kocam beni dinlemiyor :(

<12345>

Ynt: kocam beni dinlemiyor :(

02/16/2011 13:24:00

...

02/16/2011 13:25:00

...

02/16/2011 13:27:00

b...

02/16/2011 13:28:00

ilişkiler paraya kadar dayandıysa, bu kötü işte. sana hediye olarak bile vermesi gerekirdi. normalde böyle tabi... kötü oldum okuyunca. empati kurdum da. allah akıl, mantık ihsan eylesin inşallah diyim. evlilik her yönüyle ortaklıktır. tez zamanda kıymetinizi bilsin, hakkaten zor yahu anlattıklarına bakılırsa.

02/16/2011 13:31:00

Yok degısmez benım adam, sevgısı daimdir, sadıktır ve cok temız kalplıdır ama bu anlattıklarım da gercektır, kısacası nev-ı sahsına munhasır bır ınsandır. Ben bu sekılde varolmayı ogrendım.

Hedıye?? sadece ara sıra kendıme ve yakın cevreme aldıgım bırsey..

ıste bu yuzden kımse evlılıge fazla anlam yuklemesın, her an hersey degısebılıyor, insanlar degısebılıyor, sonucunda sen degısıyorsun, olaylara bakıs acın, zıhnıyetın bıle degısebılıyor. Hayatta tekız aslında.

02/16/2011 13:41:00

:((

02/16/2011 14:39:00

aishwarya nın tüm dediklerine katılıyorum :)duygularımın tercümanı oldu.ama aileler cok önemlı bence yanı davul bıle dengı dengıne demişler.aynı kultur de olmaları cok zor belkı ama yakın olmalı....

02/16/2011 19:35:00

Sahra merhaba, cevapları okuyamayacağım ama soruna cevaben şunları söylemek istedim. Öncelikle  psikologlar insan ruhundan pek anlamıyor, kesin çözüm olmayabilir ama yine de son çare ise denenebilir. Ama bence psikologluk bir durum değil bu. Biraz insanın kendi içinde çözmesi gereken bir durum. İki seçenek var benim bakış açımdan, ilkinde seveceksin. sevmiyorum diye bir şey olmayacak. ama bunu eşin ya da kayınvaliden için yapmayacaksın. o zaman sen yorulursun ve sevmekten sevgi göstermekten sıkılırsın. bu şu demek değil, git de kayınvalidenle kucak kucağa otur ya da sarıl öp demek değil :) ama sev, sevdiğini bir şekilde hissttir. ve en önemlisi bunu karşılıksız yap. eşinle ilgili çözüm de 1) onu olduğu gibi kabullen ya da 2) bebeğinle nasıl ilgileniyorsan onunla da öyle ilgilen, bıkmadan usanmadan yapmaması gerekenleri çocuğuna anlatır gibi bir yumuşaklıkla anlat. ama şunu baştan kabul et, ben ne yaparsam yapayım eşim ve kayınvalidem değişmeyebilir. evet bu da olası bir sonuç. ama sen denemekle çok şey kazanırsın, sorundaki son cümleni başarmış olursun ki bu çok önemli bir başarı. kolayla herkes başeder. olmayacak gibi gözükenle yola devam etme dersen asıl başarı bu bence. ayrıca hiçbir emek zayi olmaz. ne verdin ki ne istiyorsun derler ya, bu olay için söylemiyorum ama her olayda bunu sormamız lazım. ben ne verdim, nasıl bir fedakarlıkta bulundum? diğer durumlar seni yorar, bunaltır. iş sende başlıyor sende bitiyor yani. her cevap sende. her yolun mimarı sensin. hadi bakalım kolay gelsin :) sevgiler.

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...