dedım. Ben seni bırakayım dedı, bıraktı. Arada msj attım, msja cevap yok (gormedı veya ılgılenmedı). Cıkısta aradım, ben eve dondum dedı (ben tıyatrodayken annesıne gıtmıs, annesı tıyatroya oldukca yakın), yanı benı almadı. Kendım dondum. Otobuste bırısı danadı, sozlu tacızde bulundu. Durak atlayarak ındım musallat omasın dıye. Eve geldıgımde cok bagırdıgımı, kufur vb ettıgımı hatırlıyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...